פעוטון או גן? תעזרו לי!!!

פעוטון או גן? תעזרו לי!!!

הבת שלי כיום בת 2 ו-4 חודשים (ילידת אוקטובר 2003) ונמצאת בפעוטון (2 כיתות שכל כיתה מחולקת ל- 2 קבוצות נוספות- בין 8-9 ילדים על כל מטפלת). בשנה הבאה היא תהיה בת 2 ו- 11 חודשים. היא ילדה מפותחת מכל הבחינות אך קטנטונת (פיזית). רשמתי אותה לגן טרום טרום עם 34 ילדים (גננת וסייעת) ואני ממש בהתלבטות האם לא כדאי להשאירה עוד שנה נוספת בפעוטון שהוא כמו חממה או להעלות אותה לגן? האם יש ערך מוסף שהילדה תקבל בגן לעומת הפעוטון? האם יהיה לה חסך שהיא תשאר שנה נוספת בפעוטון עם ילדים קטנים ממנה? (היא תהיה הגדולה). המטפלת שלה והמפקחת ממליצות להעלותה לגן טרום. אני בלחץ מהמעבר לקבוצה כ"כ גדולה. הגננות מצליחות להגיע לכל הילדים? ואם ישנם כמה ילדים שובבים או בעייתיים במיוחד מה אתן עושות? אשמח אם תעזרו לי!!

ofirshani

New member
בדיוק הייתי באותה דילמה

ילדתי באותו הגיל בדיוק הייתה שנתיים בחממה (משפחתון עם 6 ילדים ושתי מטפלות). הדילמה הייתה גדולה כי היא מפותחת מאוד (גם קטנה פיזית)גמולה מגיל שנה ושמונה חודשים ,מדברת בשטף ממש יפה ,ויכולה להסתדר עם כל סוגי הילדים. אבל.....בין זה לבין לרשום אותה לגן שבו ישנם 37 ילדים .....אני ממש לא מסוגלת ,קשה עליי המחשבה. לכן היא תמשיך בגן פרטי עם 12 ילדים . שיהיה בהצלחה ,אני לא יודעת עם עזרתי ,תפעלי לפי הלב וכמובן כל אמא מכירה את ילדה הכי טוב ויודעת מה טוב לו.

פעוטון או גן?

הבעיה שבפעוטון שהיא נמצאת בו היא תהיה בין הגדולה. הבא אחריה הוא יליד ינואר 04. (קטן ממנה בארבעה חודשים). ורוב ילדי הקבוצה שלה עולים לגן טרום ביחד. ד"א כמה את משלמת לגן פרטי?

ofirshani

New member
גן

בגן עירייה התשלום עד 13:20 הוא 700 ש"ח ,בגן הפרטי חצי יום הוא 1500 ש"ח (אני צריכה חצי יום) בהקשר לכך שכל השכבה שלה עולה לטרום זה באמת משהו שחשוב לשקול . ובהקשר לכך שגן פרטי הוא אכן מותרות זה נכון לכן נוצר הדבר וזוהי בהחלט חממה ,מה שאני חושבת שיש לילדים כל כך הרבה לפניהם ,הם יהיו בעוד הרבה מסגרות בחייהם ,וכל עוד ניתן לשמור עליהם בגיל הרך הזה בחממה אז אני כך יעשה .

monica67

New member
הייתי בסרט הזה

הבן שלי היום בן 4.5 ועדיין בגן פרטי, בשנה הבאה יעבור לגן חובה של העיריה. הבת שלי תהיה בת שלוש בספטמבר ואותה אני מכניסה כבר לגן עיריה. מניסיון השמירה בחממה לא תמיד מיטיבה עם הילדים. אני חושבת שצריך לסמוך על הילד ועל כוחותיו להסתדר בגן (אם אין קשיים מיוחדים). כמובן שיש לבדוק את איכות הגנים, לא כולם טובים. אבל מניסיון גם הגנים הפרטיים הם בעלי חסרונות לא מעטים ובעיקר בעניין הפיקוח. לנו כהורים יש מעט מאד שליטה על מה שקורה בגנים. אני גיליתי שהשיטה הכי טובה לדעת אם גן הוא טוב, לפני שמכניסים את הילד, היא פשוט "להטריד" הורים שיוצאים עם ילדם מהגן ולשאול על מידת שביעות רצונם בנקודות שחשובות לך. אחרי שהילד נכנס כבר רואים לפי תפקודו, הלמידה, השמחה שבה הוא בא לגן והחברויות שנוצרות. לטעמי גיל שלוש הוא בהחלט מתאים לגן עירוני אם יודעים להיערך נכון וזה כבר תלוי באיכות הגננת. כמובן שלא הכנסתי כאן את השיקול הכלכלי שהוא לעיתים מכריע ביותר, בעיקר אם יש יותר מילד אחד. מקווה שלא ביבלתי אותך. בהצלחה.

למעלה