קו הרכבת לכרמיאל

מצב
הנושא נעול.

matany

New member
קו הרכבת לכרמיאל

קו הרכבת לכרמיאל
משהו (חן?) אול יודע אם מתכננים קו רכבת לכרמיאל ואם כן לוחות זמנים כלליים ותוואי... תודה מתן

../images/Emo6.gif ../images/Emo68.gif

קו הרכבת לכרמיאל
משהו (חן?) אול יודע אם מתכננים קו רכבת לכרמיאל ואם כן לוחות זמנים כלליים ותוואי... תודה מתן

אכן, מתכננים. שמעתי על זה- ואם זה באמת הולך להתבצע, זה יהיה רק בעוד 4 שנים ויותר. בינתיים אפשר להנות בדרך לעכו באוטובוס...
נ.ב.- כרמיאל רולז

דדוקא לפני עכו

ההסתעפות תהיה אחרי עכו.
דדוקא לפני עכו
למיטב הבנתי, התוכנית המקורית של רכבת ישראל (תוכנית לבניית קו לכרמיאל ולקרית שמונה עוגנה בתוכנית המתאר הארצית של מסילות הברזל - תמ"א 23 - כבר לפני שנים) כוללת הסתעפות לכרמיאל דווקא לפני תחנת עכו הקיימת. הדבר הכרחי על מנת לאפשר לרכבות מכיוון דרום את הדרך הקצרה ביותר לשם. אני מניח שאו שתיבנה תחנה חדשה באיזור ההסתעפות, בשביל הנוסעים מכרמיאל לעכו, או שהצומת תבנה כמשולש, שצלעו האחת היא הקו הקיים והשתיים האחרות הן הסתעפויות מהקו לכרמיאל לכיוון צפון ודרום. האופציה השנייה קצת פחות סבירה כי עדיין יהיה צורך בתחנת ´עכו דרום´ (השם הוא המצאה שלי) מפני שסביר להניח שרק חלק קטן מהרכבת אל/מכרמיאל יגיעו מ/אל נהריה, כלומר יעברו בתחנת עכו הקיימת.

zimes

New member
ומה עם תחנות בדרך?

דדוקא לפני עכו
למיטב הבנתי, התוכנית המקורית של רכבת ישראל (תוכנית לבניית קו לכרמיאל ולקרית שמונה עוגנה בתוכנית המתאר הארצית של מסילות הברזל - תמ"א 23 - כבר לפני שנים) כוללת הסתעפות לכרמיאל דווקא לפני תחנת עכו הקיימת. הדבר הכרחי על מנת לאפשר לרכבות מכיוון דרום את הדרך הקצרה ביותר לשם. אני מניח שאו שתיבנה תחנה חדשה באיזור ההסתעפות, בשביל הנוסעים מכרמיאל לעכו, או שהצומת תבנה כמשולש, שצלעו האחת היא הקו הקיים והשתיים האחרות הן הסתעפויות מהקו לכרמיאל לכיוון צפון ודרום. האופציה השנייה קצת פחות סבירה כי עדיין יהיה צורך בתחנת ´עכו דרום´ (השם הוא המצאה שלי) מפני שסביר להניח שרק חלק קטן מהרכבת אל/מכרמיאל יגיעו מ/אל נהריה, כלומר יעברו בתחנת עכו הקיימת.
ומה עם תחנות בדרך?
יש לך מושג איפה אפשר לראות מפה?

גרסת משרד התחבורה

קו הרכבת לכרמיאל
גרסת משרד התחבורה
עפ"י הודעת משרד התחבורה תאושר התוכנית לבניית הקו לכל המאוחר בתחילת 2003 (נכון...) ויש חשיבות לישומה המהיר. את ההודעה המלאה (והמעניינת למדי, אני מודה) ניתן למצוא בארכיון החדשות של האתר ´חדשות הרכבת´.

מצב
הנושא נעול.
למעלה