קצת מוזיקה להרים את עצמינו למעלה

dori78

New member
זה מרים אותך למעלה?

אני יכולה להבין שהמוזיקה מתאימה לך לרכיבה מבחינת הקצב.
אבל הקשבת (או קראת, בגרסה אליה קישרת) את המילים?
די מבאס... שלא לומר ירוד מבחינת הטקסט.

NEO83

New member
למה לא?

אני לא מבין למה זה ירוד מבחינת הטקסט? איך קובעים דבר כזה בכלל? בגלל שזה לא שיר כבד ושיר קליל?

ובנימה כללית, השיר מרים אותי למעלה כי אני מזדהה או הזדהתי בעבר הקרוב ועכשיו אני קצת אחרי לכן זה מרגיש לי טוב.

dori78

New member
בהקשר האישי שנתת זה כבר יותר ברור.

לדעתי, טקסט ירוד הוא כזה שחוזר על עצמו, עושה שימוש במילים בסיסיות ומילות סלנג או איות לקוי.
במקרה הזה - אני לא יודעת מי אחראי לשימוש באיות לקוי המקובל במסרונים, הכותב המקורי או זה שהכין את הכתוביות לקליפ.
מעבר לזה, בכתיבה טובה, גם כשהטריגר הוא מאוד רגשי, כדאי שתהיה סובלימציה. כשהכל בחוץ - זה לא עושה לי את זה.
קצת כמו ההבדל בין לראות אדם בבגדים תחתוניים סקסיים לבין עירום מלא.
ובלי קשר - האומללות הכללית הזאת היא לא כוס התה שלי בכל הנוגע להתמודדות עם שברון לב.

אני מבינה את מה שכתבת בעניין הרגשי, אני לא מתווכחת עם זה.
אנחנו יכולים להתחבר לשירים ברמה הרגשית בלי קשר לרמת הטקסט.
לי הטקסט הזה בעיקר עושה חשק לסגור את הלשונית של היו-טיוב.

NEO83

New member
שמעי

אני לא מנתח את השירים שאני שומע עד כדי כך לעומק

NEO83

New member
הכוונה היא

שאני לא תמיד מנתח אותם לעומק, יש שירים שנועדו להיות קלילים וזורמים ולא לרדת לעומקם.

dori78

New member
זה בסדר,

אני מודעת לעובדה, שניתוח לעומק ושימת לב לפרטים קטנים זה משהו שהגיע אצלי לרמות קשות.

EdisonGirl

New member
מסכימה איתך, אם כי-

אני יכולה למצוא את עצמי לפעמים מתפשרת על המילים (או אפילו לא מתייחסת אליהם), בגלל שהתחברתי מאוד למוזיקה עצמה או להגשה.

NEO83

New member
אני אוהב הכל

באמת, אוהב רוק, אוהב פופ, אוהב מוזיקה ישראלית, אוהב דאנס, הכל תלוי בביצוע של אותו שיר ספציפי ,כמעט ואין סגנון שאני פוסל, רק בודדים, כמו דכאון.

והשיר שנתת לא מתאים, לא גורם לי להזדהות סורי

למעלה