עזרה מהמומחים בבקשה!!??

alonnati

New member
עזרה מהמומחים בבקשה!!??

שלום לכולם
הפורום ממש נחמד,ועוזר המון.
רציתי לשאול כמה שאלות,במסגרת עבודתי טסתי המון לסין,והכרתי בחורה שכיום אנחנו זוג (טיילנו בהרבה מקומות בעולם יחד ויש תמונות להוכיח),התוכנית שלנו היא כזאת:
* הגעה שלה לישראל כתיירת למשך עד 30 יום, למטרת הכרת ההורים המשפחה והכרת האזור שאני גר בו (החלטתי להזמין אותה במשרד הפנים,מה דעתכם,יש דרך מהירה יותר?)
* לאחר ביקור של עד 30 יום בישראל,היא תחזור לסין ולאחר תקופה מסויימת (בין חודש לחודשיים) היא תחזור לישראל (זה אפשרי בכלל? לכמה זמן וייזת התייר מחזיקה?) והפעם אנחנו בייחד מישראל נטוס לקפריסין כדי להתחתן וחזרה לישראל (יתנו לה להכנס בכלל?) כדי להעביר את המסמכים הלאה (כאשר נכנס לישראל חזרה מקפריסין, היא יכולה כבר לקבל אישור להשאר בישראל? או שהיא צריכה לחזור לסין עד בדיקת ואישור מסמכי הנישואין? ובמידה ומאשרים איזה אשרה היא תקבל ולכמה זמן ?)

מודה על כל עזרה שאוכל לקבל.

stkachov

New member
עזרה

המסלול היותר נכון ופשוט לדעתי הוא כדלקמן:

1. אתה קובע תור במשרד הפנים לפתיחת תיק על בסיס חיים משותפים. אתה מגיש בארץ את כל המסמכים הרלוונטיים(תברר מה צריך), ואז בת הזוג שלך מקבלת אישור להגיע לארץ. בשלב זה על תקן תיירת.
2. כאשר היא מגיעה לארץ, אתם ניגשים למשרד הפנים ומבקשים עבורה אשרת ב1 - אשרת תייר עם אישור עבודה.
3. כאשר מאשרים לכם אשרת ב1, אתם מבקשים גם אשרת "מולטי אנטרי ויזה". באמצעות אשרה זו בת הזוג שלך תוכל לצאת ולהיכנס לישראל ללא בעיה.
4. אחרי שיש את המולטי אנטרי ויזה בדרכון, היא יכולה לנסוע לסין, אתם יכולים לנסוע לקפריסין או לכל מקום אחר. אגב, למה דווקא קפריסין? אם החלטתם להתחתן, למה לא בסין? תברר...
5. אחרי שהתחתנתם, אתם בים שוב למשרד הפנים ומעדכנים שאתם כבר לא רק ידועים בציבור, אלא זוג נשוי.

בהצלחה

alonnati

New member
תודה רבה

נראה שזה באמת יותר טוב.
חשבתי שבקפריסין יודעים בדיוק איזה מסמכים אני צריך לקחת איתי, אז אמרתי אולי עדיף בקפריסין. מבחינת חתונה זה נכון בסין זה יכול להיות יותר מהיר ויותר זול ,כי אני פה הרבה איתה כולל ברגע זה.
השאלה אם אנחנו מתחתנים בסין,אני אצטרך לחזור לבד או שהיא תוכל לבוא איתי בייחד עם מסמכי החתונה?

stkachov

New member
אם תתחתנו בסין

תוכלו לחזור לבד ולהגיש את המסמכים בארץ במשרד הפנים, או לגשת לשגרירות ישראל, להגיש שם את הבקשה והם יעבירו את זה למשרד הפנים. תלוי מה נוח לכם. תתקשר לשגרירות ישראל בסין, תגיד שהתחתנת עם אזרחית סין ואתם רוצים להגיע לארץ יחדיו, שינחו אותך מה הם צריכים לקבל ממך במקרה כזה.

alonnati

New member
תודה על האינפורמציה...

שאלה לגבי הוייזת תייר שהיא תקבל לאחר פתיחת תיק חיים משותפים.
לכמה זמן היא יכולה להכנס עם הויזה הזאת לישראל? ולפי מה שהבנתי זה כניסה חד פעמית..עד שנבקש את המולטי.
וכמה זמן בדרך כלל לוקח לפתוח תיק חיים משותפים בייחד?

stkachov

New member
ויזת תייר

זה רק בשביל הכניסה לישראל. כפי שכתבתי, לאחר שהיא בארץ תגישו בקשה לויזת ב/1(תייר עם אישור עבודה) ולאחר מכן מולטי ויזה. כאשר תגישו את הבקשה לויזת ב/1, וכל עוד הבקשה בבדיקה, בת זוגתך יכולה לשהות בישראל כחוק.

כמה זמן זה תלוי בנסיבות, בלשכה, יש כל מיני גורמים שיכולים להשפיע. בנוהל נשואים, כתוב שיש שיש להחזיר תשובה בתוך 30 יום מהגשת הבקשה בשגרירות.

alonnati

New member
נשמע טוב

סליחה על האי ההבנה שלי בטח אמרת את זה ואני פשוט לא מבין.
ברגע שאני הולך למשרד הפנים כדי להגיש את בקשת חיים משותפים,היא תוכל לקבל לבנתיים את ויזת התייר (עד למתן תשובה)באותה הבקשה,או שצריך להוציא בקשה נפרדת בשביל וייזת התייר?

stkachov

New member
הסבר מפורט

1. אתה מתקשר למשרד הפנים מבקש תור לפתיחת תיק על רקע חיים משותפים
2. אתה מגיע במועד שנקבע לך, מגיש את כל המסמכים. אם הכל תקין, פותחים לך תיק. אם לא, יכולים לשלוח אותך לעשות השלמות.
3. כאשר פותחים לך תיק, אתה ממלא בקשה להזמין אותה לארץ על ויזת תייר.
4. ויזת תייר יכולים לאשר לה על המקום, או להגיד לך לשלם ערבות כספית, או לדרוש עוד משהו. הכל תלוי בנסיבות של כל זוג.
5. ברגע שמאשרים לה ויזת תייר, היא מגיעה לישראל ומכאן ממשיכים את הטיפול בתיק.

חשוב להבין שאין כזה דבר "מאשרים את הבקשה". מדובר בהליך מדורג, אשר בכל שלב מוגשת בקשה אחרת. ככל המתקדמים בהליך, המעמד של בת זוגתך בארץ עולה. זה לא זבנג וגמרנו.

למעלה