קונפליקט מוסרי (?)

קונפליקט מוסרי (?)

לא הייתי רוצה שבחור זה או אחר יפסול אותי בגלל חוסר נסיוני(או נסיוני המועט) בנערכות יחסים\ יחסי מין וכד', לכן אני גם לא פוסלת אנשים אחרים על כך. אני מוצאת את עצמי חושבת רבות על הענין. האם לתת לבחור צ'אנס למרות שהוא חסר ניסיון, או שנסיונו קטן משלי. להכנס שוב לאותן "התחלות", למרות שלא כל אחד שעבר מערכת יחסים אחת או יותר יוצא ממנה "למוד", נכון? באותו ענין, כמו שכבר העלתי כאן את ענין ה"פסיביות" של הבחורים שמולי שאלו אותי "אז למה את לא יוזמת?", שאלה טובה. האם אנחנו אמורים למלא בדיוק את אותן ציפיות שאנחנו שואפים להן מהצד השני? או שתמיד כף המאזניים נוטה לצד אחד? מה אתם אומרים?

תומר שי

New member
נאה דורשת, נאה מקיימת

לא אמורה להיות לך דילמה. את לא רוצה שבחור ישפוט אותך בגלל "חוסר נסיון"? כדאי מאוד שתנהגי באותה דרך כלפי בחור "חסר נסיון" שתפגשי, אחרת זה בעצם מעמיד באור שלילי את כל הראייה שלך. ונכון, זה שבחור אחרי 5 מערכות יחסים לא אומר שיש לו ידע יותר מאחד שלא היה לו אף קשר. תתפלאי, אני חושב שאת עשויה לגלות מהר מאוד שדווקא "חסר הנסיון" הוא זה שבאמת בעל נסיון. ולמה זה? כי חסר הנסיון התבונן מהצד, ראה מה קורה, הקשיב, קרא, למד, לא נכנס למערכת זוגית מחוסר ברירה. הוא בוחר בקפידה עם מי הוא רוצה להיות. זה אדם מחושב לרוב ואם הוא בחר בך למערכת הזוגית הראשונה שלו, כנראה שיש לו משהו שם בקודקוד, לא ככה? אסור לפסול בגלל שטויות כאלה. זה באמת שטויות. אין קשר בין גיל ובין נסיון במיניות ובזוגיות וכו'. כל אחד אדם לעצמו וזה שונה מאחד לאחד ולכן את עלולה בטעות לדחות את הבחור הכי מקסים בעולם, בגלל שלא טרחת לנסות לראות קצת מעבר לזה. לא חבל?

../images/Emo26.gif

"לכן אני גם לא פוסלת אנשים אחרים על כך". פשוט יצא לי לחושב על כך...

מותק, מותר לפסול בגלל כל דבר

אלה מערכות היחסים שלנו, לא מערכת המשפט... אני בוחרת את בן הזוג לפי נטיית לבי, לא לפי עקרונות הצדק.

תומר שי

New member
נאה דורשת, נאה מקיימת

לא אמורה להיות לך דילמה. את לא רוצה שבחור ישפוט אותך בגלל "חוסר נסיון"? כדאי מאוד שתנהגי באותה דרך כלפי בחור "חסר נסיון" שתפגשי, אחרת זה בעצם מעמיד באור שלילי את כל הראייה שלך. ונכון, זה שבחור אחרי 5 מערכות יחסים לא אומר שיש לו ידע יותר מאחד שלא היה לו אף קשר. תתפלאי, אני חושב שאת עשויה לגלות מהר מאוד שדווקא "חסר הנסיון" הוא זה שבאמת בעל נסיון. ולמה זה? כי חסר הנסיון התבונן מהצד, ראה מה קורה, הקשיב, קרא, למד, לא נכנס למערכת זוגית מחוסר ברירה. הוא בוחר בקפידה עם מי הוא רוצה להיות. זה אדם מחושב לרוב ואם הוא בחר בך למערכת הזוגית הראשונה שלו, כנראה שיש לו משהו שם בקודקוד, לא ככה? אסור לפסול בגלל שטויות כאלה. זה באמת שטויות. אין קשר בין גיל ובין נסיון במיניות ובזוגיות וכו'. כל אחד אדם לעצמו וזה שונה מאחד לאחד ולכן את עלולה בטעות לדחות את הבחור הכי מקסים בעולם, בגלל שלא טרחת לנסות לראות קצת מעבר לזה. לא חבל?

לדעתי לא.

לדעתי, לחפש אצל בני הזוג תכונות שאין לנו זה יותר מסביר. מי אמר שאנחנו צריכים להיות האידיאל של עצמנו ולחפש בדיוק את מה שאנחנו? אני למשל, עד שפגשתי את בן זוגי שהוא בדיוק בן גילי, יצאתי רק עם אנשים צעירים ממני בכמה שנים טובות. לא אוהבת את הכבדות של שכבת הגיל שלי, לא אוהבת קמטים קטנים, לא אוהבת מחשבות על העתיד. וכן, הייתי תמיד רוצה לא מישהו כמוני, שעובד סביב השעון, אלא מישהו שעדיין מרשה לעצמו לקחת זמן. בקשר ליוזמות: קודם כל, לא רוצה להתייחס אליך, כי יכול להיות שלא לגמרי הבנתי אותך. אבל באופן כללי, כשאני רואה כאן הודעות של בחורות שמחפשות בחור יוזם כי הן לא מסוגלות ליזום, מה שמפריע לי אצלן זה לא שהן מחפשות תכונות שונות, אלא חוסר האונים. לא אוהבת אנשים חסרי אונים, ואני חושבת שלמסור בידי מישהו אחר את כל השליטה במתרחש ואת כל הדינמיקה של הזוגיות זאת טעות שמשלמים עליה ביוקר. הייתי בשני הצדדים, ואני יודעת כמה כוח יש למי שמתקשר כשבא לו לעומת מי שכוסס ציפורניים ליד הטלפון, למי שמגיע עם רכב שלו לעומת מי שמסיעים אותו, למי שמחליט מתי נפגשים ומתי מקדישים זמן לעצמנו לעומת מי שקובעים בשבילו את סדר הזמנים. יש מקרים אבודים, אבל לך באופן אישי, מגיע לדעתי לקחת שליטה על החיים והזוגיות שלך. שלא אומר כמובן להיות בת זוג של פדלאה שלא מסוגל פעם אחת להרים יוזמה.

T i g r e s s

New member
אנחנו אמורים לעשות מה שאנחנו רואים

לנכון. זהו. את לא צריכה לנהוג לפי אותן אמות מידה שאת מצפה שינהגו בך. זה לא תמיד מתאפשר ויש לנו פרספקטיבות שונות. תחשבי על יחסים אחרים. עם הורים, בעבודה, כל מיני. את לא מצפה למשל שזקנה תקום לפניך באוטובוס, אבל כן מצופה לעשות כן. תבדקי מהן אמות המידה שלך כשאת שוללת מישהו. בחוסר נסיון יש צדדים חיוביים ושליליים. תבחני אותם לפני שאת שוללת על סמך זה בלבד. הכל הוא עניין של מה שלך חשוב, מה שלך טוב ועד כמה את באמ מאמינה בעקרונות שלך ומוכנה לבחון אותם בצורה אובייקטיבית.

למעלה