צריך את עזרתכם

• פותח הנושא row
  • פורסם בתאריך

row

New member
צריך את עזרתכם

קיבלתי מנילה ממש דפוקה ואין שם שום דבר שאני רוצה אז חשבתי אולי אני אהיה כבאי בצבא אול מישהו יודע איזה פרופיל צריך להיות כדי להיות כבאי ואיזה קריטריונים צריך כדי להתקבל? בנוסף תוכלו להסביר לי מה בדיוק עושים הכבאים בצהל (כלומר איפה הם ממוקמים, כמה יחידות יש...) ושאלה אחרונה מישהו יודע כמה אירועים יש לכבאי צהל בחודש מבחינה סטטיסטית? תודה

TAFD

New member
לא כדאי לך

דבר ראשון אני מציע לך לשלוח מסר לאבנר, הוא כבאי בחיל האוויר. דבר שני, צריך לדעתי פרופיל מעל 64. ולא נראה לי שממש צריך להתקבל לזה... פשוט לוקחים אותך... אין לזה מיונים או משהו, זה לא תפקיד מבוקש ממש. וגם ממה שיצא לי להכיר (זאת לא הכללה, אל תעלב אבנר) הכבאים בחיל האוויר הם לא בדיוק כמו הכבאים באזרחות... (שוב זאת לא הכללה, כי יש כבאים באזרחות שהתחילו בחיל האוויר). בתור כבאי אתה עובר קורס כבאים בבסיס עובדה (ליד אילת) ואז אתה הופך לכבאי תעופתי באחד מבסיסי חיל האוויר בכל הארץ. מבחינת אירועים, אין להם ממש אירועים אלה לא כבאים שמטפלים בכל מיני אירועים כמו באזרחות, הם יושבים בבסיס עם הכבאיות שלהם (שגדולות פי 10 בערך מהכבאיות שאתה מכיר) ואין עליהם ציוד יעודי כמו בכבאיות האזרחיות, אלה פשוט מיכלי מיים ענקיים עם תותח שמיועדים לטיפול בנחיתות אונס או התרסקות מטוסים. זה מה שאני יודע.

שלום ורותם

יש כמה נקודות ממש לא נכונות (אני מדבר רק על הבסיס שלי ) או יותר נכון בתחנה שבו אני משרת כבאי תעופתי עושה הכל: משרפת קוצים ועד חומ"ס יש לנו ציוד חילוץ כמו רם אולמטרו וקומבי. יש תמונה של כבאית תעופתית

fireman

New member
אני אוסיף מעט

בכדי להיות כבאי בצבא כמו שכתב רותם יש צורך בפרופיל של מעל 64 כאמור אין מיונים מוקדמים, אם אתה מיועד לגיוס כלל צה"לי תוכל לבקש את המקצוע הזה מקצין המיון בבקו"ם, אם אתה מתנדב בכיבוי אש תוכל להביא המלצות ממפקד תחנה וכו, זה בהחלט יכול לעזור, כיום יש מחסור בכבאים בצבא, מחסור גדול מאוד. כמוכן עליי לשים דגש מסויים על פרט שגם אבנר וגם רותם לא ממש זכרו שהוא שלא רק בחיל האויר יש יחידות כיבוי אש אלא גם בבסיסי תחמושת ודלק ומחנות צבא גדולים. לגבי ההכשרה, נמשכת 5 שבועות בעובדה, חור רציני ליד אילת. לגבי סטטיסטיקה....אממממ, כיבוי אש גבעתיים ורמת גן נקראות תחנות שוקורעות את התחת לעומת יחידות כיבוי האש בצבא. עבודה בתור כבאי בצבא אומרת לשרת בתפקיד של שבוע שבוע (לרוב) ולגרד את הביצים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע, ללקק את הרכבים כל היום ולנקות את התחנה, זו בערך שגרת החיים בתחנת כיבוי צבאית. יצא לך להיות מוקפץ לאירוע רציני אולי פעם בשנה ולהשפריץ מים עם התותח יצא לך רק בתרגיל חצי שנתי, שגרה משעממת במיוחד, אם ברצונך לישון 24/7 ולטפח כרס לתפארת זה המקום בשבילך מבחינה מקצועית הכבאים בצבא הם תת-רמה, חסרי כל ידע ובעלי מקצועיות מינימליסטית, הצחיק אותי שבבסיס מסויים בארץ שלו יחידת כיבוי אש ענקית נואשו משריפה במצבור האשפה שבתוך הבסיס לאחר כמה שעות והזעיקו את שרותי הכבאות האזרחיים בכדי לטפל באירוע כי ההכשרה שלהם כנראה אינה מתאימה לכיבוי של אש של ממש אלא רק לשפוך קצף על מסלולי המראה. בגדול...... להתרחק מזה כמו מאש

../images/Emo160.gifשלום רומן

פרופיל של כבאי בצבא צריך להיות 82 ומעלה. מבחינה סטטיסטית שנתית יכולים להיות 30 ארועי אמת שצריכה פעולת כיבוי או חילוץ. כי יש הרבה הזנקות למסלול בגלל תקלה למטוס (זה כמו לנתב"ג ) רק מדובר במטוס קרב. ועוד דבר אני לא מזכיר הרבה דברים בגלל בטחון שדה. אז SORRY

row

New member
רגע אז זה 64 או 82

כי לי יש 72 באמת לפי מה שאתם אומרים אני רואה שזה לא כל כך בשבילי לגרד תביצים רציתי להיות כבאי כי אני יודע שבזה אני יכול ממש לתרום לצבא, מלשבת בבסיס כל היום אני ארגיש מבוזבז אין איזה יחידות מיוחדות של כיבוי בצבא? דווקא שמעתי משהו על זה פעם

Max M

New member
לפי מה שידועה לי

64 זה לכבאי רגיל בבסיס 82 זה לכבאי תעופתי

fireman

New member
64 להכל

לגבי תפקידים אחרים שהם פחות או יותר בתחום של כיבוי אש וכו הוא יחידת החילוץ של פיקוד העורף אם כי גם הם מגרבצים 24/7

למעלה