צריכה את דעתכן...

יעל301

New member
צריכה את דעתכן...../images/Emo4.gif

אני לקראת IVF 7 וזהו שכל ה6 לא הצליחו , הלכתי לבדוק את עניין קרישת הדם ויצא שישנה בעיה תורשתית במשפחה (אחותי אחרי 4 הפלות ,לא טופלה ב IVF אבל אחרי ברור קרישת יתר התגלתה הבעיה וקיבלה קלקסן והיום ברוך השם יש לה ילדה בת 4 חודשים) ההמטולוג המליץ לי להזריק את הקלקסן ,לא מבטיח שזה הפתרון אבל הוא אומר שזה לא יכול להזיק גם אם זה לא הפתרון , העניין הוא ששוחחתי עם הרופא שלי והא טוען שאם אצטרך להזריק זה יהיה לאחר הקליטה להריון ולא מעכשיו, בטיפול הקודם (שהיה ביחידה אחרת) הרופא לא הסכים כלל שאהיה מטופלת בקלקסן טען לדימום יתר וכדומה.. אז הלכתי לבדיקות דם וכל הברורים ויצא שיש בעיה תורשתית אני שואלת ולמרות שזה יצא ארוך וקצת מסורבל ,האם יכול להיות שבגלל זה אני לא נקלטת האם זה יכולה להיות הסיבה ואם יש סיכוי קטן שכן למה הרופאים לא מוכנים שאזריק את הקלקסן כבר לפני הטיפול ??

היי יעל

אחרי 2 הפלות, אובחנתי כבעלת בעיה מובהקת של קרישיות יתר. הותאם לי טיפול באספירין אחד ליום, ובתקופת הטיפולים גם קלקסן (כשכמובן, עם הכניסה להריון עלי להמשיך ולהזריק את הקלקסן עד חודש וחצי אחרי הלידה). לצערי, למרות הטיפול, חוויתי הריון כימי אחד (הייתי על קלקסן) ועוד הריון כימי ספונטני (שהיה ללא הקלקסן, אבל עם האספירין). יחד עם זאת, יש לי חברה, שהיתה לא מאובחנת ולא מוסברת, אחרי שלוש או ארבע הפלות, ולקחה קלקסן בהריון האחרון בעצת רופא מומחה להפלות חוזרות (פרופ' מיכאל קופרמינץ, שגם איבחן אצלי את הבעיה), ועכשיו יש לה בן מתוק. מה שנקרא - "לא יועיל, לא יזיק". תקחי קלקסן, כי בבעיות של קרישיות יתר, אין ברירה. בהצלחה לכולנו

יעל301

New member
משנה מזל - ../images/Emo51.gif

עדיין אובדת עצות כי כל רופא אומר משהו אחר וזו בעיה ,אני לא יודעת אם כדאי לפנות למומחה בתחום,אצלי העניין הוא שלא היו הפלות וכדומה אלא הריון כימי אחד כך שאני לא יודעת מה לעשות אוףףףףףףףףףףף

nina39

New member
למכרה אהובה שלי בעיית קרישה קשה

הצפי היה שבשל בעיות הקרישה היא עלולה להתקשות להרות ולהסתכן בהפלה מוקדמת. בהריון הזהירו אותה מפני בעיות קרישה העלולות לסכן אותה. כמובן, שבנטילת נוגדי קרישה - מחד תוקפים את קרישת היתר, ומאידך יש סכנה מסויימת לדימום. בהריון צריך גם לשמור על רמת קרישה לא נמוכה במיוחד למקרה לידה מוקדמת/התערבות נדרשת אחרת. אבל לשם כך יש רופאים מומחים.. והם (הטובים שבהם) יודעים את מלאכתם!! הראייה: לפני שנה המכרה הרתה - תחת טיפול רפואי צמוד והדוק במיוחד - ונטלה קלקסן כל ההריון (אני כמעט בטוחה שבתוספת לאספירין). מההמטולוג שלה המומחה לנושא הבנתי שזה ה"מתכון" המוצלח להתמודד עם הבעיה, אצלה זה עבד נפלא!; למרות הריון לא קל שבו הקרישה קצת הרימה את ראשה הקלקסן בהחלט שמר על חייה ועל חיי העובר - שכיום הוא תינוק יפיפה, מקסים ואלוהי לאמא מאושרת. חשוב לי לומר: אני לא רופאה ואיני מכירה את מצבך. עצתי: סורי למומחים לדבר (פרופ' ברנר ברמב"ם, המחלקה ההמטולוגית בשיבא- טובים מאד) והקשיבי למה שיש להם לומר. לבעיות קרישה והריון בסיכון גבוה בפרט - ממליצה בחום רב מאד על פרופ' שיף הרופא הגאון והאיש המקסים! בהצלחה רבה!

יעל301

New member
שמחה על התמיכה ../images/Emo51.gif

את מקסימה תמיד מעודדת מחזיקה לשנינו אצבעות שכבר נעבור מכאן

nitzansa

New member
לי גילו בעיה של קרישתיות יתר

MTHFR הומוזיגותי. אני לוקחת אספירין קרטיה כבר 8 חודשים (אחרי גרידה אחת, ושני הריונות כימיים). אצלי פרופ' מרגליות משערי צדק וגם פרופ' כארפ מתל השומר (מומחה להפלות חוזרות ונשנות) אומרים לקחת קלקסן עם הכניסה להריון. בהריון הכימי הרביעי לא הספקתי לקחת קלקסן וכבר נפל....). כך שאני כבר מתה להיות בהריון ולקחת קלקסן, יתכן וזה מה שישים סוף לסיוט שלי
..... בשאיפה... יתכן שלא
..... אבל מתיי שהוא יגמר..

nina39

New member
אוי אלהים.. ../images/Emo5.gif גם לי יש את זה, אבל

ניתנת לי רק חומצה פולית... ודי לא התייחסו ל ז ה בכלל יחסית לבעיות האחרות... אוי אלוהים, עוד סיבה לשרשרת הסיבות שלי... יקירה, מצפה בכיליון לשמוע שיש לך סיבה לקלקסן!!! בהצלחה

nitzansa

New member
נינה יקירתי, אל לחץ!

תראי, לי גילו את הבעיה של קרישתיות יתר (MTHFR הומוזיגותי) לפני למעלה משנה (אחרי שני אובדנים בשליש הראשון). אמרו לי שזו בעיה מינורית לחלוטין שניתנת לעקיפה ע"י חומצה פולית בלבד. לאחר עוד אובדן(בשליש הראשון), עברתי לרופא מומחה לפוריות שהוא הוסיף לי לרשימה את טבליות הטרבמין (כדורים לכך שהויטמין בי לא ירד, כי זה מה שעלול לקרות עם חומצה פולית לאורך זמן..) ואספירין קרטיה לדילול הדם. למרות כל החפיסה היומיומית הזו- הגיע האובדן הרביעי...(עוד מוקדם יותר מהקודמים) מבלי שטרם התחלתי עם קלקסן. הלכתי לעוד שני פרופ' מומחים לפוריות, אחד מהם מומחה להפלות חוזרות ונשנות (האוורד כארפ - תל השומר), ושניהם אמרו שהקרטיה לא מי יודע מה רלוונטי, אבל לא נראה שמזיק... אז אני עוד דוחפת את זה לעצמי..... ככה אני עם 3 כדורים כבר כ-8 חודשים מדיי יום.... בכל מקרה כולם אמרו - עם תחילת הריון קלקסן. בקיצור, אל לחץ!!!!! כל אחת והגוף שלה, וכל אחת והסיפור שלה. אני הבנתי שהטיפול בקרישתיות היתר שלי המתבקש הוא חומצה פולית 500 מ"ג (או גרם? כבר לא זוכרת....) אם את צריכה עוד משהו-אני כאן. מעניין אותי לדעת מה ההסטוריה שלך?

nina39

New member
אוייי. צר לי מאד לשמוע על הסבל

הנוראי שעברת. ואני מייחלת מעומק הלב שמעתה את במסלול הישיר לאמהות!
הרשימה שלי כוללת אנדומטריוזיס (עם היסטוריה של ניתוח באגן הנחשב כשלעצמו כעשוי לחולל הדבקויות), גן-ירק מגוון(אך ידידותי למשתמשת, השבח לאל
) באיברי הרבייה, MOTHFR הומוזיגוטי (אני קוראת לו הקיצור של mother-father..fucked...) ולחץ-זמן...קראתי ב"תנ"ך הפוריות" מ"א' עד טף" הערב שאכן אין בהכרח אצל כל הלוקות בקרישתן תגובת הפרעה לפריון...בהצלחה יקירתי!

nina39

New member
../images/Emo51.gifכמובן! שבוע טוב ופורים שמח! ו

למה תפוזבל הדביק את ההודעה הקודמת למקשה אחת?...לתפוז הפתרונים.

../images/Emo91.gifהמלצה בעקבות חויה אישית

יעל יקרה! גם לי גילו בעיה של קרישיות יתר. גילו את זה באופן מקרי לאחר שהיה לי קריש דם בריאה.בבית החולים נתנו לי קלקסן שאותו לקחתי במשך חודש ואחר כך הייתי צריכה להפסיק את טיפול י הפוריות למשך חצי שנה ולבלוע קומדין לקרישתיות. עכשו סוף-סוף התחלתי את הטיפולים ואני לקראת החזרת מוקפאים. מכיוון שהרופאים פוחדים לקחת סיכון אז עוד לפני הטיפול אמרו לי לקחת קלקסן. ובע"ה כשאהיה בהריון אצטרך להזריק במשך כל חודשי ההריון. דבר מעניין שגילינו - שימי לב - הכדור הקטן והתמים - אסטרופם גורם לקרישיות יתר וזה מסוכן למי שרגיש לכך. בגלל שלקחתי אותו חודשים רצופים הוא עורר אצלי את הקרישתיות והגעתי לבית חולים עם קריש הדם. ידוע שכאשר סובלים מקרישתיות זה מקשה על הכניסה להריון ותוסיפי לכך את העובדה שהאסטרופם מגביר גם את הבעיה ולכן חשוב ומומלץ עוד לפני הטיפול לקחת קלקסן. אם הרופא לא רוצה לתת תלחצי עליו. לצערינו רק אחרי שמגיעים לבית חולים הם נזכרים להתעורר - גם אצלי זה היה כך! אני מאחלת לך הצלחה רבה רבה!

יעל301

New member
היי דוריטוס

סליחה על הבורות אך מה זה אסטרופם???? ואת חושבת שממומלץ ללחוץ על הרופא להזריק במהלך הטיפול ?? מהבנתי הם חוששים לדימום יתר. האמת שגם אני חשבתי שלפי המלצת ההמטולוג צריך במשך הטיפול לקחת את הקלקסן ומשום מה הם שוללים אוףףףףףףףףףףףף עכשיו למי להקשיב???? אני ממש מבולבלת...

יעל 301 תרגעי!

יעלי, קודם כל תרגעי! ממש לא התכוונתי להלחיץ אותך. אם את לא יודעת מה זה אסטרופם - אז יופי! - סימן שאת לא משתמשת בו. לפני שהיה לי את קריש הדם בריאה גם ההמטולוג שאני התייעצתי איתו אמר שלא צריך בטיפולים עצמם - אלא רק בהריוןוכך אמר גם הגנקולוג שלי. עכשיו - לאחר כל הבלגן שהיה לי לא לוקחים איתי סיכונים מיותרים ונותנים לי קלקסן כבר בטיפולים. אני הייתי מציעה לך ללכת עם המלצתו של ההמטולוג לגנקולוג נוסף - להתייעצות. מה אכפת לך לשמוע עוד דיעה? אם גם הגנקולוג השני יגיד כמו הראשון - אז תדעי שזה הטיפול שמתאים לך. תזכרי שכל אחת שונה מחברתה ואין לכל אחת טיפול זהה - זה מאוד אינדבידואלי! מקווה שעזרתי במשהו, בהצלחה!

nina39

New member
שוב ממליצה בחום על פרופ שיף-מנהל

ביה"ח לנשים בשיבא (תל השומר), גניקולוג ומנתח-נשים המומחה גם בבעיות קרישה מקלות עד חמורות! עלות: כ-600 ש"ח שקופ"ח (מכבי זהב, כללית-מושלם) מחזירה 480 ממנה. מקבל ברח' בזל בת"א (פרופ' אייל שיף). מעבר להיותו ענק ברפואה הוא איש מקסים ויקר. הציל את חיי קרובתי ופעוטה, וכן המלאך הגואל שלי!

nina39

New member
...ואוי כמה שאני מתגעגעת לרופא כמות

כמותו בפס-הייצור לתינוקות במחלקת ה-ivf..כשאת עוברת מיד ליד ואיש לא מכיר אותך או זוכר את שמך...

למעלה