על כדור, בגרות ומה שביניהם.

ayagu

New member
על כדור, בגרות ומה שביניהם.

הזמן: אתמול 6:45. קטנטונת מתכוננת לבית הספר. אבא ממהר לעבודה. קטנטונת נעמדת מול הראי. מחזי'קה חצי כדור S/R ביד. מתבוננת בכדור, הכדור מתבונן בה. ה ת פ ר צ ו ת. אני לא צריכה את הכדור הזה מתרגזת קטנטונת. אני לומדת נפלא בלעדיו. התפרצות אצל קטנטונת בדרך כלל דרמטית מאד. מלווה בבכי עז , צעקות ומבטים שוברי לב. את יודעת מה. אומר אבא שממהר לעבודה. את חושבת שאת מסתדרת בלי הכדור, בבקשה , תנסי. ואיך נדע שבאמת הסתדרתי שואלת קטנטונת? את מי תשאלו? את המורה או אותי? אותך כמובן! אומר אבא. את מכירה את עצמך הכי טוב. סוף דבר. קטנטונת יצאה בלי כדור ללימודים. אחרי שלוש חזרתי מן העבודה. "אני צריכה לדבר איתך" אמרה לי קטנטונת. אני עדיין צריכה את הכדור כדי להסתדר בבית הספר. היה לי מאד קשה בלעדיו. סיפור קטן על ילדה מדהימה. יום טוב לכולם. איה וקטנטונת שחזרו.

זהבה נ

New member
איה, כל כך מרגש היה לי לקרוא

וכל כך אמיתי ומהחים מה שכתבת. אני מאמינה שכל הורה(מהמשפחה של הADHD ) עובר את המצב הזה לפחות פעם אחת, אם לא יותר, אני חייבת לציין שהתמודדתם איתו ועם קטנטונת בצורה בוגרת, אמפטית ומדהימה. והתובנה שלה על עצמה הדהימה אותי והיא ממש מעוררת התפעלות" "אני צריכה לדבר איתך" אמרה לי קטנטונת. אני עדיין צריכה את הכדור כדי להסתדר בבית הספר. היה לי מאד קשה בלעדיו.", אכן ילדה מדהימה. שמחה שחזרתם ושנה טובה ומוצלחת לכם.

zivadina

New member
התמודדות למופת.

שלום איה. טוב לראותך כאן. גם אני חושבת שהתמודדתם נהדר, כי החזרתם את הכדור לידיים של הילדה, והראיתם לה שאתם סומכים על שיקול הדעת שלה. כמובן שמעשה כזה אפשר לעשות רק אחרי הרבה עבודה עם הילדה, כאשר אתם בטוחים שהיא לא תשתמש בכח הזה כדי להרוס את כל מה שנבנה בעמל כה רב. רק שאלה אחת: למה חצי SR ולא 10 מ"ג ריטלין רגיל? אשמח לדעת.

ayagu

New member
תודה על התגובות החמות

טוב לחזור. לשאלתך, זיוה. בהמלצת הנוירולוגית שינינו את מינון הכדור. מS/R שלם לחצי. כדור ריטאלין שלם לא השפיע כמו חצי S/R . מינון של S/R שלם הוא קצת יותר מדי עבור הקטנטונת שהיא זעירה יחסית. באשר לשאר- בהרבה מקרים נוכחנו שברגע שמאפשרים לקטנטונת להחליט ומעבירים לה את המסר: את גדולה נבונה ובוגרת" היא בהחלט משתדלת להתנהג כך. ואכן לא אובייקטיבי מצדי להגיד אך היא בהחלט מדהימה.

zivadina

New member
שלום איה. לא אובייקטיבי להגיד,

אבל כל ילדי ה-ADHD הם מדהימים. יש בהם משהו מקורי ובלתי צפוי. מאחלת לכולכם שנה טובה ומתוקה.

למעלה