פרנטל.. שאלה על תחליפים

ODOD11

New member
פרנטל.. שאלה על תחליפים

הפרנטל, כנראה הברזל עושים לי ממש ממש רע בבטן! היו לי עצירויות של כמעט 10 ימים ובעקבות זה הקאה וכאבי בטן.. ברגע שהפסקתי אותו ליומיים המערכת הסתדרה.. רציתי לדעת אם יש לכן עצות אולי לשימוש טוה יותר או תחליף שאוכל לשאול את הרופא?

יש חברה מומלצת במיוחד? עד עכשיו הייתי עם אלטמן ועם

עוד חברה שקניתי במכבי ואינני יודעת שמה (קופסא לבנה עם תווית כחולה והפרנטל רשום על רקע ורוד).
&nbsp
צריכה לקנות אריזה חדשה, ומתלבטת מה הכי מומלץ.. (לא מבחינת עלות אלא מבחינת הויטמינים שיש שם).

the witcher

New member
גם אני קניתי את הסוג הזה (בכללית) והוא היה לי מעולה

על הקופסא כתוב שם היצרן ויטה הלת' אם זה עוזר.... אני פשוט ביקשתי מהרוקח בקופה וזה מה שנתנו לי

ODOD11

New member
וואלה לא ידעתי שיש כמה..

האריזה בבית.. על מה את ממליצה?

winterfell

New member
אני ניסיתי כמה סוגים ובסוף ויתרתי

שאלתי את הרופא מה חשוב, וגם התייעצתי עם תזונאית (ביקשתי פגישה עם תזונאית בדיוק בגלל העצירות).
עכשיו אני לוקחת בנפרד את כל הויטמינים החשובים - ברזל (גיליתי שאקטיפרין לא עושה לי עצירות), סידן, B12, ואומגה 3. חומצה פולית מגיעה בד"כ עם הברזל או ה-B12.
דורש הרבה יותר התעסקות ומשמעת, אבל זה עדיף על עצירות וטחורים...

במרפאה שלנו הכדורים הנ"ל זה בנוסף לפרנטל...

(המשכתי במרפאת פריון בה החה ה IVF).
בדיפולט לוקחים-
פרנטל
ברזל b12 (ויתרו לי כי הבדיקת דם בסדר)
חומצה פולית בנוסף לפרנטל לשליש ראשון ולמי ש mthfr לכל ההריון
סידן
מיקרופרין
אומגה 3
פרביוטיקה נשים.
&nbsp
קיצר... מלאאא כדורים. והכי באסה הפרנטל והסידן שלפעמים נתקעים בגרון וגורמים להקאה.

winterfell

New member
לא מכירה מה ההנחיות אחרי IVF...

אני אמרתי לרופא שאני לא רוצה פרנטל כי זה עושה עצירות והוא לא התנגד...
לקחתי רק חומצה פולית
סביב שבוע 20 התחלתי עם כל הברזל והסידן. הבדיקות דם שלי היו יופי כמעט כל הזמן, חסר קצת B12 אז הוספתי.

כמו שאמרו, יש כמה סוגים

אצלי כולם גרמו להקאות

אם גם את לא תסתדרי עם סוג אחר, את יכולה להתייעץ עם הרופא לגבי לקיחת תוספים בנפרד (שלי אמר לי לקחת רק חומצה פולית וברזל) ואז תוכלי לנסות סוגים עדינים יותר של ברזל.
אגב, העצירויות חלפו אצלי בשליש השני - או שהגוף התרגל לברזל, או שזה קרה ועבר בלי קשר.

למעלה