פחטר - Siemiatycze - בקשת עזרה מארה

פחטר - Siemiatycze - בקשת עזרה מארה

טינה לוין מארצות הברית מבקשת עזרה במחקרה., אודה למי שיוכל להושיט לה עזרה. תיכף אפרסם תרגום של בקשתה. תודה ! רוני ===
a brother of my great-grandfather's cousins Duved, Rochel, Miriam and Shandel Pachter (children of Avraham-Yitzhak Pachter) of Siemiatycze. Peretz and Chana Pachter had four children: Moshe, Abraham, Shalom and Leah. A few of these children left Siemiatycze and immigrated to Israel. Moshe made aliyah in 1909 but returned to Poland shortly afterwards. He died in Europe in 1919/1920. His widow Yehudit and child Ben-Ami b. Nov. 5, 1918 made aliyah in 1925. Ben Ami died March 27, 1948 fighting for his country, and some 4 months after his marriage. Shalom (1883-1953) made aliyah in 1910. His wife Shoshana, the daughter of Kalman and Feige Kaplan, made aliyah in 1911. She died in 1942. Abraham's son Pinchas Pachter made aliyah with his sister Miriam in 1922. He contributed several articles to the Yizkor Book for Siemiatycze published in the 1960's. Any information you have about descendants will be greatly appreciated. Please reply to [email protected] Tina Levine, nee Pachter NYC-USA​

תרגום

טינה לוין מארצות הברית מחפשת אחר צאצאיהם של פרץ וחנה פחטר מ - Siemiatycze. למיטב ידיעתה, פרץ הוא אחיו של הסבא רבה שלה, דוד פחטר. הילדים של אברהם יצחק פחטר מהעיר Siemiatycze הם דויד, רוחל, מרים ושניידל פחטר. לפרץ וחנה פחטר היו ארבעה ילדים: מה, אברהם, שלום ולאה. כמה מילדים אלה עזבו את Siemiatycze והיגרו לישראל. משה עלה לישראל בשנת 1909, אך אחזר לפולין זמן קצר לאחר עליתו. הוא נפטר באירופה בשנים 1919/1920. אלמנתו, יהודת ובנו בן עמי, שנולד ביום 5.11.1918, עלו בשנת 1925. בן עמי נפטר ב- 27.3.1948 במלחמת השחרור וכ- 4 חודשים לאחר נישואיו. שלום (1883 - 1953) עלה בשנת 1910. אשתו שושנה, בתם של קלמן ופייגה קפלן, עלתה בשנת 1911. היא נפטרה בשנת 1942. בנו של אברהם, פנחס פחטר, עלה עם אחותו מרים בשנת 1922. הוא כתב מספר מאמרים בספר היזכור של Siemiatycze אשר פורסם בשנות ה- 60.. אעריך מאוד כל מידע שיש לכם על צאצאים של האנשים הנ"ל. אנא ענו לכתובת הדואר האלקטרוני: [email protected] טינה לוין (שם הנעורים: פחטר) ניו יורק סיטי, ארצות הברית

wow1

New member
ב 144, 04, גיורא בן פנחס יליד 1939

גם הסבא החורג שלי מסימיאטיץ. איל.

בן עמי פכטר

בן עמי פכטר היה מפקד שיירת יחיעם. ב 27.3.1947 נהרג עם 47 לוחמים חברי קן "השומר הצעיר " מקרית חיים. (דודתי הייתה בין 3 הניצולים. אירוע, שלא התאוששה ממנו עד היום). באתר "יזכור" כל הפרטים עליו. מבצע "בן עמי" (לשחרור עכו, נהריה, יחיעם והגליל המערבי במלחמת העצמאות), נקרא על שמו. אלו פרטים לדעתי רלבנטים לקרובת משפחתו. הנה הכתובת עם הפרטים עליו: http://www.izkor.gov.il/izkor86.asp?t=44714 אשלח לה מייל ואתרגם לה את הנאמר באתר, לאה

ולכן, אני מניח שבמזכירות היישוב

בן-עמי (אשר קרוי, כאמור, על שמו של הנ"ל) - יוכלו לספק את כל קצוות החוט לאיתור קרובי משפחה כמו גם לקבלת מידע על בני המשפחה. ארנון

רוני, ארנון כעת נזכרתי

שלפני יותר מ 10 שנים נכתבה עבודת מ.א. על שיירת יחיעם ובה חומר רב על בן עמי פכטר. נותר לי לחפשה עבורה. כבר קבלתי תשובה במייל מטינה לוין, קרובת משפחתו, של בן עמי פכטר, אשר פגשה את רוני בכנס הבינלאומי לגנאלוגיה בניו יורק. מרגש. ממש לא ייאמן. לאה

friend9

New member
ספר לזכרו של בן עמי פכטר

בן עמי : דברים לזכרו. חניתה, 1950. כ-140 עמודים. ברשימות ULI הספר נמצא רק בספרייה הלאומית.

ליהיא51

New member
בבית העלמין סגולה יש כמה פכטר.

ביניהם קלמן בן אברהם(?). ילדיהם של שושנה והלל פחטר נמצאים בארה"ב - במידה ויש קשר ביינהם לפחטרים המבוקשים.

../images/Emo51.gif רבה לכל העוזרים

נוצר קשר עם אחד מבני המשפחה שאותם מחפשת טינה, והיא תמשיך משם. כמה טוב שאנו יכולים להושיט עזרה לחוקרים ממדינות אחרות. שנה טובה ! רוני

Thank you

I just wanted to say thank you to all the people who offered assistance in my search for the descendants of Peretz Pachter. It is greatly appreciated. Shana Tova! Tina Levine, nee Pachter NYC - USA​

תרגום

אני מבקשת להודות לכל האנשים אשר הציעו את עזרתם בחיפוש שלי אחר צאצאיו של פרץ פחטר. אני מעריכה זאת מאוד. שנה טובה ! טינה לוין (שם הנעורים: פחטר) ניו יורק סיטי, ארצות הברית

למעלה