רגישות לשטיח,מחפש פיתרון

restart3

New member
רגישות לשטיח,מחפש פיתרון

שלום שתי שאלות 1-האם השאלה מתאימה רק לפורום הזה או שמכירים פורום יותר מתאים ? 2-השאלה : יש לי שטיח צמר בדואי מקורי(כך טען לפחות המוכר) שלמרות שעבר ניקוי יסודי(קרצוף סבון ויבוש בשמש) עדיין יש לו סוג של בלאי .בבלאי הזה מבחינים רק כשמרימים השטיח מהרצפה לאחר שניפרס , זו מעין אבקה אבקית בצבע השטיח. שמתי אותו שוב בחדר ואט אט החל לי יותר גירוי בגרון שדמה לתחושה כאילו אני פשוט נושם אויר מאובק (אחרים לא חשים בכך) ודי מהר זה הגיע לליחה ושיעול יותר ויותר עד שלאחר 3 ימים הייתי ממש חולה . ברגע שהוצאתי השטיח וניקתי הרצפה עליה היה- מייד חשתי בנשימה טובה יותר וחולי עבר בהדרגה בערך אחרי יומיים (קור חולשה וכ"ו והמון ליחה צהובה). האם יש סיכוי שאוכל למצוא שטיח כלשהו שאליו לא אהיה רגיש ? אולי סינטטי ? סוג אחר ? או אפשר למרוח עליו משהו ? אין לי מוסג מה אך חייב פיתרון שיאפשר שטיח בבית וקשה רק עם רצפה (וביחוד שזה קר יותר בחורף)

restart3

New member
רק למען דיוק ההסבר: האבקה האבקית הזו

היא ממש בכמות קטנה ונשארת על הרצפה. מבחינים בה בעיקר כשמטטאים השטח ונראה מעין מצבור /כתם של כמו אבק אדמדם

אלרגיה לחומר שבשטיח

שלום לפי התיאור שלך יש סיכוי סביר שהיתה תגובה אלרגית. תוכל לברר לאיזה חומר אתה רגיש אצל רופא אלרגיה. המנעות מהחומר חשובה למניעת הופעת התופעות לעיל. בברכה ד"ר אופיר הנדזל

למעלה