קצת דמוגרפיה

יונקון

New member
קצת דמוגרפיה

לפני 75 שנה היו בעולם כ-250 מיליון מוסלמים. כיום ישנם כמעט 1.5 מיליארד מוסלמים בעולם. אין דת אחרת בעולם ומעולם שהגדילה עצמה מבחינת מאמיניה ב-600% תוך 75 שנה. ולסיום משפט של סיני חכם: דע את עצמך ודע את אויבך וגם במאה קרבות לא תובס

אבנר ג

Well-known member
מאד מענין...אבל

עד כמה שזכור לי הנצרות התחילה בעשורים הראשונים של המאה הראשונה עם 12 שליחים ועוד כמה מאות מאמינים ועד סוף המאה הראשונה התנצרה כל אסיה הקטנה ואח"כ מערבה ומזרחה, כמעט כל אירופה... כמה אחוזים זה?...

Cheese feet

New member
מאוד מעניין אבל

עד כמה שזכור לי היהדות התחילה עם אדם אחד בשם אברהם. על כמה אחוזים מדובר? לא מבין את הדוגמא שהבאת. כולם יודעים שהאיסלאם לא התחיל לפני 75 שנה.

אבנר ג

Well-known member
ועד כמה שזכור לי

אברהם היה עברי - לא בדיוק יהודי... כי הרי אין הוכחות הילכתיות שאימו היתה יהודיה ואילו היה יהודי לא היה שוכב ר"ל עם אשה גויה ערלית ובודאי שלא היה נישא ליותר מאשה אחת - דבר שמוטל עליו חרם דרבנו גרשום עלה"ש.... זה מה שאני הבנתי מן הסיפורים של הסבתא שלי... אבל אתה ודאי יודע יותר טוב... כי הסבתא שלך היתה ללא ספק יותר מעודכנת...

סוהי

New member
מסקנה...

דתות מיסיונריות אלימות הופכות "פופולריות" בקרב המוני עם נדכאים ברחבי העולם כולו - כמעט כל עם בו היכתה החרב - התקבלה דת המכים ואומצה,התפשטה והשתרשה,והמעניין הוא,שבמקרים רבים אין כל קשר תרבותי ומנטלי בין דתות אלה לעמים עליהם הן השתלטו.....אירופאים מוסלמים או נוצרים אפריקאים....זה לא הולך יחד בשום דרך טבעית.

amni

New member
תדייק בסטטיסטיקה

אינני בטוח במספרים שלך, אבל בטוח בחוסר הבנתך במיספרים. לפי הערכה גסה, ב- 75 השנהים האחרונות אוכלוסעעת העולם גדלה פי שלושה. גם אם המוסלמים גדלו פי 6 זה בסך הכל פי שנים באופן יחסי. צריך להביא בחש בון שחלק מהמוסלמים הם בארצות שיש בהן התפוצצות דמוגרפית (למשל מצריים, הודו, פקיסטן , אינדונזיהף . לא צריך להתרגש מגידול בתנועה דתית, לעיתים קרובות היא גדלה עד שנעצרת. גידול דתי קיים באוכלוסיות מתפתחות (זה חלק מההתפתחות) ונעצר כאשר ההתפתחות הלאומית-חברתית נעצרת.

אלי.

New member
קח בחשבון שהגידול הזה נובע

גם מכך שקסיוס קליי, קט סטיבנס ולו אלסינדור הצטרפו לדת הזו. אגב, שמעתי שבאחרונה הצטרף עוד חיזוק משמעותי, בדמותו של מייקל ג'קסון.

למעלה