ראיתם את זה על האוטובוסים?

odery

New member
אבל

מה זה "יש אנשים" אלה שרק לומדים היום הם יותר מכל הרשימה המאד מאד מכובדת הזו?

התקטננות

להתייחס לציטוט, בלי להבין את המשמעות שלו. או בלי להסתכל על המשפטים של לפני ואחרי. "תלמוד תורה כנגד כולם", מי אמר את זה?

כל אחד בחיים

לקח ת`ציטוט שרצה ואת המפרש שרצה, לצערנו. אתם פשוט כותבים מה שהרבה חושבים.

הבעיה היא

שזה משפיע גם עלינו. ע"י כמה חכמולוגים או חכמולוגיות דמעבירים לנו קורס "חילונות למתחילים". איף משפיעים עליכם יופי. ואיך שזה גם מסתדר בהגיון. מדהים!

יש מצווה בתורה להיות משוגע

כמו שנאמר והיית משוגע ממראה עינייך (אפשר לשים ליד ציטוט זה תמונה של תנך בשירותי האח הגדול) לצטט כמה מילים בלי להבין מה עומד מאחרי זה ומה כתוב לפני ואחרי זה דמגוגיה זולה מידי הגובלת בטפשות. להסית ולהסית תוך עצימת עיניים מכוונת מהמצב האמיתי בשטח זה כבר רשעות לשמה.

odery

New member
רגע

עזוב הסתה תתכנס שניה מהדיון החצוני אל דיון פנימי-מעין חשבון נפש אנחנו מעודדים דור שמחזיק מעצמו יותר מגדולי וענקי תורה האלה? למה?

דבר ראשון

אנחנו מחזיקים מעצמנו הרבה פחות מהם, ככאלה שלא מסוגלים לעשות את שתי הדברים ולשלב נכון בינהם. שונא להסביר כאלה דברים מעל גבי פורום, כי יתכן שיהיו לי טעויות התנסחות או שאני סתם טועה ומטעה. אבל מלמעלה צריך להבין מה זה הסכם ישכר זבולון מה זה שבט לוי. עד השואה היו כמה מאות אברכים בלבד שהקדישו את חייהם אך ורק לתורה. לאחר שואת יהדות אירופה וחורבן עולם התורה, כיתתו רגלם הרב מפוניבז' הרב דסלר האדמו"ר מקאליב ועוד כמה גדולים, ממדינה למדינה מעיר לעיר מכפר לכפר וייסדו מחדש את עולם התורה במתכונתו הנוכחית. הם שהחליטו שבדור יתום כשלנו כדי לשרוד צריך כמה שיותר שיקדישו עצמם רק לתורה.את מניעיהם לא בדקתי מספיק אבל אני בטוח שהם לא הזיעו לשווא. הדאגה כביכול להוציאם ממעגל העוני מגוחכת כי חייהם חיי הפשטות טובים יותר, וככל שיש יותר כסף יש יותר עובר בבנק. כאחד שעובד אני מעדיף שהמיסים שלי ילכו אליהם "תרבות יהודית" ולא לממן תרבות הסתה.

יתכן שכוונתם טובה

אבל ששומעים את התקשורת הכללית,וכל פעם שמעלים דוס מחברים את זה איכשיהוא לדברים מבוזים ומגונים,ומאוסים,אני מתחיל לחשוד שלא הדאגה לחרדים מדברת מגרונם, אלא אולי הפחד שחרדים ישתלטו להם על המדינה,/קנאה בחינוך עם%נמוכים של פשע/סמים וכו` /+שרוצים לשכנע אדם בכח לא ילך,כמו שהם עושים עם הכתבות שהם עושים להשחיר את פניהם של החרדים כי אלאור חן עשה דברים קשים אז כל החרדים ככה,ככה לא משכנעים אלא גורמים ל2 עוד יותר להיתחפר בעמדתו ולא לנסות לבדוק אם הוא טועה,

קובי 9

New member
ואיפוה העסקנים בסיפור

שהם רוצים להרים משהוא הם יודעים טוב מאוד

למעלה