פרקט בקומה שניה ומדרגות עץ

דןעופרי

New member
שלום לכולם!

אנחנו מתכננים שיפוצון קטן בבית שיכלול התקנת פרקט למינציה בקומה השניה והחלפת המדרגות שיש למדרגות עץ.
יש לי מספר שאלות בנוגע למדרגות ואני מקווה שתוכלו לעזור/לכוון/לייעץ לי (כמו בעבר :))

1. בהנחה שבקומה השניה יהיה פרקט כלשהו, האם המדרגות צריכות או מומלץ שיהיו באותו פרקט (ואז גם לא צריך לשבור את השיש הנוכחי) או להשתמש בבלוקים של עץ (ואז יש הבדל בין המדרגות לקומה השניה)?
2. מה נהוג לעשות ברום המדרגות? עץ לבן? עץ צבוע בצבע הקיר? טיח+צבע?
3. המדרגה האחרונה "שקועה" ברצפה של הקומה ה-2, האם היא צריכה להיות חלק מההעיצוב של הקומה השניה (כלומר פרקט) או חלק מהמדרגות ואז צריך "להשקיע" בלוק של עץ כמו השיש?

תודה רבה!
דן.

קבצים מצורפים

• WhatsApp Image 2020-12-01 at 08.46.18 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 08.46.18 (1).jpeg
    KB 105.3 · צפיות: 3
  • WhatsApp Image 2020-12-01 at 08.46.18.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-01 at 08.46.18.jpeg
    KB 79.3 · צפיות: 3

רשר

Well-known member
מנהל
שלום לכולם!

אנחנו מתכננים שיפוצון קטן בבית שיכלול התקנת פרקט למינציה בקומה השניה והחלפת המדרגות שיש למדרגות עץ.
יש לי מספר שאלות בנוגע למדרגות ואני מקווה שתוכלו לעזור/לכוון/לייעץ לי (כמו בעבר :))

1. בהנחה שבקומה השניה יהיה פרקט כלשהו, האם המדרגות צריכות או מומלץ שיהיו באותו פרקט (ואז גם לא צריך לשבור את השיש הנוכחי) או להשתמש בבלוקים של עץ (ואז יש הבדל בין המדרגות לקומה השניה)?
2. מה נהוג לעשות ברום המדרגות? עץ לבן? עץ צבוע בצבע הקיר? טיח+צבע?
3. המדרגה האחרונה "שקועה" ברצפה של הקומה ה-2, האם היא צריכה להיות חלק מההעיצוב של הקומה השניה (כלומר פרקט) או חלק מהמדרגות ואז צריך "להשקיע" בלוק של עץ כמו השיש?

תודה רבה!
דן.
אין מניעה להתקין עץ על המדרגות הקימות ללא כל בעיה מסובכת,
חשוב שהמדרגה העליונה תהיה במפלס הרצפה החדשה וכן גימור כמו שאר המדרגות ולא כמו הריצוף כך תמנענה הרבה תאונות מיותרות בגלל אי הבחנה וטעות בצעד שסופו מפולת,
אם כל המדרגות באמת באותו הגובה ובקומת הקרקע לא מגביהים ריצוף כדאי לנסות להתאים את הגובה של המדרגות כך שככל האפשר ההבדל בגובה מדרגות שכנות יהיה מזערי וזהה ככל האפשר לגובה המדרגה הנמוכה ביותר (משמע - העץ לא באותו העובי ואפשר עם סרגל סיום (קנט) זהה להסתיר את ה השוני בעובי),
רום יכול להשאר כמו שהוא או לקבל ציפוי כרצונכם,

דןעופרי

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת!
אז לא צריך לשבור את כל השיש מהמדרגות? פשוט מדביקים את העץ על השיש?

למעלה