פעם רציתי לכתוב

דוVשה

New member
פעם רציתי לכתוב

מכתב לאבא. לתאר שם את כל הדברים שחשבתי עליו, את כל הרע שרציתי שיקרה לו, את כל הדברים שעשיתי מאחורי גבו. רציתי פעם להוכיח לו שאני אחרת, שהוא לא באמת מכיר אותי, שאני יכולה יותר ושהוא, בטח ובטח שלא הוא - יהייה זה שיעצור אותי. חייתי פעם בצורך להתנקם, זה היה הדלק שלי, הפוש שדחף אותי רק להראות לו שאני יכולה. ואני אמרתי שאני לא אוהבת אותו - מצחיק אה? ואני אמרתי שלא אכפת לי ממנו - איך? ועוד יותר, הכי עמוק, הכי חזק שיכול להיות - אמרתי שאני שונאת אותו. שונאת - את אבא, את זה שנתן לי חיים. ואני לא מצטערת על כל זה, לא מצטערת על כלום את יודעת? אם הייתי יכולה לשנות לא הייתי משנה. נכון, אנחנו רחוקים עכשיו, פיזית, אבל קרובים, הרבה, המון יותר ממה שאי פעם היינו כשגרנו תחת אותה קורת גג, כשגרנו באותה הארץ, כשקמנו בבוקר וראינו אחד את השני בתחילת היום... והמון ממה שאבא אמר התברר כנכון. המון. ואולי כדאי להקשיב לו יותר? אבא אומר שהפסיכולוג הכי טוב של הבנאדם הוא עצמו "רק את יכולה להבין את עצמך, בשביל מה את רוצה ללכת לפסיכולוג, בשביל מה?" אבא אמר שבסופו של דבר אני אהייה הפסיכולוגית של הפסיכולוג - אולי בכל זאת הוא רואה שיש בי איזשהו פוטנציאל? אולי בכל זאת הוא מבין שיש בי איזשהו קסם? אולי בכל זאת הוא מקבל את זה שאני לא אהייה , אולי אפעם, מה שהוא רצה שאהייה אבל שאוכל להיות ולבנות ולפתח דברים אחרים שיעשו אותי מאושרת וזה יהיה הכי הכי בשבילו? פחחחחחח אולי בכלל כדאי שאני אאמין לזה בכל ליבי לפני שאני אצפה מבנאדם אחר להאמין בזה? כן, אולי, כדאי, מאוד. לפעמים אני חושבת על אנשים אחרים , על אנשים שיקראו את המילים שלי, על אנשים שאולי יזדהו, על אנשים שלא יבינו מה אני רוצה בכלל, על אנשים שלא אוהבים, על אנשים שכן, על החיים שלהם ועל מה שהם עוברים. לפעמים אני אוהבת את כולם, ממש, הרבה. כל אחד הוא כ"כ הרבה שזה מקסים בעיניי. [כן כן , גם לי קשה להבין מאיפה המילים האלו יוצאות אבל... לא ממש אכפת לי
... כל עוד אני מאמינה בהם זה מספיק לי.] עוד כמה ימים יש לפאטמה יומולדת =] אוח כמה שאני אוהבת אותה, היא לעולם לא תדע עד כמה [ואולי כן... אולי כמו שאבא יודע ואני רק חושבת שלא..., טוב נו לזה אני אגיע מאוחר יותר]. ולמדתי איך להכין עוגה, עודה מפוצצת בשוקולד! לפחות 4 חבילות שלמות אני מכניסה לשם ועוד לרוטב איזה 3... והיא אהבה את העוגה כשהיא הייתה פה וטעמה :) אז החלטתי להכין אותה למומולדת שלה [עם קצפת ובלאגנים...] כמה פרטים לא חשובים אני כותבת... ואז עולות בי מחשבות... [לעזאזל איך הייתי רוצה שהשלב הזה ייגמר כבר] על איך הכל זורם כשאני עושה את זה לפאטמה כי זו אהבה ללא גבולות ועל איך שאני צריכה ללמד את עצמי לשלוט בגבולות האלו לפעמים [לא בנוגע לפאטמה] ועל איך אני צריכה לשנות את עצמי וליצור לי מציאות חדשה, ועל איך אני נלחמת בעצמי כל יום וזה הורס... ושוב לחצים בראש [כי הכל הרי בא מהמחשבות, מעצמי, לא משום דבר אחר] ועל איך שאני מתאכזבת שוב כי עדיין לא מצליחה לשלוט בזה... אבל לא בא לי דברים עצובים, לא בא לי מחשבות מפחידות, לא בא לי להתמודד עכשיו, בא לי לכתוב עוד על אבא. ועל איך אני לא יודעת אם הוא מודע לזה שאני אוהבת אותו , וכמה... ועל איך שאני לא יודעת אם הוא מודע לזה שאני מעריכה אותו, וכמה... ועל איך שאני לא יודעת אם הוא עושה את כל הדברים שהוא עושה עבורי עכשיו בגלל שהוא אולי יותר מרוכך בעקבות אמא... בגלל שהוא מרגיש חובה כי פעם , מזמן, דברנו על דברים והוא סופסופ פלט איזה משהו שיש כמה דברים באופי שלו וכמה מעשים שיכול להיות שהוא לא עשה נכון... ואולי הוא מרגיש את זה כי אנחנו רחוקים והוא מתגעגע והוא אוהב [כי אני הבת שלו, נו מה...] ו... הרבה דברים יש בי, לא יודעת כמה מהם בדיוק אני רוצה לשנות. יש כמה ספציפיים שאני יודעת שאני צריכה לשנות אם אני רוצה שיהיו לי חיים יותר טובים. לדלות את הכלים מכאן ומשם, אני מנסה, בינתיים , לא יודעת אם זה עושה משהו... ורק ... רק לא יודעת מה. שיהיה טוב ואהבה

shant

New member
את. את את את

את! אוחח... כמה את יפה! כמה את יפה ולא ממש יודעת את זה... וסליחה, אבל, למה באמת את נלחמת בעצמך כל כך הרבה? וכל כך חזק? אני לא יודעת מהי הסיבה המדוייקת שגרמה לי להאמין (אולי החיים בארץ הזו?)- אבל - אני לא מאמינה במלחמות. מכל סוג. לא מאמינה. פשוט לא... וסליחה גם על שלא הגבתי על כל הקסם והעצב והיופי והכאב והשמחה והחלקים והשלמות והמורכב והפשוט (יו..גם יצאו לי חרוזים עכשיו, תראי מה זה
) - שיצרת מתוכך בזמן האחרון, לאורך התקופה... לא יכולתי. לא מצאתי.. ותגידי לו שאת אוהבת אותו. הוא בטח יודע, אבל לפעמים לא שמים לב (עד) כמה... אני חושבת, שהרבה פעמים בעקבות מילים שלך ומחשבות ו..ו.. אני חושבת שכבר כמה פעמים יש שאני זוכרת שבזכות אלה הבנתי קצת יותר אותי... ואת אבא. שלי.. תארי לעצמך, מה שמילים, רק מילים, יכולות לעשות
תארי לעצמך, מה שאת, אתתתתת, יכולה לעשות
(יופי, כבר התחלת לתאר?:) וגם אמרו לך איזה מזל טוב נדמה לי, אבל עד שאני לא אהיה בטוחה אני לא אומרת (כי זה בד לאק, יו נוו) אז, אהממ, אז זהו. ובכלל... את כזאת יפה. וסליחה כי הייתי צריכה להגיד את זה קודם- במיוחד אחרי הקובץ (עם האותיות הקטנות מדי
) שכתבת וצירפת להודעה כאן - את אמיצה. זה מה שאת. להגיד "אני חלשה", (זה הקובץ ההוא, הוא עדיין בראש שלי) ועוד כמה פעמים, ובכזאת עוצמה- זה אומץ בעיניי. ולא שאני מבינה במשהו, אבל ככה זה מרגיש לי. וגם קסם את. (עכשיו אני אחזור להיות בשקט)

דוVשה

New member
גמאני לא מאמינה במלחמות...

ויש לי כ"כ הרבה מה להגיד [ואולי להסביר] לך... אבל לא עכשיו טוב? אני צריכה את השקט והזמן שלי , אוקיי? מקווה רק שתהיי פה לקרוא כזה יבוא [פחחחח, זה בטח יבוא עוד שתי שניות] לא לא... רק שתדעי שיש לי מה להגיד

../images/Emo23.gif, שיהייה טוב ואהבה

קצת משונה לי לקרוא מכתבים אישיים, של מחשבות ורגשות ותובנות וכאבים וגעגועים ועוד מיליון ואחד דברים, כי קצת מזדהה, וקצת מקנאה, והרבה לא מכירה ממה שאת כותבת עליו.. בכל מקרה, יחד עם כל הבלאגן שמסתובב ככה בהודעות האלו, יש איזה סדר יפה כזה, של מחשבות ורגשות שעברו בי כשקראתי, משהו נוסח ´אבא אני אוהבת אותך, וחבל שאנחנו ככה´, וכאב לי לקרוא את הכאב שלך, אבל אני כ"כ שמחה לקרוא על הנצחונות הקטנים האלו, שנותנים קצת טעם [בעיקר של שוקולד :] להמשיך עוד קצת להלחם ועוד קצת.. ות´אמת, להלחם על עצמך זה הדבר הכי אמיתי שיש.. כי כלי הנשק במלחמה הזאת היא אהבה, והערכה, וחיוכים.. ולמרות המורעלות שלי
, מלחמה כזאת, עדיפה על הכל. וחוצמיזה, בסופה השטח הכיבוש היחיד זה האושר, אז מה רע ? :)
[אגב, נכון שיש אייקונים שווים?!-
!!!]

רותי ב.

New member
זה נתן לי שקט כזה....

הכותרת בעיקר, וגם אחר כך... כאילו הרגשתי טוב שאני לא צריכה לכתוב מכתבים לאבא, שלי לא נותרו איתו דברים ´סגורים´, שאת כל מה שהיה לי לומר לו, אמרתי לו כל כך הרבה פעמים, בכל המצבים, בעיקר בעיקר תודות, בעיקר בעיקר, שאוהבת אותו, בעיקר עוד המון דברים פרטיים כאלה, שתמיד הרגיש לי שחשוב לי שיידע שזה בדיוק בדיוק ככה, שלא ישער השערות, שלא יהיו לו תהיות, שתהיה ידיעה הכי ברורה ואמיתית שככה, ... והיתה פתיחות במילים, שאין לה שעור... מה שאני לא יכולה להגיד על אנשים אחרים. אז לפחות בקטע הזה, זה עשה לי שקט, וגם באחרים, התובנות האלו, והדברים שחשבנו המון זמן, ולא העזנו אף פעם לכתוב אותם, פה זה כבר היה שקט אחר לגמרי, כאילו כזה אחרי סערה גדולה,.... ואולי ככה גם לך, שכעת העזת ורשמת דברים שפעם לא העזת לספר לעצמך... ואולי זה דווקא המרחק הפיזי שעשה לך תובנות חדשות בנוגע אליו, או החסר, או דברים שאפשר לכם לכתוב ביניכם, שלא היו נאמרים בשום מצב אחר. זה יכול להיות המון דברים. וכן, לפעמים דברים מתבררים כנכונים, שאנחנו הפסיכולוג הכי טוב של עצמני, למשל, שבסוף את תהיי הפסיכולוגית של הפסיכולוג, נחשי למה גם לי מרגיש ככה....
יש לך קשב מסוג מיוחד, אמיתי, כאילו ´פינוי מקום´ כזה, מכל מה שמסביב, כאשר נשאר רק קשב לזה ש´מולך´, וזה נדיר בעיני, וזה ייחודי בעיני, וזה שווה בעיני, המון המונים.
קסם קראת לזה, וזה בדיוק זה,
ברכות לפאטמה, ליום ההולדת, ואת משקיענית אמיתית, שמה בעוגה מיוחדת, גם חופן רגשות אהבה אמיתית, כך שחייב להצליח לך, חייב להיות לזה טעם מיוחד במינו.
זהו, יש לי המון לכתוב, אבל שאוהבת אותך, באמת.

מיכל..~

New member
:)

לקרוא מילים שבאות היישר מהנשמה.. מדהים. והזדהיתי, אומנם לא בהכל, אבל יש ת´מילים האלה שהפעילו את החלק ההוא בלב וגרמו לו לצאת החוצה ולחפש.. אוח זה מדהים, את מדהימה.. שיהיה מזל טוב :) ואוףף.. כל כך תודה

למעלה