צילומים בבית

נועה peleg

New member
צילומים בבית

יש לי מצלמה של קנון - 550d. עשיתי קורס קצר בצילום ואני מרוצה ממנה. מצלמת בעיקר את ילדים בטיולים, ימי הולדת. הכל חובבני לגמרי.
אני רוצה לצלם בבית את הילדים על רקע לבן במקום על הרקע של הקיר.
ביררתי באחים יונגד, הבנתי שיש גלילי רקע וסטנד נייד, שעולים יחד 880 ש"ח
לגבי מטרייה - אמר לי המוכר שיש כל מיני סוגי לבן, ואין לי מושג מה כדאי. יש המלצות?
מה לגבי פלאש שמורכב על המצלמה (לא הפלש שהמצלמה מגיעה איתה) - אם אני מצלמת באור יום האם זה נחוץ או שאפשר בלי?
לגבי תקציב - בינתיים לא רוצה להשקיע הרבה, כי מדובר בצילומים בבית של הילדים שלי, ולא בעסק או בצילום מקצועי.
ואם יש לכם עוד המלצות, אני אשמח לקבל.
תודה

sagiKor

New member
אין בבית קיר לבן?

ואם יש חלון ליד הקיר הלבן אז זה יכול לספק בהחלט, מקסימום קצת נגיעות בפוטושופ.
אני ממליץ תמיד לחקור את מקורות האור הטבעיים לפני שנוגעים בפלאשים, זה תמיד יראה טוב יותר.

נועה peleg

New member
תודה

הקירות צבועים בשמנת בהיר ובתמונות של כל הגוף רואים את הריצוף. החלון גדול - ויטרינה אבל לא נמצא ליד איפה שאני מצלמת (כי ליד הויטרינה נמצא הסלון).
לא עובדת עם פוטושופ

sagiKor

New member
יש הרבה דרכים להאיר סצנה

אין שיטה אחת נכונה, כל שיטה נותנת תוצאה קצת שונה וכל צלם מעדיף לעבוד בשיטה אחרת מבחינת נוחות ותוצאה.
דרך בסיסית שהייתי מתחיל בה היא רקע לבן וזה יכול להיות בד או נייר ופלאש אחד על מעמד תאורה שמבזיק דרך מטריה לבנה ומופעל אלחוטית. אם נפרק את זה לאביזרים שצריך:
1. מצלמה+עדשה
2. רקע
3. מעמד תאורה
4. מתאם למעמד תאורה שיחזיק את הפלאש ואת המטריה
5. פלאש
6 מטריה לבנה
7. מערכת משדר+מקלט על מנת להפעיל את הפלאש אלחוטית (אלא אם יש לך מצלמה ופלאש שתומכים בהפעלה אלחוטית ללא צורך במשדר ומקלט חיצוניים).

את המטריה הייתי מציב מהצד בזוית של 45 מעלות.
זה סטאפ מאד בסיסי.
יכול להיות שבצד הלא מואר יצא מעט כהה, אפשר לשפר זאת ע"י העמדת הסטאפ קרוב לחלון שיכניס קצת אור.
או להעמיד בצד האפל רפלקטור שזה יכול להיות משטח לבן/כסוף כלשהו שיחזיר קצת אור למצולם.

johnc1

New member
מה לגבי fill-in flash או האם יש לך פתרון אחר?

אני תוהה לגבי צילומים בחוץ - לפעמים שהפנים של אנשים נראים כהים, בייחוד יחסית לאור שבחוץ, ואז לפעמים אני משתמש ב-flash כדי להוסיף אור לפנים. מה דעתך? האם יש לך פיתרון אחר לבעיה? מצד אחד אני לא אוהב שפנים יוצאות כהות מדי ואז גם הפרטים בפנים לא משהו, מצד שני, אור הפלאש מייצר צבעים פחות טיבעיים ובאופן כללי אכן פחות יפה - יש פתרון אחר להתמודד עם זה?

sagiKor

New member
--->

פלאש מילוי לא רלוונטי כל כך לצילום בבית כפי שהועלה בשאלה המקורית.

במקרה שאתה מתאר, יש שתי אופציות:
1. פלאש מילוי - אם זה נראה מלאכותי מדי אז אולי להחליש קצת את עוצמתו. לדעתי זה הפתרון הטוב יותר.
2. למדוד אור בצורה נקודתית מהפנים ואז הם יצאו בהירים אבל הרקע ישרף. יש מקרים שזה לא נורא, ברוב המקרים זה לא יראה טוב.

אופציה שלישית, היא לא לפחד מצללים, זה מוסיף עניין ומיסתורין. אם זה לא בוק או צילום מסחרי, אני דווקא אוהב צללים כבדים.

למעלה