עיצוב או עצוב?

magy

New member
עיצוב הבית וזוגיות

בערוץ בית פלוס... תחנה שעוסקת בעיצוב, אמנות, תכשיטים, משחקים ועוד דברים יפים וטובים, יש תכנית "דיזיין פור סקסס" משהו כמו.....עיצוב לזוגות..... מגיע ארכיטקט ועוזר לזוגות נשואים לשנות חדר או מטבח.... שירותים או מה שבראש שלהם... הם מקציבים לו סכום מראש... ובמגבלות הסכום.....שהוא בדרך כלל לא נמוך, הוא משרטט תכניות חדשות ומעצב מחדש את ביתם..... הזוגות, לא צעירים בדרך כלל, עם בית , בית ולא דירה..... לא צנועה, וריהוט שאין להתבייש בו, פשוט רוצים לשדרג לכיוון יותר מודרני או קצת לשנות אווירה באמצעות שינוי הריהוט , הריפוד צבע הקירות, ושינויים אחרים, שאולי לא נמצאים בזוגיות שלהם.... כלומר, אני משנה פריטים בבית, משמע, עשיתי שינוי בחיי........ ואז מתחילה האישה, בדרך כלל, (כי הגברים רוצים משהו פונקציונאלי ופשוט, לא צבעוני מדיי, רצוי ספרטני - "בשביל מה צריך בכלל שינוי הם שואלים ....הכל במצב טוב?").. האישה מתחילה לנג'ס לארכיטקט. הקפל השמאלי בווילון הימני לא מתאים לה, התפר הנסתר בספה הצדדית לא משתלב לה בחיים, שולי המפה במטבח לא מסתדרים לה עם הסכו"ם. אוקצור........ זיבולי שכל .... הם יוצאים לחנויות ענקיות.....ומרכזי קניות לרהיטים ומוצרי חשמל, אינסטלציה, ותאורה......בדים וצבעים..... בסוף סידרה יומית, הכל מסתדר......והארכיטקט מגיע לביקור אחרון ורואה את כל השינויים שבוצעו בהדרכתו...... למה הארכתי? נכון........לא בגלל השיפוצים והשינויים בבית..... לא כדי לפרסם את התכנית......... אלא כדי להביע את תדהמתי ממידת הביקורת שיש לנשים בקשר לביתן, ואם עשירית מאותה ביקורת היתה מוקדשת לצורה הפרטית שלהן...... הכל היה נראה אחרת..... רואים בסידרה נשים שמנות מאד, מוזנחות מאד, שכל מה שמתחשק להן, זה להראות לחברים, שכנים, משפחה, שעשו שיפורים בביתם במקום ללכת למכון יופי, מספרה, מנתח טוב...... ולשפר את הצורה של עצמן....... מה הן חושבות לעצמן? שאם הבית יראה עוד יותר טוב מאשר קודם לא ישימו לב כמה עקרת הבית נראית רע? הבעלים ישובו הביתה מרוצים יותר ? ישהו שם יותר? להיפך.... יופי, הן משקיעות את כל מרצן והונן בבית.......בקירות, בתכולה.... אבל בעצמן........... אפס אחד גדול....... בכל סוף תכנית אני מביטה ושואלת את עצמי אם לגברות האלה לא כדאי לקנות מראה אחת גדולה שתכסה קיר שלם שבו תוכל לצפות ...... איך היא נראית.....איך היא נראית.....(יוסי בנאי)

ענבר.

New member
אישה נאה

או כלים נאים מרחיבים דעתו של אדם. אז הנשים רוצות להרחיב את דעתו, כנראה באמצעות הכלים. תראי, יש משהו בהנעת הבית ובשינוי הדקורציה, משהו שמעיד על עשיה, על יכולות כלכליות, על תזוזה מול קפיאה, על רצון להתחדש וכן, לפעמים גם על רצון או צורך להשוויץ בפני החברים. ניתוח קוסמטי לעומת זאת, כרוך בכאב פיזי, שלא כולן מוכנות לעבור אותו. ואולי, אותן נשים, כל כך בטוחות בעצמן, גם אם הויזואליות שלהן לא נוטפת סקס, שאין להן צורך לשפץ את עצמן כמו את הבית?

magy

New member
אילו ראית את הנשים

לא היית חושבת שמספיק ניתוח פלסטי..... צריך להחליף את הראש ואם אפשר גם את הגוף...... לא הסתדר לי בעיניים.......בית יפה עם אישה שנראית יותר כמו עוזרת בית.....מאשר כמו "גברת הבית". והן לא זקוקות להרחבת.......שום כלום להיפך, להצרת.........

magy

New member
וזה לא בארץ.....

אז פשעי קטן......
וגם השמצותיי.. אצלנו מקפידים הרבה יותר.........על הופעה חיצונית נאותה....

ענבר.

New member
בטח מקפידים

בעיקר הגברים.... שמעת על הזן החדש של הגבר? המטרוסקסואל?

atayen

New member
תקשיבי מגי

את חושבת שבני אדם בוחרים איך להוולד ואיך להראות?!? אני במקומך לא הייתי צוחקת. במיוחד אם את מאמינה בגילגולים...

magy

New member
או שלא כתבתי טוב

או שלא הובנתי טוב אני חוזרת שוב על תלונתי. ולא, אני לא מאמינה בגלגולים רק בסיגריות.....
אילו אנשים הקדישו את עשירית המאמצים, ההשקעה, ההוצאות, שהם מקדישים לבית , למכונית, לראווה, גם לעמידה מול הראי ואחר כך לשיפור עצמי, לא הייתי מתלוננת. לא כולם נולדים ככה. משקל מתווסף לנו עם השנים, גם קמטים, גם שיבה. ורצוי גם למען בריאותנו, לעמוד עם סטופר להשגיח. לא רק למען האסתטיקה. אבל מירב מאמצי האנשים מוקדש להתרברבות ובדרך הם שוכחים קצת את יושבי הבית.... יש לי קרובת משפחה שאני דואגת לה. ההשמנה גורמת לבעיות בריאות אצלה אבל היא מתעלמת וממשיכה בטירוף הקניות שלה במקום לנסות ולהשקיע גם קצת בבריאותה. אני רואה בתכנית שציינתי..שהון תועפות נשפך על ריהוט ועל חלקי חילוף...... אז למה לא ללכת לדיאטנית, לרופא אנדוקרינולוג, למכון כושר, לקוסמטיקאית, ....."הבית שווה השקעה ואת לא?". את הכסף יש לכם..... תתחילו מעצמכם. משאבים כספיים נועדו לשרת גם גופנו ולא רק את רכושנו. יש דוגמא אחת שקופצת לי מול העיניים תמיד גבר רכון על מכוניתו המבהיקה אחרי ניקוי יסודי שעשה לה, ועדיין אחרי שלוש- ארבע שעות, הוא מחזיק את המטלית ביד, נושף על המכונית .......ומנגב שוב ושוב ולא מסוגל להפרד מהמכונית בחניון..... רואים שהוא לא מסוגל לעלות הבית...לא, הוא לא פוחד שייגנבו אותה, הוא אוהב ללטף אותה עם הסמרטוט.... עוד פעם, ושוב, בעדינות רבה כאילו היתה אישה. ואז אני שואלת.............. מה היה קורה אם היה מקדיש עשרה אחוז ממה שהוא מקדיש למכונית, גם לאשתו? אשתו היתה מרוצה גם מחמישה אחוזים......

זה כנראה טבעם של חלק מהאנשים

יש בתנ"ך פסוק כזה: "ואהבת את אדני אלהיך בכל לבבך ובכל נפשך ובכל מאודך" נפשך זה החיים ומאודך זה הממון והסבירו ששניהם נזכרו בפסוק כיוון שיש מי שגופו חביב עליו מממונו ויש מי שממונו חביב עליו מגופו. כמו שכתבת

ענבר.

New member
להאמין בגילגולים

על פי תפישתך, זה לא לצחוק ולהתייחס ברצינות תהומית לכל דבר, כי לך תדע אם לא תתגלגל למשהו שצחקת עליו בעבר??? ואדם שלא מאמין בגילגול, מותר לו לצחוק מעט? בני אדם לא בוחרים להיוולד. נקודה. הם כן בוחרים איך להראות. גם כן נקודה.

הזוייה

New member
אני חושבת

ששינוי בבית הוא תמיד דבר מרענן, לא נורא שהנשים מנג'סות קלות למעצב, הארכיטקט או זה שבא להביא מראה מעץ אלון משובח, ולוקח את הספה מעץ הבקבוק הדובדבני שרק לפני 20 שנה קיבלת כנדוניה ומשליכה חיש חש אל מיכל תערובת עצום מימדים בשם :"צפרדע ירוקה" שליד הבית ו"שהאנטי זחל" שיגיע יעשה מהספה מנעמים (אוי מנגבת דמעה) העיקר שינוי. דרך אגב, מישהו מוכן לבאר לי את המושג "אנטי זחל" לפולנית משובחת, כי זה נשמע כמו אנטי טזה אבוציונאלית או משחה נגד טחורים. אני כבר הולכת להביא כמה קריסטליים ופעמונים שינגנו לי בפתח הבית אולי הפנאנג' שוואי יביא לי גוזי הביתה ואז אני אביא אח"כ אדריכל נאה שייעצב לי את הזוגיות.

ענבר.

New member
אנטי זחל

זו תרופה גנרית שעדיין עובדים עליה במעבדות רוש, ובמקביל משחררים אותה בפולסים עדינים לשוק, לקבלת משוב. אנטי זחל, כפי שסברת, אכן יעילה מאוד לטחורים. לפני אתמול, ניסיתי אותה על הטחורים הפרטיים מאוד שלי. מריחה באמצעות האמה (רק באמה, הא? עם האגודל זה לא עובד) הביאה אותי להתפעמות רגשית ומשיחית. הזחל שהשתובב לו בין הטחורים הפך לגולם, אתמול הוא לייצר חוטי משי, כמו פועל סיני חרוץ, עם חליפה אפורה ועיניים אדומות. אני אמשיך לעקוב אחרי הצ'אנג קאי צ'ק הפרטי שלי, ואדווח לך. בהמשך אולי אוכל להפוך את האנטי זחל לעסק ממשי, עם תעודת יצואן מצטיין וצלחת נודלס לצהריים.

למעלה