פנקס הקהילות - שאלה

yoavep

New member
פנקס הקהילות - שאלה

אני מעוניין בחומר על קהילת קורלנד (לטביה של היום) לפני 1840. בררתי בספרית סמינר הקיבוצים ונודע לי שלאנציקלופדיית "פנקס הקהילות" יצאו 9 כרכים בלבד ואין שום כרך על לטביה. לכן ברצוני לשאול מספר דברים: 1. אילו שנים "מכוסות" באנציקלופדיה הזאת? כלומר, האם מידע מהמאה ה-18/19 זמין שם או רק מהשנים האחרונות? 2. היכן לחפש עבור קורלנד? חבל הארץ הזה היה שייך בחלקו לפולין, רוסיה וליטא בסוף המאה ה-18 ובמאה ה-19. 3. אותו כנ"ל לגבי אוקראינה. נודע לי שאין פנקס לקהילת אוקראינה באנציקלופדיה הזאת. מכיוון שמקורותי הם מאוקראינה, אשמח לכל הפניה לחומר אחר אם מישהו מכיר. (אני מעוניין בפלך חרסון שבדרום אוקראינה וכבר קיבלתי בעבר המלצה לספר מצויין מ-friend9 - "איכרים יהודים ברוסיה" מאת צבי ליבנה).

פנקס הקהילות לטביה ואסטוניה

איני בטוח בדיוק מה מצאתי, אך בקטלוג Libnet, [URL='http://']מצאתי[/URL] כרך של פנקס הקהילות על לטביה ואסטוניה (איני זוכר אם ראיתי אותו כשהייתי בספריה בשבוע שעבר). בכל מקרה, הקשר לאתר קרס, כך שאיני יכול לתת לך קישור, אבל... הנה קישור שמחזק את דעתי: תרגום אחד מן הפרקים מאותו הספר ב - JewishGen. לגבי אוקראינה: אני מחפש מידע על הפלכים: ווהלין ו - פודוליה. ארנון

yoavep

New member
אוקראינה

ארנון... אני די תקוע שם מכיוון שכל המידע מהשנים שאני מחפש נשרף במלחה"ע ה-II לכן אני מנסה ללכת "צפונה" למקורות שהגיעו לאוקראינה מקורלנד. בכל מקרה חיפשתי באינטרנט ב-libnet ומצאתי את ספר הקהילות של לטביה. תודה רבה יואב

כוכה

New member
פנקס הקהילות לטביה אסטוניה - יד ושם

הספר הוצא לאור ע"י יד ושם ב1988, בעריכת דב לוין. עולה 95 ש"ח, ראה באתר שלהם

למעלה