על שכחה וחוסר-אונים (ט)

על שכחה וחוסר-אונים (ט)

לפני חודש בערך ההוא האחרון חלף על פניי ברחוב. זיהיתי את ההליכה והקול והריח וגם את הפנים על אף שיש לי זכרון מאוד רע לפרטים האלה. נכנסתי להיסטריה. משם אני זוכרת שהצלחתי לקנות בנזודיאזפינים בסופר פארם ולהכנס לאוטו של ו'. כשהגענו הביתה כבר הייתי צריכה שהיא תפעיל אותי כי נתקעתי. כמו ניתוק אבל גם מאוד פיזי: נעמדתי בכניסה ושכחתי איך הולכים למקלחת. כשסיימתי להתקלח היו כמה דקות שקטות בהן עמדתי וקפאתי מקור ואז היא שאלה מה אני עושה ונזכרתי שעכשיו צריך מגבת.
קשה לי להגדיר את ההרגשה המדויקת כי זה ניתוק חדש לי והוא מופיע בכל מיני צורות: אני עומדת ברחוב ושומעת אזעקה ויודעת שהצליל הזה אומר שאני צריכה לעשות משהו אבל לא יודעת מה לעשות עד שמישהו גוער בי; או שאני מאחרת לעבודה כי אני שוכבת במיטה ויודעת שאני צריכה לקום אבל הרגליים שלי לא מצליחות לעשות את זה עד שאני מקבלת הסבר ממישהו ("קומי לישיבה, תסתובבי, כפות רגליים על הרצפה") או שעובר מלא זמן ואני יוצאת מזה לבד. היום לקח לי חצי שעה לקשר בין זה שאני צמאה לזה שאני צריכה לשתות ואחר כך עוד חצי שעה להזכר שמסובבים את הפקק של הבקבוק ומטים אותו אחורה כדי לשתות ממנו.

המטפלות שלי מודאגות, אני בתהליכי בירור נוירולוגיים, תרופתיים, פיזיים, אבל נראה לי שהפעם זה לא הכיוון. שוב, זה מרגיש כמו ניתוק מסוג חדש רק שלא מצאתי אף עדות אחרת למצב כזה, הוא לא מוכר לי. מישהי חוותה פעם משהו דומה? למישהי יש איזו מחשבה, גם פרועה ממש, על הדבר הזה?
(מיותר לציין שזה כנראה המקום הכי אשפוזי שהגעתי אליו מעולם אבל אני מרגישה שלהכנס עכשיו למקום בו מוציאים אותי מהניתוק בכל פעם שאני נתקעת יכול לייצר תלות. מנסה לומר, זה יהיה one way ticket, ויש לי יותר מדי מה לאבד ככה שזאת לא אופציה כרגע.)

תודה ו
ות

TinaBa

New member
עצוב ומדאיג לשמוע שככה.

את מקשרת את זה באופן מאוד ברור לפגישה עם ההוא... כתבת שנכנסת להסטריה- את זוכרת איך זה נראה? איך זה הרגיש? מה חשבת? מה עשית?
ובניתוקים- את יודעת להגיד מה את מרגישה/חושבת/עושה? את זוכרת אח"כ?
האם את מודאגת בעצמך או שהודאגים הם רק אלו שסביבך?
מה ההשערה שלך לגבי זה?

ואיך את באופן כללי?

levshavur

New member
מדאיג..

שישמים יקרה שלום,
אכן המצב נשמע לי מדאיג מאוד, במיוחד שיש צורך שאחרים 'יחזירו אותך' אל ההווה.
מכיוון שהגוף והנפש הם יחידה אחת, ומשפיעים זה על זה לדעתי אל תפסלי על הסף גם את הבירור הרפואי.
האם את מוצאת משהו משותף בין כול המצבים שבהם את מתנתקת? משהו שמקשר אל האיש הזה שפגע בך?
יש לי חברה שהוגדרה כ'היסטרית' (כי היא לא העזה לספר לרופאים על הפוסט טראומה שהיא עברה) מה שאת מתארת מזכיר לי במשהו את המצבים שלה (והייתי עדה למצבים כאלה) אבל אצלה זה יכל להמשך שעות ואפילו ימים...והיא לא זכרה מה קרה בזמנים האלה...זה לא שהיה לה פיצול אישיות או משהו...
לבשה.

No longer

New member
לבשה

גם אני אמרתי לשישמים שזה מזכיר לי מצבי ניתוק דמויי ריבויי אישיויות רק בלי האלמנט של האישיויות. דברים שגם אני חוויתי. פרקי זמן של שעות/ימים שאת לא יודעת מה עשית בהם. נשמע כמו משהו שמזכיר את זה, אבל אני שונאת לנסות לאבחן כשאני לא פסיכיאטרית.

levshavur

New member
לא התיימרתי לאבחן...

נו לונגר שלום,
למיטב הבנתי שימים תיארה מצב, ושאלה האם מישהי מכירה דבר כזה או חוותה משהו דומה. אז כתבתי על מה שהייתי עדה לזה, כמישהי שרואה את הניתוק 'מהצד'. לא ניסיתי לתת לזה שם או תיוג... גם אם הייתי חושבת שמדובר באבחנה מסוימת הייתי עשויה לכתוב עם הסתייגות משהו בסגנון של 'נראה לי שאולי מדובר ב -----אבל זה משהו ששווה בדיקה עם איש מקצוע'....בצורה כזאת נראה לי שזה עדיין בסדר מבחינה אתית...לדוגמה אם אני חושדת שלמטופלת שלי יש בעיה רפואית שנראה לי שיש לה וטרם אובחנה אני נותנת לה מכתב לרופא המשפחה עם בקשה לשלוח אותה לבדיקות הרלוונטיות...
לבשה.

TinaBa

New member
מה שאת מתארת זה משהו קצת אחר

ממה ששישמים תיארה. כנראה סוג של שכחה דיסוציאטיבית או משהו בסגנון. (נא לא לראות בזה אבחון רשמי, טוב?)

[שונאת אבחנות פסיכיאטריות....]

TinaBa

New member
מצאתי אותך

(כנראה) באיזה ספר אבחנות. שולחת לך במייל.

זה משנה משהו?

lital172

New member
חושבת עליך..

נשארתי בלי כל כך מילים...
שמרי על עצמך טוב? את יקרה. ומאוד.

למעלה