פיצויי פיטורין

orc24

New member
פיצויי פיטורין

אני עובדת כבר שלוש שנים בבית קפה- מסעדה בצפון הארץ הפועלת כעסק מסודר וחוקי.
בכל שלוש שנות עבודתי נעדרתי לפרקי זמן של: חמישה חודשים בשנה הראשונה עקב טיסה לח"ול, שלושה חודשים בשנה השניה עקב פציעה שלא נגרמה בעבודה, ושמונה חודשים בשנה האחרונה כיוון שעבדתי בעבודה אחרת בדרום הארץ. בכל אותן פעמים מעולם לא הודעתי על התפטרותי, אלא פשוט הפסקתי לתת משמרות. גם כאשר חזרתי (לרוב בזמני קיץ, זמנים בהם דרוש כוח אדם רב למסעדה) נכנסתי לסבב המשמרות ולא נחשבתי כ"מועסקת חדשה".
מקום עבודתי משלם כנהוג בחוק: מינימום לשעה ובנוסף טיפים אשר מתחלקים עם כל האנשים במסעדה (מנהל, שוטף כלים, טבח, מלצר וברמן). בתחילת כל חודש מונפקים לעובדים תלושים בהם ישנן הפרשות לביטוח לאומי וביטוח בריאות. לאחרונה גם קיבלתי דמי הבראה עבור שלוש השנים.
בחודש הקרוב רק המסעדה נכנסת לשיפוצים, וכנראה שבסוף תושכר לבעלים אחרים. עקב זאת כל המלצרים ה"ותיקים" (מלצרים עם אותו ותק כמו שלי- 4 שנים, שנתיים), קיבלו מכתבי פיטורין והזמנה לשימוע. רק אני לא קיבלתי. רציתי לשאול האם גם לי מגיע לקבל שימוע ופיצויי פיטורין? האם אוכל לדרוש זאת? הבנתי ע"פ מה שקראתי באינטרנט שצריכה להיות רציפות מסוימת בעבודה, האם התקופה שנעדרתי פוגעת ברצף? או האם אני נחשבת עובדת "עונתית" בגלל שבכל חודשי הקיץ כן הקפדתי לעבוד?

מדון

New member
אם יש לעלים חדשים

ולא שונה מקום העבודה ובעצם אין לך מעסיק בזמן השפוץ זכותך לדרוש לקבל פיצויים כי
את לא יודעת מי המעסיק ואת רוצה לסגור מה שמגיעה לך מבחינה זכיות אם המעביד הנוחכי
שנית מי ישלם לך על תקופת השיפוץ
ויש לדבר אם המעסיק העכשוי אתה קורא איתך

orc24

New member
אין בעלים חדשים

המסעדה נסגרת אבל בשימוע ששאר המלצרים קיבלו רשום סגירה "עקב שיפוצים".
לא הבנתי, בגין איזו עילה אני יכולה לתבוע פיצויי פיטורין?

מדון

New member
ראשית עניתי לך לפי מה שכתבת

כתבת כי סביר להיות שהיה חילוף בעלים זו סיבה להתפטר בתנאי מפוטר
2. חגבי השפוץ יש חובה על המעביד להוציא אותכם לחופשה מרוכזת וכל אחד אם כמות ימי החופש שצברו לו , מותר למעביד להוציא את עובדיו לחופשה מרוכזת על פי חוק
לגבייך יש לך לעשות שעורים כי ההפסקות שלך כל הפסקה של מעל 6 חודשים בעקרון זו הפסקה מוחלטת של יחסי עובד מעביד .
אנני יודע אם היציאות שלך לחו"ל היו באישור המעביד , אבל יש לבדוק אם המעביד מה הוא מצבך לאור ההפסקות שלך האם הוא כל פעם ראה בזה הפסקת עבודה
או שנתן לך ולחיבר את כל תקופות העבודה יחד ,אין לי את התשובה , רק למעביד את חיבת לשבת אתו ולברר את מצבך , ללא בדיקה אם המעביד לא תוכלי לדעת איך הוא רואה את עבודתך בהפסקות כעבדת שיצאה באישור לחופשה ללא תשלום , או כל מצב שאני לא יודע מה היא מערכת יחסי העבודה שלו איך .
כמו כן יש לדעת למה הוא לא זמן אותך לשימוע . לדעתי כל מה שכתבתי זה השארה אבל יש לי חשש שהוא רואה אותך כעובדת חדשה ללא וותק וללא זכיות כי את לא יודעת ובטח לא אני
בררי את הנושא
דרך אגב האם יש לך קרן פנסיה אחרי עבודה של 6 חודשים היה חובה לפתוח לך כך נידע אם יש לך וותק ,וגם אם גם הוא הפריש כל פעם שחזרת לעבוד והוא המשיך להפריש לך לקרן

למעלה