סקר מרפסות שמש

סקר מרפסות שמש

יש לכם מרפסת שמש?
גדולה/בינונית/קטנה?
מה יש בה? הכוונה לשולחן/כיסאות/ארון וכיוצ"ב.
היא מקורה? באיזה אופן?
באיזו תדירות אתם יוצאים אליה?
אם אין לכם, הייתם רוצים שתהיה?

חני ב

New member
יש והיא נראית כמו מחסן אופנים

אין בה מלבד 4 זוגות אופנים מקצועיים וארון אחסון...דבר!

פעם פעם היו שם שני כסאות נוח.

לא משקיעה במרפסת שמש. ואפילו הרוכב הוא זה שמנקה אותה...

meidadc

New member
פעם, בבנייה הישנה, מרפסות היו בתוך הבית

בכמהעשרות שנים האחרונות נהוג לבנות את המרפסת בחדר חיצוני לבית - וזה נקרא מרפסת שמש.
זה גם דרך להבדיל בין המרפסת הזו למרפסת השירות

אוקיי...אז אני לא יודעת אם אנחנו עונים להגדרה כי אנחנו גרים בבית דו-משפחתי.
בכל אופן, יש לנו מרפסת די גדולה, שיוצאת מהסלון. משהו כמו 24 מ"ר.
יש בה שולחן לשישה (שגם נפתח ל-10) עם כסאות, נדנדה גדולה, מקרר וארון שירות. ומנגל גז. ואת האופניים של הילדים. ואת הבימבות של הילדים...

גם השקענו ובנינו פרגולה יקרה ויפה, פשוט כי בקיץ בלתי אפשרי היה לשבת במרפסת בין 11 בבוקר ל-6 בערב.
אנחנו מאוד אוהבים לאכול ארוחות משפחתיות במרפסת כשמזג האוויר מאפשר, כלומר כשלא חם או קר מדי. ובה גם הכי כיף לארח.

meidadc

New member
עונה

יש לכם מרפסת שמש? === כן
גדולה/בינונית/קטנה? === לא יודע... נדמה לי שגודלה 8 מ"ר... נראה לי מינימאלי אבל בחוויה שלי זה שטח לא קטן
מה יש בה? === ספה שמעולם לא ישבנו עליה. השבוע הכנסתי (בהוראת אישתי) לשם כיסאות (ושולחן בדרך) שגם עליהם לא נשב

היא מקורה? באיזה אופן? === לא ממש. הגג היחיד הוא המרפסת שנמצאת שתי קומות מעלינוץ
באיזו תדירות אתם יוצאים אליה? === אני לא יוצא אליה. לפעמים אורחים יושבים שם כדי לעשן.
אם אין לכם, הייתם רוצים שתהיה? === לא היה מפריע לי אם לא היתה מרפסת. זה לא חלק מתרבות הפנאי הביתית שלי

זה מה שהיה לנו

ככל שהילדים גדלו הצטערתי שאין משהו יותר גדול ונח- למשחק, ארוחת ערב מדי פעם ואירוח חברים עם ילדים כשזה פחות מלכלך...
עברנו עכשיו ו'הגשמנו' חחלקית את החלום. בינתיים בעיקר אני והבעל יושבים בחוץ עם כוס קפה בלילות. נראה ככל שהזמן יעבור...
הבעל טוען שאם יהיו שם משחקים הילדים יהנו ויהיו שם- נדנדה, שער וכד'

שקדייה

New member
בערך

ש לכם מרפסת שמש?- יש לנו גג, זה כמו מרפסת בתכלס, לא?
גדולה/בינונית/קטנה?- גדולה יחסית- 50 מ"ר
מה יש בה? הכוונה לשולחן/כיסאות/ארון וכיוצ"ב.- שולחן אוכל + כסאות, פינת מנגל, המון צמחייה וירק., נדנדה, בימבות,.. אבל הדבר האהוב עלי ביותר הוא ערסל ישיבה.... זו הפינת קריאה שלי.
היא מקורה? באיזה אופן? פרגולה
באיזו תדירות אתם יוצאים אליה? זה החדר הכי שימושי בבית שלנו. מרכז החיים שלנו שם.
אם אין לכם, הייתם רוצים שתהיה?- לא ברור לי איך מי שיש לו מרפסת הופך אותה למחסן או לא משתמש בה..... לא חסר לכם הבחוץ?

3תיתי

New member
עכשיו כבר יש!

קטנה מאד. מיד קנינו לה מתנה שני כסאות מקסימים ושולחן. היום קנינו לה מתנה מנורה מוגנת מים וצריך גם שמשיה. אני חושבת שזה החלק הכי מושקע בינתיים בבית! היא לא מקורה. יש גם אחת מקורה, שתהיה במהרה בימינו, חממה. בהזדמנות זו: אם יש למישהו שאריות של דשא סינטטי, אנחנו נשמח לקבל/לקנות. זה למרפסת החממה.

שקדייה

New member
את יודעת שדשא סינטטי מתלהט בחום?

זה ממש יכול לגרום לכוויות ברגליים.
זו לא נראית לי בעיה כשאין לך ילדים קטנים בבית, רק צריך להיות מודעים לזה.
זה פתרון אסתטי חמוד מאוד למרפסת קטנה וחמודה.

3תיתי

New member
מדובר במרפסת סגורה ומקורה

בעלת רצפה מכוערת חבל"ז. יוצאת מחדר הרחצה שלנו. בול מתאימה לחממה. הדשא לא יתחמם. רק יכסה את הרצפה הנוראית.

שקדייה

New member
מה את רוצה לעשות שם?

ואני לא מבינה בדיוק למה הכוונה חממה? יש לי בראש מין סולריום כזה.. מרפסת שסגורה בזכוכיות מכל הכיוונים- לזה כוונה?

לחיפוי מרפסת שיוצאת מחדר רחצה תסתכלי גם על הדבר הזה....https://www.facebook.com/profile.php?id=100001548588290&fref=ts
זה שטיחון PVC בתכלס, וזה מדליק לגמרי.

3תיתי

New member
לשים עציצים תלויים מכל הכיוונים. צמחיה טרופית

שלא גדלה בחוץ באזור ההר. שרכים, סחלבים. ככה, כשרוחצים שיניים, אפשר לחוש בג'ונגל. מה רע? כבר הולכת להציץ בלינק של ה PVC

שקדייה

New member
ה-PVC הזה פחות מתאים למה שאת מתארת

לא מתחבר לצמחייה טרופית.
זה מראה יותר קר ונקי כזה.
עם עציצים לבנים או בטונים אפורים כאלו....

למה שאת מתארת דשא סינטטי באמת יהיה הכי יפה- עם מלא עציצים צבעוניים.... אז קבלי משהו אחר שיכול להתאים- קיר ירוק.

http://www.google.co.il/imgres?q=gr...age=17&tbnh=190&tbnw=188&ndsp=22&tx=109&ty=99

אנחנו הולכים להקים כאלו ממשטחים של מלגזות ולהצמיד לקיר.

3תיתי

New member
יש לי מעט קיר ויותר חלון

עיקר העציצים יהיו תלויים או עומדים. בנוסף, יש גינת ענק.

שקדייה

New member
ככה

ומשטחים יש למצוא ליד כל סופר, ובכל איזור שהוא סמי תעשייתי... ליד העבודה אצלנו יש בית דפוס שתמיד זרוקים לידו משטחים במצב מעולה.

למעלה