עונש מוות פלוס

נעל

New member
עונש מוות פלוס

במלאווי, אחת ממדינות אפריקה, יש מכת איידס נוראית. 14% מהאוכלוסיה נגועים בוירוס - כ-10 מיליון בני אדם!! כחלק מהניסיונות הנואשים לטפל בנגע ולהקטין בהדרגה את מספר הנדבקים מתכננים השלטונות לחוקק חוק חדש - מי שיעביר את הנגיף באמצעות קיום יחסים יחשב לעבריין ויענש בהתאם. יחסי מין ללא הגנה בעצם מוצאים מחוץ לחוק. האם זה פתרון?

האם צריך בכלל פיתרון?

מצד אחד אני חושב שזה תורם. כי אם חושבים על זה במובן המעשי, זה פשוט עוד גורם הרתעה. תחשוב על זה ככה: כל אותם האנשים שיצאו למסעות נקמה. למה? -כי לא הענישו את אלה שהעבירו להם את הוירוס - כי הם יצאו זכאים. האפריקאים חייבים להיות מודעים ולדעת אם הם נקיים או לא. ואם הם לא, הם צריכים לקחת אחריות על כל המעשים שלהם. ועכשיו לצד השני: ופה אני שואל ``הפיתרון של מה?!`` האם ``חייו אומנותו`` יצא מדעתו כשהעז אפילו להרהר במחשבה שיש משהו חיובי במגיפות המזעזעות האלה?! אולי כן, אבל זה פשוט כי אני מתנתק לשניה מכל ההומניות שמאחורי הנושא ומתייחס לזה כפי שזה. האדם התפשט בכדוה``א, עשינו מספיק נזקים לכוכב הזה. אפילו בשביל עצמינו, כבר ברור שהאיכות החיים הייתה הרבה יותר גבוהה לו היינו פחות תושבים בכוכב הזה. מסכימים? אז אני אומר: אולי זאת פשוט דרכו של הטבע???? בבקשה על תהרגו אותי על זה שאני אומר את זה, אני מזדהה עם כל בנאדם שמאבד קרוב משפחה שמת באיידס. אני אומר את זה כי זה חייב להיאמר ולקבל תגובות. אולי אני בעצמי הייתי קוטל את זה אם זה לא הייתי אני שהעלה את זה. תקטלו אותי בבקשה. Life IS Art...

נעל

New member
לא לפחד כלל

נעל בטוחה שאתה יכול להעלות כל דבר (מלבד מה שנוגד את החוקים הנוראיים של נעל, שבזמן האחרון הפסקתם כמעט לעבור עליהם), אל תדאג :) ועכשיו חזרה לנושא הרציני הזה - זו דרכו של הטבע. אין כל ספק. אבל האדם תמיד נלחם בדרכו של הטבע, האדם המציא את המלאכותיות. זה לא הופך את האדם לרע, זה הטבע שלו, להלחם בטבע, או משהו כזה, נעל כבר מתבלבלת. זה גם לא הופך את הטבע לרע, לטבע אין פרצוף טוב או רע גם כן. ואולי ההכחדה של מינים רבים ע``י האדם היא גם משהו שצריך לקרות? הרי מה בעצם -צריך- לקרות? עובדה שהאדם נוצר והתפתח, ולכן הוא חלק מהמערכת האקולוגית גם אם הוא מפר את האיזון שבה. נעל

אני מבין את מה שאתה אומר

למען האמת המחשבה הזאת בדיוק מציקה לי לפעמים. ועם זאת, עד כמה שזה נשמע מפתיע, אני לעיתים רחוקות מהרהר בפילוסופיה עד כדי כך הפוכה. ואני לא עומד להתחיל עכשיו בעשרה לשתיים עשרה. לילה טוב Life Is art/

AshkA_

New member
אמא טבע

למרות כל ההכחשות שלנו, למרות כל ה``עליונות`` כביכול שקיבלנו עקב העובדה הפשוטה שיש לנו תודעה (או בגרסה האחרת, בגלל עץ הדעת), אנחנו עדין בעלי חיים. יש לנו אחוז תמותה כמו לכולם, למרות שהרופאים שינו והקטינו אותו, דבר שעלול להיות בסופו של דבר בעוכרינו. שמונה מליארד בני אדם. תחשבו לעצמכם. חייבים דילול. כמה שזה אכזרי, זה חוק סטטיסטי. אז אני לא מאמינה שצריך לקום מישהו ולעשות את זה בעצמו, אלא לתת לטבע לעשות את שלו. הוא הרבה יותר חכם ממה שכולם חושבים. עובדה. רב האנשים לא מתים מתאונות דרכים, או רציחות וכו. אלא מפגעי הטבע וממחלות. אם זה לא ניצחון עלינו, אז מה כן. הדוגמא הכי טובה לכך היא במשחק האלמותי סים סיטי אם קורה איזהשהו אסון, הוריקן, שיטפון, רעידת אדמה וכו, פשוט אין מה לעשות. מחכים לסוף האסון, ואוספים את השברים. אנשים חיים בפחד בתורכיה בלוסאנג`לס וביפן, בלי שום פיתרון נראה לעין. אנחנו פשוט צריכים לצאת משיגעון הגדלות שלנו ולקלוט שאנחנו כלום. אולי אז נתחיל לרחוש כבוד לאמצעים שבו הטבע מאזן את הסביבה. בזוית אובייקטיבית, השיטה נפלאה. מחלות חדשות כל פעם. רעידה פה שיטפון שם, אלפי אנשים בלי בית, מכת חום, מכת קור, חמסין. הוא גאון. אז להעניש אנשים שפשוט מעבירים את מסר הטבע? אני לא יודעת. זה לא זכותו של אפאחד. הדתיים יאמרו שבעולם הבא יענישו אותם. זה לא כלכך מספק אותי, לכן צריך להסתפק לפי דעתי בעובדה שאנשים שעושים דברים כאלה, הם אנשים בעלי נפש מאוד מרירה ורגש נקמה מפותח ביותר, ואחרי שמסע הצלב שלהם יסתיים הם יקלטו שלא היה שום טעפ בכל העניין ואני רק מקווה שהם ישכילו להתאבד לפני שיגרמו נזק נוסף.

MajoR_ToM

New member
GOOD GOD , אתם כולכם מטורפים

מה שא אומרת זה שם אסונות קורים אז אולי עדיף כבר פשוט לשבת ולחכות בשקט למוות ? מה את אומרת ? `` צריך דילול `` ``אסונות קורים `` אז מה, להפסיק הישתמש בחגורת בטיחות ? בקונדומים ? לא ללכת לבית חולים כשלא מרגישים טוב ? פשוט להרים ידיים ? זה טרוף - אולי פשוט כולנו נסיים אם זה עכשיו ? אולי זה הפיתרון האידיאלי ?

נעל

New member
לא, בוודאי שלא

כמו שנעל אמרה, האדם במלחמה עם הטבע, בעצם. כל דבר בטבע במלחמה כזאת. מלחמת השרדות. מה שהאדם צריך, כדי לשפר את איכות החיים שלו, בלי שום קשר למלחמה עם הטבע, הוא להקטין את הילודה. פשוט אין מקום על הכוכב הזה לכל כך הרבה. במיוחד אנשים שלא מסוגלים לתת טיפול הולם ל-12 ילדים צריכים להביא לעולם פחות ולתת לילדים יותר. במקביל, האדם צריך להלחם במלחמות (שהורגות המונים), במחלות ובזיהומים, הקטל בכבישים, לדאוג לחלשים וכו`. זה לא סותר. ומותר לאדם, יחד עם כל אלה, גם להיות מודע לכך שכל המכשולים האלה נועדו להרוג אותו כמו שהוא חושב שהוא נועד להרוג פרות ולגדוע עצים. אנחנו המכה של העצים, הנגיפים הם המכה שלנו (ואיידס הוא מכה שמאוד מתאימה להרגלים החברתיים של האדם, בערך כמו שהגרזן של האדם מותאם להרגלים החברתיים והפיזיים של העצים). דרך אגב, יש גירסה שאומרת שהאיידס הוא מחלה שאלוהים הביא בגלל הזנות בעולם, ועוד כמה חטאים אולי. אתם לא צריכים להסכים עם זה, אבל יש בזה משהו. האיידס זו באמת מחלה שנלחמת ב``פשעים`` של האדם (עפ``י התנ``ך). קיום יחסי מין עם אלמונים (שלא למטרות רבייה), הזרקת סמים (זה לא מופיע ישירות בתנ``ך, נכון? אבל בטח יצא איזה פסק הלכה בנושא) וכו` (לא מדובר על מקרים טראגיים לא פחות של אנשים שקיבלו איידס ממנות דם או מזיהומים בבתי חולים). נעל

AshkA_

New member
אקטיב פאסיב

בקשר לתגובה של תום הגדול. אל תבין אותי לא נכון. אני לא מטיפה לפאסיביות. אני כן חושבת שצריך לנסות למגר את המחלות הקטלניות, לנסות למצוא דברים בשביל לשפר את איכות חיינו ועוד. אבל תוחלת החיים שלנו גדלה (מ20-25 שנה לפני מאתיים שנה ועד ל70-80 עכשיו), רמת התמותה של תינוקות יורדת לאיזור האפס ורמת הילודה שלנו לא משתנה, היא אף גודלת. לא צריך להיות בעל תואר שני בסוציולוגיה בשביל להבין שזה כיוון די מוטעה. להגיד לך את האמת, אני ממש אבל ממש לא מקנאת בנכדים שלי. יהיה להם עולם מסריח. דרך אגב, זה לא נכון לומר שאין תרופה לאיידס. כל הזמן מוצאים תרופות חדשות שממגרות לפחות 95% מהנגיף. הבעיה היא בחמישה אחוז שיש להם חיסון טבעי. הם פשוט משכפלים את עצמם במהירות, ובעצם אתה נתקע עם מוטציה שהאנטיביוטיקה לא משפיעה עליה... מה שכן צריך לעשות, זזה לחיות את החיים שלנו, ולנסות להיותת כמה שיותר פרודוקטיבים כלפי עצמכם והסביבה ושמחים ככל האפשר. כי אם לא, אז בשביל מה להיות פה.

the me and i 51

New member
עכשיו תן לי לשאול אותך משהו:

הכיצד זה שבעשר שנים האחרונות כל חברת תרופות שיצאה בהודעה: ``אנחנו על סף פריצת דרך לחיסול נגיף האידס`` לא מצאה בסוף את פריצת הדרך ואף רוב החברות הושבתו ע``י גורם חיצוני ונסגרו אחרי פחות משנה??? וזאת לא רק בעיה במדינה אחת... אנחנו מדברים את המידע הזה דווקא קיבלתי מבחור בן 34 שפועל באגודה... לדעתו מדובר בקונספירציה מלמעלה... אבל להאמין או לא זאת ההחלטה שלכם... בקשר לטבע: בני אדם מתים גם במלחמות שנגרמות ע``י טבענו האלים בתור בני אדם שקיבלנו מהטבע... אולי הטבע משתמש במלחמות כדי לחסל אותנו... אם היינו נשארים שבטים פרמיטיבים זה היה פועל.. אבל האידס אינו פתרון של הטבע: הוא פועל לאט מידי... 10-16 שנים דגירה זה מאוד מאוחר יחסית למגפות אחרות... שום מחלה אחרת בטבע לא לוקחת כל כך הרבה זמן... ``די לאלימות``

yad

New member
מגיפת האיידס

לפי מה שהבנתי היא תוצאה ישירה של התפשטות של בני אדם באפריקה. כתוצאה ממגע מאוד קרוב בין קופים לבני אדם באפריקה, היה מאוד קל לנגיף שבאופן נורמלי לא היה במגע עם בני אדם ועבר בקופים (הם לא הפונדקאים, הם חלו כמו כל אחד), לעבור לבני אדם. אז כן פחות או יותר זה נכון שכל התפשטות של מין מסוים ומוצלח על כדור הארץ תגרום להתפשטות של מחלות, מוטציות, ושאר ירקות, באותו מין. זה פשוט בגלל שבגלל הרפואה המודרנית ותנאי החיים המצויינים שיש לנו אין ברירה טבעית שמנפה החוצה את הפגמים האלה. אבל כמה דברים, אני אישית ממש לא דואג לכדור הארץ בגדול. אפילו אם נפציץ את כל הכדור במטחים של טילים גרעיניים רבי עוצמה, אז אולי נכחיד הרבה מאוד מהיצורים החיים (ומן הסתם גם אותנו), אבל תנו לכדוה``א מאה אלף שנים ככה, והכל יחזור לאותו מצב. אגב, תדעו לכם שמבחינת דומיננטיות על כדור הארץ, יצורים רב-תאיים הם מיעוט זניח. רוב האוכלוסיה (ולא רק מבחינה מספרית, אלא גם מבחינה ביומסה (ולאלה מאיתנו שלא לומדים ביולוגיה- ביומסה זה כמות החומר האורגני היבש שממנו מורכב יצור חי)) על כדור הארץ היא יצורים חד תאיים- בעיקר אצות קטנות. שמכסות את כל האוקינוסים. ככה שלא להשתחצן ולהגיד שאנחנו שולטים בכדור הארץ. יש דברים יותר גדולים מאיתנו. אנחנו אולי הרבה יותר מורכבים ומגניבים, אבל לא יותר מזה...

דרכו של הטבע?...

וואו, איזה דיון... תקראו כולכם את הספר ``באדולינה`` של גבי ניצן- תקבלו מושג שונה לגמרי לגבי דרכו של הטבע. ולמי שלא יקרא, ציטוט נבחר: ``תמיד את הולכת יחפה``, אני אומר, ``והעור שלך נשאר חלק לגמרי.`` היא ממשיכה לשכשך, החיוך שלה לא משתנה. אני מרגיש כמו אדיוט, עם ההגיגים שלי על העור החלק שלה. ``אני מתכוון,`` אני מנסה לתקן, ``איך זה יכול להיות? זה לא הגיוני. עור שמשתפשף צריך להיות משופשף.`` ``אף פעם לא חשבתי על זה ככה. מאז שנולדתי אני יחפה, ומאז שנולדתי העור שלי תמיד חלק.`` ``זה לא יכול להיות. לא יכול להיות שחוקי הטבע לא חלים עלייך.`` ``לטבע אין חוקים, יש לו דרכים. והן חלות עליי. בחוקים של אנשים אני פחות מתעניינת, זה נכון.`` ``אבל מה שאני מדבר עליו זה לא חוק של אנשים, זה חוק פיזיקלי. עור שמתחכך הרבה נעשה מחוספס ושרוט.`` ``חוק פיזיקלי זה גם חוק של אנשים, לא?``... ואלה דברי באופן זמני, תגובותיכם בהתאם... (ונא לא להתקיף.) דולצי.

MajoR_ToM

New member
לבקשתך ......

אתה דפוק מאיפה בא הרעיו הזה ? זה בדיוק הגישה של הדתיים והפאנטים .. `` הבן שלי מת בתאונה , אוי נו , כך אלוהים רוצה `` אתה אחראי לגורלך ואף אחד אחר לא . SHINE

אולי זו פשוט הדרך שלהם להתמודד?

חשבת על זה? הדתיים והפנאטים הם גם בני אדם. אני לא חושב שערך האדם אצלם הוא פחות מערך האדם אצלך. אנשים כמוך הם הגורם העיקרי לקרע בחברה. במקום לקבל אנשים על פי מה שהם בלב, אתה מקבל אנשים לפי מה שהם מאמינים בו. וכבר הגענו למסקנה שעם אמונה לא ניתן להתווכח. תיסתכל ל``אנשים`` האלה בעיניים ותראה את האנושיות. ואז תסתכל לעצמך בעיניים ותתאבד. פושע.

לעניות דעתי...

כן. כמו שזכותו של אדם לגופו ככה גם הוא חייב לקחת אחריות על גוף זה... וכמו שנהג פוגע במשהו במכוניתו והורג אותו אפילו ללא כוונה כך גם יחסי מין ללא הגנה לחולה איידס. רדום ונוח לו.

MajoR_ToM

New member
ברור ....

מה את חושבת ? הרי מי שמקיים יחסים בלי הגנה במדינה כזאת בעצם כימעט ודן את עצמו או מישהו אחר למוות . מה את רוצה שהם יעשו ? `` תמותו מה אכפת לנו `` ? זו הדרך היחידה במצב הזה

flower

New member
אני חושבת ש..

כן, זה פתרון, כי לא כדאי להסתכן בלהידבק באיידס, כי הדבר היחיד שזה יעשה זה להרוג יותר אנשים, זה ברור. אבל אני חושבת שצריכים לשנות בחוק הזה שאנשים שירצו להביא ילדים לעולם יעשו בדיקת איידס קודם, ואם לא יהיה להם איידס אז תהיה להם רשות לקיים יחסים בלי הגנה.

למעלה