פיטורים

פיטורים

התחלתי את עבודתי בתאריך 14.12.06. אתמול הודיעו לי על פיטורים, שלחו אותי בסוף היום הביתה ואמרו לי שאני אקבל את ההודעה מראש בכסף. מה בקשר לפיצויים? אני יודעת שצריך שנה לפיצויים אבל הבנתי שגם פחות. האם נכון הדבר? תודה

הם אמרו לי שיש לי הרבה דברים טובים וגם הרבה

רעים, ואחת הסיבות היא שלא שמתי לב שפג תוקף תעודה ה-ISO, אבל במכתב הם כתבו לי נוסח כזה "הנדון: סיום עבודה, 1. הריני להודיעך על סיום עבודתך בחברת .......2. אנו מודים לך על עבודתך בחברה ומאחלים לך הצלחה בהמשך." זה כל המכתב, עם התאריך למעלה של אתמול. בשיחה שהוא קרא לי שהוא אמר לי להעביר חפיפה עד סוף היום וזהו, וישלמו לי את המגיע ואני מניחה שהכוונה הייתה ההודעה מראש, שאלתי השניה היא כזו, אם הם מבקשים בשבועיים של ההודעה מראש ללכת לעבוד, אני חייבת? אפילו שאמרו לי ביום ראשון שזה היום האחרון? תודה

שיר ורד

New member
את יכולה לתבוע אותם לקבל פצויים

עליך לטעון שפיטוריך נעשו במועד זה כדי להתחמק ממתן פצויי פיטורים. החוק קובע שבמקרה של פיטורים סמוך לשנת עבודה החזקה היא שהם נעשו כדי להתחמק ממתן פצויים וחובת ההוכחה שזה לא כך היא על המעסיק. אם יקראו לך לעבוד במהלך השבועיים, כדאי לך להגיע לפחות ליום אחד קרוב לתום השבועים, זה יגרום לכך שמועד סיום יחסי עובד מעביד יהיה בתום השבועים (או לפחות באותו יום) ולא ביום הפיטורים, כך שהמועד יהיה קרוב יותר לתום השנה (בחוק לא נקבע מה זה סמוך, בעבר היה מקובל שזה 11 חודש, בשנים האחרונות יש גם פסיקות לאחר 10 חודשים).

למעלה