צפיה בפרק היומי לאור פרק 12 משבת שעברה

• פותח הנושא tsou
  • פורסם בתאריך

tsou

New member
צפיה בפרק היומי לאור פרק 12 משבת שעברה

מעולה איך שהמשמעות של הסצנה בין בומר לקלי בכלא בקפריקה החדשה מתהפכת לגמרי- עכשיו ברור למה היא מתחרפנת כשבומר אומרת לה בנאיביות שהיא מאושרת בשבילה ובשביל הצ'יף שהקימו משפחה.

Ambious

New member
תלוי איך מסתכלים על זה.... ../images/Emo58.gif

האמת היא שזה די חסר משמעות מהבחינה הזאת, כי טכנית בשלב הזה הכותבים לא ידעו עדיין שטירול הולך להיות סיילון (לפי RDM לפחות), בשביל זה הכניסו את הקטע של "ניקי לא הבן של טירול" בפרק של שבת שעברה - זה Retcon* שבא 'לתקן' את העובדה שהרה אמורה להיות הצאצאית היחידה של בן-אדם וסיילון לפי ה- 'תנך' של RDM (הוא אמר מספר פעמים בראיונות אחרי סוף עונה 3 שהרה חשובה למיתוס וניקי לא, והוא הודה בעצמו בראיון שנערך אחרי הפרק של שבת האחרונה שמדובר ב- Retcon). המשמעות היחידה שאני רואה בזה היא ש- Boomer הרי ניהלה רומן עם הצ'יף בעונה ראשונה וגם אחרי שהיא 'גילתה' שהיא סיילונית ונורתה על ידי קאלי, היא סולחת לה ושמחה בשבילה שהיא עם הצ'יף - זאת סצינה משמעותית כסגירת מעגל של בומר אחורנית, לא קדימה - והסיבה שקאלי מתחרפנת זה כי היא יודעת שהצ'יף אולי עדיין קצת מאוהב בבומר והיה מעדיף אם דברים לא היו משתנים בינהם בעבר. * Retcon - קיצור של Retroactive Continuity, כלי עלילתי שמשמש לשינוי עובדה שהוכרזה בעבר אך כעת לא מתאימה להמשכיות של העלילה. דוגמאות בולטות: "אה, רגע, ניקי בכלל לא הבן של הצ'יף" או "אבל אובי וואן, אמרת לי שדארת' ווידר רצח את אבא שלי" - "לא, התכוונתי שמטאפורית הוא רצח אותו כשאבא שלך הפסיק להיות אנאקין ונהיה דארת' ווידר"

tsou

New member
אין ממש קשר, למען האמת בין הדברים

מובן שענין הרומן של קאלי הוא רטקון, וגם סביר מאד שבשלב זה אכן טיירול עדיין לא יועד להיות סיילון, ועוד מהחמישה, אבל מבחינת הצופה שרואה שוב, זה מייצר משמעות חדשה מעניינת הרבה יותר מהקודמת שתיארת, היות והיא נותנת לקאלי יותר עומק- לא רק לבומר היו רומנים אסורים, גם לקאלי. באופן דומה, אלן עדיין לא יועדה לתפקיד החמישית בפרק בדיקת הדם המפורסמת, אך מובן שכשנצפה בפרק ההוא כעת, נפרש לגמרי אחרת את דבריו של באלתר (כמו שבאמת עשו בפורום לא מזמן ובצדק
בלי קשר לכוונותיו המקוריות של מור.

tsou

New member
הבעיה עם צפיה בסדרה מבעד לראיונות עם מור

היא בסוף שוכחים שהפרקים מייצרים משמעויות באופן דינאמי , אחרת היה אפשר להסתפק בבוק של מור במקום בצפיה בפרקים!

למעלה