פיצויי פיטורין לאחר לידה

מצב
הנושא נעול.
פיצויי פיטורין לאחר לידה

פיצויי פיטורין לאחר לידה
שלום רב, הגשתי את התפטרותי כשבועים לפני תום חופשת הלידה , אך ציינתי במכתב במפורשות שאהיה מוכנה לשוב לעבודה אם הם מעוניינים על מנת להשלים את 30 יום הודעה מראש.(כמובן שלא רצו ...ולא חזרו אלי). במכתב דרשתי פיצויים , הבראה ופדיון ימי חופשה. תאריך ההתפטרות היה 12/02 והייתי אמורה לחזור בסוף פברואר. עד היום לא שילמו לי פיצויים. כאשר התקשרתי לברר נאמר לי כי לא ישלמו לי פיצויים מאחר ובהסכם הקיבוצי כתוב שמתמחה לא זכאי לפיצויים. (עבדתי כולל חופשת לידה 20 חודש) כמו כן לא שולמו לי פדיון ימי חופשה של חופשת הלידה , אך שולמו לי דמי הבראה חלקיים בלבד. מה עליי לעשות לפנות לבית דין לעבודה????

תשובה

פיצויי פיטורין לאחר לידה
שלום רב, הגשתי את התפטרותי כשבועים לפני תום חופשת הלידה , אך ציינתי במכתב במפורשות שאהיה מוכנה לשוב לעבודה אם הם מעוניינים על מנת להשלים את 30 יום הודעה מראש.(כמובן שלא רצו ...ולא חזרו אלי). במכתב דרשתי פיצויים , הבראה ופדיון ימי חופשה. תאריך ההתפטרות היה 12/02 והייתי אמורה לחזור בסוף פברואר. עד היום לא שילמו לי פיצויים. כאשר התקשרתי לברר נאמר לי כי לא ישלמו לי פיצויים מאחר ובהסכם הקיבוצי כתוב שמתמחה לא זכאי לפיצויים. (עבדתי כולל חופשת לידה 20 חודש) כמו כן לא שולמו לי פדיון ימי חופשה של חופשת הלידה , אך שולמו לי דמי הבראה חלקיים בלבד. מה עליי לעשות לפנות לבית דין לעבודה????
תשובה
אם את עובדת במקום עבודה מאורגן (וכך עולה מהדברים שכתבת) עליך לפנות לועד העובדים במקום העבודה על מנת שיבדוק האם יוכל לסייע לך. הועד גם יוכל לבדוק את על חישוב הזכויות במסגרת "גמר החשבון" שנעשה לך ולבדוק האם חסר תשלום זה או אחר. אם המדובר בהתמחות במשפטים, אין חובה לשלם למתמחה פיצויי פיטורים בתום תקופת ההתמחות. אם מדובר בהתמחות אחרת (ראיית חשבון או רפואה) יש לבדוק את ההוראות הספיציפיות המתייחסות לכך בהסכם הקיבוצי שחל על מקום העבודה. פנייה של הועד למקום העבודה חזקה יותר מאשר פנייה אישית שלך. אם הופר ההסכם הקיבוצי, גם תביעה מטעם הועד (ארגון העובדים) לבית הדין בעניינך חזקה הרבה יותר מאשר תביעה אישית שלך. לכן נסי לבדוק בשלב ראשון את הדברים מול הועד.

מצב
הנושא נעול.
למעלה