עזרה בש.ב-תרבות ישראל

• פותח הנושא BrH
  • פורסם בתאריך

BrH

New member
עזרה בש.ב-תרבות ישראל

טוב,זו לא ממש עזרה בשיעורי בית.אלו שיעורי בית שכבר הכנתי,הם היו להגשה בצירוף עם עוד כמה דברים,וזה היה קטע בו ירדו לי לא מעט נקודות (10).עוד מספר ימים יש לי בחינה בנושא ואני אשמח אם תוכלו לעזור לי "הציווי המוחלט אינו אלא טחד וזה הוא: עשה מעשך רק על פי אותו הכלל המעשי אשר בקבלך אותו תוכל לרצות גם כן כי יהיה לחוק כללי" השאלה שנשאלה הייתה- נסו להסביר את "הציווי המוחלט" של קאנט בלשונכם. למה הוא מתכוון, לדעתכם,במילים "חוק כללי"? תשובתי הייתה- הציווי המוחלט של קאנט זהו בעצם הקריטריון האבסולוטי האובייקטיבי על פיו ניתן יהיה להכריע האם מעשה מסוים הוא מוסרי או בלתי מוסרי.זהו בעצם הקריטריון הנותן מענה לשאלה כיצד ראוי להתנהג מבחינה מוסרית במצב מסוים. במילים "חוק כללי",לדעתי,קאנט בעצם מדבר על כלל אוניברסלי מסוים,כלל אשר ניתן לשינוי על פי שיקולי ודאיות. חוק כללי הינו בעצם כלל התקף,במקרים מסוימים, כלפי כל אדם ללא יוצא מן הכלל. הערת המורה הייתה: האינדיקציה אותה הוא מציע: האם הייתי רוצה שכל האנשים ינהוג כך. לא ממש הבנתי את ההערה שלו, ולפי כמות הנקודות שירדו לי כנראה שגם לא הבנתי את הציווי המוחלט של קאנט.אני אשמח אם מישהו יוכל לעזור לי.

BrH

New member
לא משנה,הבנתי את הערת המורה

ואת הטעות שלי,תודה בכל זאת.

למעלה