קרוסים על צמדי מטבעות.

מצב
הנושא נעול.

yair24

Member
קרוסים על צמדי מטבעות.

קרוסים על צמדי מטבעות.
שלום, קראתי אתמול כתבה על זה שאפשר לקנות קרוס בין 2 מטבעות ועל ידי כך לדמות מצב שבו אתה מחזיק סכומים גבוהים של 100000 דולר ביאנים יפניים ולגזור ריבית שנתית של 4.7% על 100000$ שזה משהו כמו 4700$ בגלל המינוף בעיסקאות האלה אפשר לדמות מצב שבו אתה מחזיק 100000$ ולשים בטחונות של 1000$ ואז לקבל את הריבית של 4700$ על השקעה של 1000% שזה 470% בשנה. השאלה שלי היא איך עושים מהלך כזה? והאם יש סיכון שיסגרו לי פוזיציה מתישהו ואם כן אז באיזה מצב? והאם יש מצב שבו אני יכול להפסיד יותר מ1000$ הבטחונות שלי? תודה.

russel2000

New member
זהירות מונעת אסון

קרוסים על צמדי מטבעות.
שלום, קראתי אתמול כתבה על זה שאפשר לקנות קרוס בין 2 מטבעות ועל ידי כך לדמות מצב שבו אתה מחזיק סכומים גבוהים של 100000 דולר ביאנים יפניים ולגזור ריבית שנתית של 4.7% על 100000$ שזה משהו כמו 4700$ בגלל המינוף בעיסקאות האלה אפשר לדמות מצב שבו אתה מחזיק 100000$ ולשים בטחונות של 1000$ ואז לקבל את הריבית של 4700$ על השקעה של 1000% שזה 470% בשנה. השאלה שלי היא איך עושים מהלך כזה? והאם יש סיכון שיסגרו לי פוזיציה מתישהו ואם כן אז באיזה מצב? והאם יש מצב שבו אני יכול להפסיד יותר מ1000$ הבטחונות שלי? תודה.
זהירות מונעת אסון
אני מאוד מקווה שבכתבה גם צויין שבנוסף להפרשי הריבית המוצרים גם סחירים ולכן יחסי השערים ביניהם יכולים להשתנות, כלומר אתה יכול להכנס לעסקה בתחילת השנה ובסוף השנה שתבוא לממש תגלה שהיתה ירידה של 20% בשווי. לשמחתך, תוכל לקזז מזה 4.7% ריבית שנתית ואז להיות רק בגירעון של 15.3% שזה בכסף 1530% מהקרן שלך. אל תכנס לשוק הזה לפני שתלמד אותו טוב טוב. אני ממליץ לך ללמוד במשב אבל יש מקומות נוספים. רק אל תיקח קורס של 4 מפגשים ותחשוב שאתה כבר מוכן. חפש קורס ארוך של חצי שנה עד שנה. השתמש הרבה בדמו ובחן את הדברים שאתה לומד. תצבור "זמן מסך". תפגוש אנשים נוספים מהתחום. שב בחדרי מסחר. קבל הבנה מעמיקה של המשחק הזה. אה, ועוד דבר נוסף - אל תקרא עיתונים. אין להם מושג מהחיים שלהם או שזו בכלל כתבה פרסומית. בכל מקרה, הרבה הצלחה. אני סוחר בקרוסים ומאוד נהנה. גם מהמסחר וגם מהתמורה הכספית. ותמיד תמיד תמיד משתמש בסטופ לוס לפי אותו גרף שבזכותו נכנסתי לעסקה (אבל זה שייך כבר לשרשור אחר לגמרי).

yair24

Member
תודה אבל

זהירות מונעת אסון
אני מאוד מקווה שבכתבה גם צויין שבנוסף להפרשי הריבית המוצרים גם סחירים ולכן יחסי השערים ביניהם יכולים להשתנות, כלומר אתה יכול להכנס לעסקה בתחילת השנה ובסוף השנה שתבוא לממש תגלה שהיתה ירידה של 20% בשווי. לשמחתך, תוכל לקזז מזה 4.7% ריבית שנתית ואז להיות רק בגירעון של 15.3% שזה בכסף 1530% מהקרן שלך. אל תכנס לשוק הזה לפני שתלמד אותו טוב טוב. אני ממליץ לך ללמוד במשב אבל יש מקומות נוספים. רק אל תיקח קורס של 4 מפגשים ותחשוב שאתה כבר מוכן. חפש קורס ארוך של חצי שנה עד שנה. השתמש הרבה בדמו ובחן את הדברים שאתה לומד. תצבור "זמן מסך". תפגוש אנשים נוספים מהתחום. שב בחדרי מסחר. קבל הבנה מעמיקה של המשחק הזה. אה, ועוד דבר נוסף - אל תקרא עיתונים. אין להם מושג מהחיים שלהם או שזו בכלל כתבה פרסומית. בכל מקרה, הרבה הצלחה. אני סוחר בקרוסים ומאוד נהנה. גם מהמסחר וגם מהתמורה הכספית. ותמיד תמיד תמיד משתמש בסטופ לוס לפי אותו גרף שבזכותו נכנסתי לעסקה (אבל זה שייך כבר לשרשור אחר לגמרי).
תודה אבל
בחייאת תן קצת הסבר איך עושים את זה? מה אתה חושב שנולדתי אתמול? אני לא יודע שזה מסוכן? השאלה שלי היא כזאת: איך אני עושה את העיסקאות האלה מה צריך לעשות? לפי מה שאמרו לי בפורום אחר ירידה של 1% בשער הקרוס והלכו לי ה-1000$ זאת אומרת שסגרו לי פוזיציה? זאת אומרת שמעורבים פה כתיבות ולא רק קניות של אופציות? עדיין לא הבנתי מאיפה אני מקבל ריבית? מי משלם לי את הריבית הזאת? ואיך באופן כללי עושים דבר כזה? אם תוכל לתת ממש דוגמא לעיסקה כזאת ואני מדבר לטווח ארוך לא לטווח קצר.

russel2000

New member
אוקי, הסבר

תודה אבל
בחייאת תן קצת הסבר איך עושים את זה? מה אתה חושב שנולדתי אתמול? אני לא יודע שזה מסוכן? השאלה שלי היא כזאת: איך אני עושה את העיסקאות האלה מה צריך לעשות? לפי מה שאמרו לי בפורום אחר ירידה של 1% בשער הקרוס והלכו לי ה-1000$ זאת אומרת שסגרו לי פוזיציה? זאת אומרת שמעורבים פה כתיבות ולא רק קניות של אופציות? עדיין לא הבנתי מאיפה אני מקבל ריבית? מי משלם לי את הריבית הזאת? ואיך באופן כללי עושים דבר כזה? אם תוכל לתת ממש דוגמא לעיסקה כזאת ואני מדבר לטווח ארוך לא לטווח קצר.
אוקי, הסבר
קודם כל צריך שיהיה לך חשבון מסחר מט"ח באחת מאלפי חברות המט"ח בעולם. בשלב הזה ציפור חול יזהיר אותך מחברות ישראליות (איזיפורקס או אפיקס) ויגיד שמדובר בקזינו חוקי. לי אישית יש חשבון מסחר במט"ח בחברה אמריקאית. גם אני לא ממש סומך על חברות המט"ח בארץ... שים לב שסוג החשבון הוא מסחר ספוט (שער נוכחי) וקיים roll-over אוטומטי (שזה אומר שהעסקה היא לטווח ארוך ולא רק למספר דקות/שעות). בגדול, בכל חברת מט"ח נורמאלית בה תפתח את החשבון זו תהיה ברירת המחדל ולכן אין לך מה לדאוג יותר מידי בקטע הזה. מכיוון שאתה מתכנן להרוויח גם מהפרשי הריביות בין המטבעות עליך לוודא שאתה מקבל את המינוף הרגיל 1:50 ולא מינוף מוגדל 1:100 או 1:200. בדר"כ זו שאלה שנשאלים בפתיחת החשבון או שיש להעלות את הנושא מיוזמתך. מינוף מוגדל מבטל את הפרשי הריבית לטובתך ולכן זו נקודה חשובה. הדבר הבא זה היקף העסקה. ההיקף המקובל הוא 100 אלף דולר אבל יש גם חשבונות מיני שהיקף העסקאות שם הוא 10 אלף דולר. היקף העסקה קובע את שווי התזוזה המינימלי (pip). לדוגמא: עסקה של 10 אלף בצמד יורו-דולר אומר ששווי תזוזה מינימלי הוא 1 דולר. עסקה של 100 אלף תתן שווי של 10 דולר לפיפ. למה כל זה חשוב? זה חשוב מכיוון שחשבונות מסחר במט"ח מקבלים מינוף אוטומטי ואתה לא נדרש באמת לתת לחברת הברוקרים את מלוא שווי העסקה (נגיד 100 אלף דולר) אלא פקדון (margin) שבטעות קוראים לו בטחונות בגובה של 1000 דולר (אז המינוף הוא 1:100). במקרה שלך יש לעניין הזה חשיבות רבה. נגיד שאתה שם 1000 דולר "בטחון" ואתה מעוניין לעשות עסקה לטווח ארוך. אתה לא מעוניין של תנועה של 1% בודד תוציא אותך מהעסקה. לכן תעדיף לעשות עסקה בהיקף של 10 אלף דולר ולא של 100 אלף. ככה רק תנועה של 10% תוציא אותך מהעסקה. שים לב שהריבית גם היא נגזרת של היקף העסקה, כלומר על עסקה של 10 אלף דולר תקבל 470 דולר ריבית שנתית (לפי הדוגמא שלך) ואז התשואה שלך תהיה 47% בשנה ולא 470%. זה כמובן מתוך הנחה שלא יגרם לך הפסד ו/או רווח משינויי שער בצמד המטבעות. מקווה שעכשיו קצת יותר ברור...

rambling

New member
An old method

קרוסים על צמדי מטבעות.
An old method
Search on the internet for: yen carry trade. It may be coming to an end soon with the stronger Japanese economy and expected increase in interest rates in Japan. Also as was mentioned above there's the actual exchange rate risk. In FX the chance of losing more than you have in your account is smaller because of the continuous nature of the market and the fact that most brokers will close your position for you automatically when you approach zero but I would be reluctant to say it's completely impossible. There's always a risk something will go wrong. And with leverage of 1:100 if something does go wrong then it has the potential to be VERY VERY bad. Btw, if you want to experiment and play around check out the FX Game on oanda.com that lets you open a virtual account on the exact same platform as the real accounts. ---------- disclaimer: you are responsible for your own decisions and what you do with your money. seek professional advice and do your own due diligence.

f1list

New member
DBV

קרוסים על צמדי מטבעות.
DBV
יש ETF בשם DBV שעושה משהו דומה, אבל בלי המינוף המפלצתי. לא למדתי את האסטרטגיה עד הסוף, אבל בגדול הם מוכרים בחסר שלושה מטבעות נושאי רבית נמוכה וקונים שלושה מטבעות נושאי רבית גבוהה. יכול להיות אלטרנטיבה פשוטה לקרוס שאתה מבקש.

rambling

New member
Cool

DBV
יש ETF בשם DBV שעושה משהו דומה, אבל בלי המינוף המפלצתי. לא למדתי את האסטרטגיה עד הסוף, אבל בגדול הם מוכרים בחסר שלושה מטבעות נושאי רבית נמוכה וקונים שלושה מטבעות נושאי רבית גבוהה. יכול להיות אלטרנטיבה פשוטה לקרוס שאתה מבקש.
Cool
Interesting stuff. Looks like it's quite new in the market. Thanks for the info.

rambling

New member
Thanks

כמה תגובות על DBV
מהבלוגיה של Seeking Alpha- -באנגלית
Thanks
Thanks for the link. SeekingAlpha is indeed a good source of info on ETF's. p.s. I think I'll be able to manage with the English
R.

fox in socks

New member
יש גם בארץ אג"ח כזה

DBV
יש גם בארץ אג"ח כזה
שניקרא פסגות אסטרתגיית מטבעות

מצב
הנושא נעול.
למעלה