פרכוסים אצל חתולה (לא!! התייעצות רפואית)

lika m

New member
פרכוסים אצל חתולה (לא!! התייעצות רפואית)

שלום, לפני כחמישה חודשים אימצנו דרך הפורום זוג חתולים מדהימים. טריקו' עיוורת וג'ינג'י חמום מוח (בזמנו התייעצתי על התנהלות עם חתול עיוור בבית). במהלך החודשים שחלפו התברר שלאיווי (הטריקו' העיוורת) יש התקפי פרכוסים (לא נעימים בכלל, יש להודות), שלאחריהם היא קצת אפטית ומנומנת (ורעבה וצמאה). זה קורה בערך כל עשרה ימים... אנחנו נמצאים במעקב וטרינרי צמוד ומנהלים בשלב זה רישום מדויק של כל התקף, אבל כרגע אין יותר מידי מה לעשות עם זה לטענת הוט' (ואני סומכת עליו בעניים עצומות כי הוא מין וט' "דאגן"). יתכן שאתעקש על ביצוע בדיקות דם בשבוע הבא כדי לשלול דברים שאפשר לשלול בבדיקת דם (נאמר לי ע"י הוט' שלפעמים יש וירוסים שגורמים לזה) קצת מחרפן אותי לראות את זה קורה ולהרגיש חסרת אונים וידע ולכן אשמח מ-א-ד לשמוע חוויות של משתתפים בפורום שיש להם חתולים עם בעיה כזו - האם הצליחו לאבחן וכיצד? מה הטיפול שהוצע והאם הוא הואיל? האם מכירים וט' שמתמחים בבעיות כאלה ובזיהוי שלהן? תודה על כל תשובה.

Noaal

New member
החתולה מפרכסת והוט' עדיין לא עשה בדיקות דם?

איך הוא יודע מה מצב החתולה? איך הוא יודע שלא מדובר באפילפסיה? איך הוא יודע אם לא מדובר בחיידק ולא וירוס? אני מציעה שתבקשי מהוט' שלך שיערוך בדיקות דם ובמידה והוא מגמגם או לא מסכים, דאגן או לא, תעברי וט'.

lika m

New member
תשובה

קודם כל - תודה על הדאגה. מסתבר שלא כל כך קל לאבחן גורמים לפרכוסים (ובפרט אפילפסיה). נכון להיום כל הסימנים (החיצוניים) מעידים על כך שמדובר באפילפסיה. כשזה התחיל הוחלט בהתייעצות עם הוט' לעקוב אחר תדירות התקפי הפרכוס ולפי זה להחליט איך מתקדמים (אם קורה בתדירות נמוכה - כנראה אפילפסיה שלא דורשת טיפול מיוחד; אם בתדירות גבוהה - ייעשה ניסיון לשלול בעיות שונות ואם יתברר שזו אפילפסיה - כנראה נצטרך טיפול תרופתי מונע).כיוון שההתקפים מגיעים בתדירות גבוהה (כאמור אחת לעשרה ימים בערך) נבצע בדיקת דם בשבוע הבא. כשחזרתי הבייתה אתמול מצאתי אותה במצב שלאחר התקף (אני מכירה את הקטנים שלי ממש טוב, כך שקל לי לזהות מתי הם מתנהגים קצת שונה) ורציתי להתייעץ כי הייתי קצת נסערת ודואגת ורציתי גם לשתף ובעיקר לשמוע חוויות מאחרים. אז אם יש בפורום מישהו שחווה משהו דומה - אשמח לשמוע תודה

enbalush

New member
היי, גם לי היתה חתולה שפירכסה

בדיוק כמו שאת מתארת, עשינו לה דבר ראשון בדיקת דם לפי המלצת הוטרינר וגילו שיש לה בעיה בכבד שהיא זו שגרמה לפירכוסים, ושניתנת לרפואה בעזרת מזון שמיועד לבעיות כבד ואחרי תקופה צפויה החלמה ואפשר לתת מזון רגיל.

למעלה