פנסיה

260166

New member
פנסיה

אני עזבתי את מקום עבודתי לאחר 10 חודשים האם אני יכולה לקבל את הפנסיה שלי בשיק במקום לפתוח קופת פנסיה .אני חיילת משוחררת וזאת עבודתי המעודפת ,אני נוסעת לחו״ל לטיול ארוך ולאחר מכן אני יתחיל ללמוד וכנראה לא יעבוד תקופה ארוכה. תודה על תשובתך.

מדון

New member
מה המעסיק אומר כי אם לא

את יכולה לתבוע אותו על זה שלא פתח לך קרן פנסיה אחרי 6 חודשי עבודה
וגם לשלוח תלונה למשרד התמ"ת על אי קיום החוקי העבודה , וזו מחלקה שמתפלת בקנסות ומישפטים נגד מעביד שלא מקיים את חוקי העבודה
אם תרצי את חישוב המגיעה לך כתבי לי שכר שלך ללא נסיעות וללא שעות נוספות

260166

New member
פנסיה

אני לא רוצה לתבוע את המעסיק השאלה שלי האם במקום לפתוח לי קופת פנסיה (לאחר 10 חודשי עבטדב)אני יכולה לקבל את כספי הפנסיה שמגיעים לי בשיק . מכיוון שזאת עבודה מועדפת לאחר שירות צבאי ולא עבדתי קודם (גם לא לפני הצבא) אני רוצה לקחת את הכסף ולטייל בחו"ל ואחרי שאני יחזור אתחיל ללמוד באוניברסיטה. תודה על תשובתך טל חיוט

מדון

New member
זה מה שיקרה מכון שאין לך קרן פנסיה

ואי אפשר להפקיד כספים למי שאין ולא נתן לפתוח קרן פנסיה אם לא עובדים ולכן יש לתבוע את המעביד
על זכות לפיצויים מלאים
1. פיצויים לפי 8.33%
תגמולי מעביד 5%
תגם תגמולי עובד 5%
אם הוא ישלם את זה אז אין תביעה ואם הוא לא ישלם את זה מסור לו כך
שאתה מגיש גם תסיעה וגם תלונה למשרד התמ"ת עח אי כיום חוקי עבודה וסביר להניח שהקנס שהוא ישלם ינוע בין 10000 ש"ח עד 50,000 ש"ח סביר שיהיה גם מישפט על אי קיום חוקי עבודה וצוי הרחבה
ללא קשר לתביעה מסור זאות אליו
וזה האתר http://www.moital.gov.il/NR/exeres/9A74A6C7-F74C-44D9-B131-5574F05E72DD.htm

260166

New member
פנסיה

אני רוצה לציין שאני לא רוצה לתבוע את המעסיק שלא פתח לי קרן פנסיה , אין לו בעיה לפתוח לי קרן פנסיה , אבל אני רוצה לבקש ממנו שבימקום שיפקיד לי את הכסף יתן לי את הסכום של הפנסיה שהיה אמור להפקיד לי בשיק ידני.מכיוון שאני נוסעת לחו"ל לתקופה ארוכה ועדיין אין לי קופת פנסיה פתוחה. תודה רבה טל

מדון

New member
מכון שעדין אין לך קרן פנסיה ואת עוזבת מסימת

או סימת את מקום העבודה אז לא נתן לפתוח קרן פנסיה שאין יחסי עובד מעביד
ולכן אף קרן לא תפתח לך קרן פנסיה
מתי את עמורה לסיים ואם כן מתי יהיה לך מכתב פיטורין ביד
חשוב התאריך
כי אני רוצה שתדברי אם המעביד שאת יודעת שכבר לא נתן יהיה לפתוח את הקרן

260166

New member
פנסיה

אני הודעתי למעסיק שבתאריך 30.10.12 אני מפסיקה לעבוד. האם הוא יכול לתת לי את כספי הפנסיה שהיה אמור להפקיד לי בשיק . תודה טל

למעלה