סתם, אם מעניינות את מישהו המחשבות ש

etayrapa

New member
סתם, אם מעניינות את מישהו המחשבות ש

אז ככה. לפני שבוע קיבלתי זימון לחובלים שזה בעצם מה שרציתי לעשות דבר שהפך אותי לאדם יותר מאושר באופן כללי. מאותו היום והלאה נהייתי הבןאדם הכי מורעל שיש אני עובד כל יום בטירוף בחדר כושר, וזה בגדול הדבר היחיד שאני חושב עליו. הבעייה מתחילה, כשלראשונה חשבתי אם באמת מה שאני רוצה לעשות זה ללמוד 20 חודש! כי אני לא התלמיד הכי חרוץ בלשון המעטה... UNDER STATEMENT עכשיו נשאלת השאלה אם אני הולך על זה בגדול או שאני מעדיף להיות לוחם בחי``ר ולגמור עם זה - 3 שנים... בלבד... שזה גם לא רע, אבל ממש בלתי ניתן להשוואה תסכימו איתי. בכל אופן, אני מבקש רק שלא תענו לי תשובות בסגנון - זו בעייה שלך או אתה צריך לחשוב על זה לבד! תודה סתם שיתפתי אותכם במחשבות בתקווה שתבינו אותי ו\ או תייעצו ו\או תספרו לי משהו שאני רוצה לדעת. תהיו בריאים. לילה טוב.

profil45

New member
לדעתי...

הכל תלוי אם אתה הולך בגלל שזה מעניין אותך או בגלל שזה יוקרתי. אם זה מעניין אותך אז לדעתי אין ספק בכלל אבל אם אתה הולך בשביל להגיד הייתי בחובלים אז זה נהיה בעיה כי זה באמת הרבה קבע והרבה ללמוד. בכל אופן מה שאני הייתי עושה במקום חובלים כי לדעתי סיירות יותר טוב לא אמרת אם קיבלת זימון למבחנים או שכבר עברת אותם כי זה רק המבחנים אז אין ממש דילמה בנתיים ביי

הכל תלוי ברצון...

בתור מישהו שכבר חווה את ההתלבטות הזו (אף על פי שאצלי היא לא הייתה כל כך רצינית), השאלה שצריכה להכריע אצלך היא מה אתה רוצה מעצמך, בסופו של דבר. אין ספק, שקורס חובלים מבחינת למידה וכמות החומר שצריך ללמוד, הוא דבר מאוד מאוד אתגרי וקשה. יש המון דברים למשל, שצריך ללמוד בע``פ (!), או לדעת המון דברים שבזמן השירות לא בטוח שתצטרך. גם יש עבודות (כן, ממש כמו בבית ספר...) ובנוסף הקושי הגופני (לא כמו במטכ``ל או שייטת, אבל עדיין גדול מאוד). בקיצור, ``תיק`` לא קטן בכלל. ובמיוחד ל``תלמיד לא הכי חרוץ``. א-ב-ל, אתה צריך לזכור שכל החומר שם אמור לעניין אותך מאוד, אם אתה באמת רוצה להתעסק עם הים, וכמו כן, הוא פונקציונאלי, למשל, תלמד איך לתפקד בסירה, ואחר כך באמת תצטרך לתפקד בתוך אחת, בניגוד למשל ללימודי בית ספר, ששם אתה כמעט אף פעם לא תיישם את החומר במציאות. אני, באופן אישי, החלטתי שזה באמת מה שאני רוצה לעשות, והחלטתי ללכת על זה. דבר ראשון בגלל שלימודים זאת לא בעייה כל כך בשבילי, ודבר שני בגלל ששאני יודע ובטוח שזה באמת מה שאני רוצה. צריך להזכיר גם, ד``א, שעדיין לא עברת את המיונים, ככה שכדאי קודם כל שתצליח בהם, ואז תתלבט... ועוד משהו - אם לא תהייה בטוח בעצמך מאוד, לא בתוך שתחזיק במשך כל הגיבוש (כמו כמה אנשים שהיו איתי שם) כי הוא דורש המון כוח רצון.

למעלה