סתם שאלה!

סתם שאלה!

מי מכם מאמין שאפשר לחיות עם ערבים? מי מכם מאמין שאפשר לחיות עם יהודים?

דזירה

New member
שאלות חלולות.........

הייתי מנסחת את שאלתך קצת אחרת - כוללני יותר - האם אפשר לחיות בימינו עם בני אדם בכלל? יהודים, ערבים, אשכנזים, מזרחיים, גרמנים פרסים - ומה לא? אולי כדאי שנבחן את עצמנו לפני שאנו בוחנים את האחרים מתחת לזכוכית המיקרוסקופ? מה לעזאזאל למדה האומה היהודית מכל תלאותיה? לאהוב את הזולת? לכבד את השונה? לחיות ולהניח לאחרים לחיות? או אולי למדנו - אנחנו הישראלים היהודים לאהוב את עצמנו? התשובה לכל השאלות הללו היא אחת: לא!!!!!! אנחנו מצפים שכולנו יבינו אותנו, יתייחסו לבעיותינו, יסייעו לנו, ילטפו ויחמיאו לנו - כשאנו עצמנו לא מבינים את עצמנו....ומעל הכל לא אוהבים את עצמנו... אז - אין כאן שאלה של אהבת לאום, דת, גזע או מין -ואין כאן שאלה באם ניתן לחיות עם עם זה או אחר - השאלה היחידה הניצבת בפנינו ובפני העולם כולו היא האם אנו יכולים לחיות עם עצמנו?????????????????

B.Shokor

New member
לפי דעתי,

אנחנו כן יכולים לחיות עם עצמנו, והשאלה הנכונה היא, האם אנחנו יכולים לחיות עם השכנים שלנו?

דזירה

New member
מצחיק עד דמעות ממש.....

שהרי - צא וראה: היהודים לא מסתדרים עם הערבים הדתיים לא מסתדרים עם החילוניים המזרחיים לא מסתדרים עם האשכנזים החמאס לא מסתדר עם אש"פ (או אולי עכשיו כן) והחיזבאללה עם הג´יהאד האיסלאמי - והרשימה עוד ארוכה. כך יוצא ששאלת השכנות כבר לא על הפרק - ואני חוזרת לשאלה המקורית: האם אנו יכולים לחיות עם עצמנו?

B.Shokor

New member
אז תסבירי לי ברשותך מה את

מתכוונת בדיוק "עם עצמנו"?

דזירה

New member
אסביר בשמחה,

האם אתה מסתדר עם עצמך? האם אני עם עצמי? - כשנהיה בשלום עם עצמנו,נוכל להיות בשלום עם אחרים.זה הולך מהפרט אל הכלל: כי השלב הבא הוא שיהודים יסתדרו עם יהודים, וערבים עם ערבים - ואנשים עם אנשים בכלל ללא קשר לדת, גזע, מין או לאום

B.Shokor

New member
פעם שאלו מלך..

פעם שאלו מלך, איך תוכל להחזיר השקט למדינה שלך עם שאר המדינות בזמן שהאזרחים שלך הם במלחמה אחד עם השני!?.. אז הוא ענה להם, נעשה שלום עם השכנים שלנו בשביל ללמד את האזרחים איך לעשות שלום אחד עם השני, זאת אומרת, שאנחנו לא חייבים להתחיל מהפרט להכלל, או מבפנים לבחוץ, לפעמים מצב הפוך יכול להביא תועלת יותר טובה ממצב נורמלי.

אם אתה כבר שואל..

אין לי בעיה שכל השכנים שלי מהבלוק יהיו ערבים... לעולם לא הייתי מזכיר למישהו מהם את העובדה שהוא ערבי. העיקר שגם להם לא תהיה בעיה עם משפחה יהודית בבלוק שלהם, וגם אני לא ממש הייתי נהנה לשמוע דיעות קדומות על יהודים.

אבו-דני

New member
שוקור יודע מי הוא לערבים התקוה ?

רוצה להפוך את אחד שכמותי לבן בריתך הצטרף לבאסם עיד אם קיימת בך הגינות ואחווה למד את משנתו הפץ את תורתו היי יד ימינו תהפוך יום אחד לגיבור עמו

all

New member
אבו- דני

שחרר לנו קצת מידע, מי האיש ומה משנתו?

אבו-דני

New member
באסם עיד מנהל בצל´ם הפלסטיני

ארגון זכויות האדם הפלסטיני...באסם היה תחקירן בצלם הישראלי לאחר אוסלו נשבה בקסם הדמוקרטיה והקים את בצלם הערבי היום נרדף (איך לא?) על ידי אבו עאמר הפשיסטי נמצא בדנמרק היום על מנת להשפיע על האירופאים להפעיל לחץ על הרשות שתשחרר את החבל מעל צווארם של פעילי זכויות האזרח

B.Shokor

New member
אבו-דני יקירי, לכל אחד והתורה שלו!

באסם עיד בחר ללכת בדרך שלפי דעתו מתאימה ונכונה לו, וזאת לא אומרת שהדרך שלו היא רק הדרך הנכונה. לכל אחד מאיתנו יש את המשחק, והמטרה, והחכם הוא מי שיודע להבדיל בין שניהם, ויודע איך לשחק אותה טוב יותר.

אבו-דני

New member
אז שוקור אתה מזדהה עם פעיל זכויות

האדם שמתנגד לפשיזם הערפאתי? או אתה פרווה ...או אולי אפילו מתנגד לו..

B.Shokor

New member
תקשיב אבו-דני,

אני לא מתנגד לא לערפאת ולא לשרון, כי לפעמים שניהם מתנהגים בחוכמה מאוד גדולה. אני מתנהג לפי התורה שלי, לפי מה שאני מאמין, ולפי מה שאני חושב שיכול להביא לארץ הזאת שלום, אם ערפאת או שרון או מישהו אחר עושה משהו הפוך למה שאני מאמין, אז אני פועל נגדו, זה כל הסיפור.

דזירה

New member
אני מוכנה להצטרף לפעולות הנגד שלך

אך אמור לי - במה צודק עראפאת בדרכיו? על פי איזו חכמה הוא פועל? להטיף לרצח מתמיד? לשחרר מחבלים? להצהיר חזור והצהר שכל כוונותיו - בדרך זו או אחרת - הן להחזיר לידיו את כל השטחים- כולל חיפה, יפו, עכו וכו´? הפלשתינאים בחרו נציג מוזר מאוד לייצג את עמדותיהם - והישראלים? בחרו אדם חסר דעת לעשות עימו שלום - הכתובת הייתה על הקיר!!!!!!!!! בטוחה שבין הערבים הישראלים נמצא מנהיג דגול יותר להובלת העם האומלל הזה - העם הפלשתינאי - לשקט ושלווה. עראפאת לא שינה - ולו במאומה - את דרכיו - דבר שאיני יכולה לומר לחלוטין על שרון - גם אם איני אחת ממעריציו. אז - בני דוד יקרים - עשו צעד והחליפו את הבובה הזו המתיימרת להיות מנהיגה - מקומו בקרב אירגוני הטרור - ולא כאן.

למעלה