עבודה עם מכונת סילואט

עבודה עם מכונת סילואט

שלום,

אני עומדת להקים עסק שמצריך הרבה הדפסות נייר וחיתוכים מיוחדים\ כאשר בשלב ראשון אני לא יודעת מה תהיה הדרישה ולכן אני לא רוצה להשקיע בקנייה של סכינים דרך בתי דפוס.
אז חשבתי לקנות את הסילואט ולעשות את כל החיתוכים באופן עצמאי.

כמה שאלות לי אליכן:
1. מה איכות החיתוך וזמן העבודה על כל אלמנט (לא מאוד מורכב כמו תחרה)? האם יראה מספיק מקצועי כמו חיתוך בבית דפוס?
2. מה הבלאי של חומרי הנייר?
3. מה העובי המקסימלי/משקל נייר מקסימלי שניתן לחתוך? 450 גרם ניכנס?

תודה!!

שחמור

New member
מקווה שבנות הסילואט יענו לך, אבל

חלק מהתשובות את יכולה למצוא באתר שלהם.
בלאי של חומרי נייר יכול להיות מהיר או לא, תלוי איך מאחסנים ומה עושים עם זה.

efrat100

New member
יש לי סילואט

אני לא ממש יודעת מה את צריכה לעשות עם המכונה אבל לדעתי אם באמת מדובר בעסק, אז אני לא בטוחה שהסילואט מספיק חזקה בשבילך.

היא חותכת קארדסוטקים בלי בעיה (לדעתי עד 200 גרם) אבל לא מספיק חזקה לחתוך קרטון דק (ניסיתי עטיפה של קורנפלקס וזה היה עבה מדי).

הבלאי של הסכין הוא לא נוראי, אבל הבלאי של המשטח הוא די מסיבי אם חותכים המון.

גם בנושא החיתוך, אם את רוצה חיתוכים מאוד קטנים ועדינים המכונה לא תמיד מצליחה (תדמייני את החותכנים של צ'ירי לין - בקנה מידה קטן - זה לא יצא יפה בסילואט)

כמו עם כל דבר, אם תעבדי עם נייר באיכות טובה החיתוך יצא יפה יותר. לדוגמא: שאני חותכת ניירות של PTI החיתוכים יוצאים הרבה יותר יפה משאני חותכת עם בריסטולים צבעוניים שקניתי בפיראט.

ממה שכתבתי למעלה, נראה שאני לא מרוצה מהסילואט - אז זה ממש לא נכון. אני מתה על המכונה הזאת ולצרכים שלי (בעיקר כרטיסי ברכה) היא מצויינת, אבל אני לא בטוחה שהיא מתאימה לעסק.

יש מכונות הרבה יותר מסיביות, שגם עולות הרבה יותר, למשל הסילבר בולט ששמעתי עליה דברים מצויינים. אבל אם את רק רוצה לנסות אז אני מניחה שעדיף להוציא 400$ מ900$ (ומעלה)

לינק לסילבר בולט: http://silverbulletcutters.com/comparison-chart/

מסכימה עם כל מה שנאמר

אני גם חושבת שהסילואט נהדרת, אבל לא לשימוש כ"כ מסיבי.

תחרות ישחקו את הסילוואט בקצב

(היי בנות, התגעגעתי
)
זו מכונה מקסימה לצריכה הביתית.
השחיקה של הסכינים והפדים גדולה. חיתוכי צורות - מילא, אבל תחרות יהיה לך שוחק בטירוף.
קארדסטוק עבה זה המקסימום שיחתך לדעתי.
קחי בחשבון שלא ניתן להשיג בארץ חלפים בחנויות הסקראפ המקומיות. פעם אחרונה יבאה לי ענת המקסימה מאיקסמיקס באופן אישי.
ז"א שתהי חייבת סטוק שלא תתקעי פתאום בלי חלקים עם התחייבות ללקוחות.

מהצד של יזמות עסקית- זו השקעה יחסית קטנה ואם תראי שהולך טוב, אולי תשתכללי למכונה תעשייתית יותר.
בהצלחה!

b_noga

New member
סילואט

באמת כמו שאמרו לפני בעיקר לשימוש בייתי, אבל מצד שני ההשקעה לא מאוד גדולה (אני הזמנתי מאיביי בעלות כוללת של 1500 ש"ח).
לא בדקתי אף פעם חיתוך של דברים עבים מידי, אבל לסכין יש 10 דרגות וקארדסטוק עבה אני חותכת בדרגה 4.
לחידוש המשטח אני משתמשת בדבק (ספריי או סטיק שקיבלתי עליהם המלצות וזה עובד מעולה). סכינים כדאי להזמין כמה אם הולכים לחתוך המון, אבל אני עוד לא החלפתי אחרי חצי שנה. לי דווקא יש ניסיון טוב עם פרטים קטנים, אבל תלוי בדף.

תודה על התשובות של כולכן. מישהי מכן

התנסתה במכונה לפני שהיא קנתה אותה?

היות ומדובר בהוצאה כספית לא קטנה, ובחלק שולי מהעסק
חשבתי לנסות לראות איפה אני יכולה לראות את המכונה ואולי אפילו להתנסות בה.

מישהי יכולה לעזור לי למצוא?
תודה!

b_noga

New member
לא, אבל בדקתי המלצות

את מוזמנת לנסות אצלי אם את רוצה

Mrs G

New member
לי יש סילואט .

חשבתי להתחיל למכור אותה בחנות שלי , אז קניתי אחת לשימוש עצמי כדי לדעת את התשובות ממקור בלתי משוחד :)

מבין כל המכונות החותכות החשמליות - זאת הטובה ביותר והחסכונית ביותר , אבל - צריך כנראה לחכות למשהו טוב יותר מהדור הנוכחי .

בשורה התחתונה אני ממליצה לך לוותר . .
בלאי פד החיתוך הוא מזעזע , המקום שהיא תופסת מעצבן - ועוד לא דיברתי על השירים שהיא שרה בעת החיתוך :)

זמן העבודה שלה הוא ארוך ( ופה אני משווה לביג שוט ) , היא לא חותכת עוביים עבים מדי , גם כשהיא חותכת ניירות - יש לה תמיד פספוס פה ושם .
אותי אישית זה מבאס להכניס אליה דף מעוצב ולהתפלל שהיא אכן תצליח לחתוך אותו ולא להחליט לקרוע אותו באמצע . היא יכולה לחתוך אחלה כמה צורות - ואז לא לחתוך טוב , וכשמדברים על הניירות שאנחנו מתעסקים איתם ( שהם מאוד יקרים) זה מבאס אש .

סילבר בולט זאת כבר ליגה אחרת :) - ואם זה הכיוון של העסק שלך - בהחלט הייתי משקיעה עליה .

ואם את רוצה - את יכולה לבוא ולנסות אותה פה בחנות / בית שלי .

תודה רבה

אני יותר מאשמח לקפוץ ולראות. את גם לא גרה כל כך רחוק ממני.
אצור איתך קשר בפרטי.

דרך אגב, איזה דגם של סילואט יש לך?

Mrs G

New member
סילואט קמאו .

אם בכל זאת את מחליטה לקנות אותה - אני ממליצה לך בחום לקנות דרך ארטא , שלפחות תהיה לך תמיכה ואחריות בישראל .

Mrs G

New member
אני חושבת שהיא עולה בארטא 2400

באמריקה המחיר הרגיל שלה הוא 300 $ ועוד לא דיברת על משלוח ועל המיסוי . זה יוצא בערך פי שניים .
הענין הוא האחריות .
במידה וקורה לה משהו או שהיא מגיעה פגומה - מה אז ?

למעלה