פרישה לפנסיה מוקדמת

פרישה לפנסיה מוקדמת

שלום רב. אשמח להתייעץ איתכם כי אני ביאוש מוחלט. לאחר כ-30 שנות הוראה החלטתי / נאלצתי בחוסר ברירה לפרוש כי הגעתי לקצה גבול היכולת לשרוד עקב החלפת ניהול בביה"ס בו עובדת. הגעתי לשחיקה נפשית ופיזית מטורפת ובמילה אחת התעללות. בנוסף
קוצצה לי המשרה מ1.3 ל-0.5. לאחר התערבות הארגון ואילוצים שנוצרו העלו לי ל-0.8 משרה. הרגשתי שלא מסוגלת יותר ודקה לפני שעת השין הגשתי טפסים לפרישה מוקדמת. לשמחתי אישרו לי...
מעבר לכך משרד החינוך שלח לי טפסים למילוי כדי שיעבירו לי את הפנסיה החודשית שתהיה הרבה פחות משכר המינימום במשק.
האם אני יוצאת ככה בלי כלום? רק עם ימי מחלה וקרן השתלמות? למי אני פונה כדי שאקבל לפחות כמה חודשי הסתגלות? מה עם כל הכספים שהפרשתי לקרן פיצויים? ירדו לטמיון?
חשבתי בכלל לפנות לעו"ד שיפנה למעסיק לקבל פיצוי על כל העוול שנעשה והבריאות שהדרדרה.
אשמח לעיצה מהמומחים. תודה רבה

עופר1002

New member
בפרישה לפנסייה מוקדמת במשרד החינוך

לפני גיל 60 את זכאית בד"כ לכמה חודשי הסתגלות +מענק של כ 40000 ש"ח. כספי הפיצויים כלולים בחישוב הפנסייה שלך. אם היית לוקחת אותם זה היה מצמצם את הפנסייה החודשית שלך.

itu1

New member
לשאלותיך

את שייכת לפנסיה צוברת , פרישתך אושרה כפי הנראה במסגרת מכסות הפרישה ולכן עד גיל הפרישה החוקי את מקבלת פנסיה ממינהל הגמלאות בהתאמה לזכויות הוותק שלך .
ברגע שזו פרישה במסגרת המכסות את זכאית לחודשי הסתגלות ומענק חד פעמי.
ממליץ לפנות לארגון היציג שלך
אריה

אייר19

New member
לגשת ומיד לייעוץ פרישה (פרטי)

לשלם את דמי הייעוץ (וזה לא זול) שם כשתבואי עם תלושי כל השנים וכל ניירת אחרת שיאמר לך יעשו עבורך חישוב וידריכו בכל הדברים.
חשוב לזכור שהחישוב איתו את פורשת ישאר איתך כחתונה קתולית, לכן חשוב לעשות הכל מראש.
כמו כן בידקי ב"הר הכסף" אם יש לך הפקדות נוספות בקרנות ששכחת מהם.
גם בביטוח לאומי לבקש קוד ולהוציא תדפיס של כל מקומות העבודה שהפרישו עבורך כספים.
המלאכה מרובה אבל בהחלט אפשרית.
כל ההטבות שכתבת עליהם (הסתגלות...) לא נוגעים למורי התיכונים
שתהיה פרישה מוצלחת ופרק חדש מהנה.

itu1

New member
הבהרה

מה שרשמתי לגבי ההטבות חל גם על מורי תיכונים שפרשו במסגרת המכסות.
לגבי השאר לדעתי חבל על הכסף אין פה ענין של ייעוץ היא מקבלת גמלת גישור עד הגיעה לגיל הפרישה הקבוע בחוק. היא תקבל את ימי המחלה אם גילה לפחות 55 , אינה מקבלת פיצויים כי מדובר בפרישה ולא בפיטורים.
אריה

למעלה