עצמאי בן 25, זכאות למשכנתא

Ron672

New member
עצמאי בן 25, זכאות למשכנתא

היי אני עצמאי בתחום קידום אתרים באינטרנט, רווק בן 25, בעוד מספר חודשים ככל הנראה אקבל סכום כסף מסוים שיעזור לי לבנות הון עצמי של 300-350 אש"ח. מעוניין לרכוש דירה בשווי 700-800 אש"ח, האם אני צפוי להיתקל בבעיות בקבלת משכנתא? פרטים נוספים:

1. ההכנסה שלי משתנה משנה לשנה (מאז 2014-2015) כאשר הטווח הוא בערך 80-120 אש"ח נטו בשנה (כמובן שאספק דוחות של מס הכנסה). תקופות עם הכנסה נמוכה יותר נרשמו בעקבות הפסקות בעבודה (שהיות בחו"ל, לימודים) בהן העסק עדיין ייצר הכנסה פסיבית (נמוכה יותר מן הסתם). בכל מקרה הייתה הכנסה כלשהי בכל שנה שלי כעצמאי ובכל חודש למען האמת.
*לאחרונה התחלתי לימודי הנדסה שפגעו מאד בעבודה שלי, החלטתי להפסיק ולדחות אותם על מנת לרכוש דירה כבר בתקופה הקרובה (ארצה להציג הכנסה סבירה יציבה בתקופה הסמוכה להגשת הבקשה).

אז בגדול, עצמאי מזה כ3-4 שנים, בעל הכנסה שנתית נטו של 80-120 אש"ח (כאשר בשנה הסמוכה לבקשה זה יהיה דווקא החלק התחתון של הטווח), הון עצמי של 300-350 אש"ח, משכנתא רצויה של 400 אש"ח +-, החזר של 2400-2700 בחודש. רווק (ללא הוצאות משפחתיות וכו').

האם לדעתכם אאלץ להשתמש ב"כלים" הבאים:
1. בכל מצב שבו ההכנסה לא תהיה יציבה (לדוגמא אם אחזור ללימודי הנדסה), אוכל לחזור לגור עם ההורים וכך לשלם את המשכנתא באמצעות השכרת הדירה (השכ"ד יהיה בגובה ההחזר החודשי ואף גבוה יותר).
2. "הבאת" הורה (שכיר ותיק בעל הכנסה של 10 אש"ח בערך) כערב/לווה למשכתנא.

תודה.

לפני שתתחיל בקש אישור עקרוני למשכנתא המבוקשת

דרך אחד ממוקדי הבנקים למשכנתאות. יתן לך כיוון, ע"פ הנתונים שתמסור לבנק.
לפני שאתה פונה אליהם יש לקבל החלטה לגבי מטרת הדירה-מגורים/השקעה.
ע"פ הנתונים שהצגת נראה שתוכל לקבל משכנתא.
בהצלחה,
איתן עמיתי, יועץ משכנתאות

למעלה