סלטעון ומוחמד האם באמת חמאס רוצה שלום?

גידעון1

New member
סלטעון ומוחמד האם באמת חמאס רוצה שלום?

או הפסקת אש או לא יודע מה? תראו מה הטרוריסטים עושים בעת ביצוע פעולה הומניטרית מוטב שתקראו את הכתבה הזאת "ההתקפה היום מראה פעם נוספת, כי הטרוריסטים בעזה לא רק מבקשים לפגוע בישראלים; הם רוצים גם לפגוע בתשתית האזרחית שמאפשרת לפחות מראית עין של קיום נורמלי ברצועת עזה", נאמר בקובלנה. "בעוד שישראל מאפשרת העברת סיוע הומניטרי לרצועה, הטרוריסטים תוקפים באופן ציני את הנקודות שמהן מועבר הסיוע". הקובלנה מציינת, כי ב-24 השעות האחרונות לבדן, יצאו מישראל לרצועה, דרך המסוף 127 משאיות שנשאו ציוד רפואי, חיתולים ומוצרי מזון בסיסיים לאוכולוסיה האזרחית בעזה, ובה בעת נורו לעבר מטרות בישראל יותר מ-50 רקטות ופצצות מרגמה. "הטרוריסטים מבקשים להרוג ישראלים רבים ככל האפשר ולחבל בכל סיכוי לדו-קיום בין ישראל לפלשתינים, כפי שמגולים בהסכמים המסדירים את פעולת המעברים", נאמר בקובלנה.

גידעון1

New member
בשרשורים אחרים טענת שהם כן מעוניינים בהפסקת

אש ועכשיו אתה אומר לי לשאול אותם? בנוסף טענת שלחמאס אין שום אשמה בסכסוך. העובדה שהם יורים עלינו בעת העברת סחורות חיוניות לפלסטינים מעידה על כך שהם מעוניינים להגדיל את עוצמת הסכסוך! למען השלום אם יובטח שהטרור יגווע ברמה של פירוק הארגונים אז אני בעד מו"מ על בסיס קווי 67

shm490

New member
חשבתי , שבשביל לעשות שלום

צריך לעשות שלום , ואנו מוכנים לעשות שלום בשביל שלום .

0006

New member
תמורת שלום אמת אני מוכן

להעביר את כל ערביי 48 לעזה ואת כל היפי נפש היהודים שתמוכים בהם יחד איתם

קצת הכרות עם העובדות לא תזיק גדעון

א) לא חמאס ביצע את הפיגוע ב) גם אם חמאס היה מבצע אותו, מה זה מראה על נכונותו או אי נכונותו להסכם שלום עתידי? (האם זה שישראל פוצצה למוות 3 ילדים בעזה בימים האחרונים מראה משהו על נכונותה להסדר עתידי? כמובן שלא). הרי ממשלת ישראל לא קיבלה את היוזמה הערבית לשלום, אז גם חמאס לא מחוייב לה, נכון? וממשלת ישראל גם לא קיבלה את העיסקה להפסקת אש בכל השטחים הכבושים, אז גם חמאס לא מחויב לה נכון? ג) אם אתה רוצה לנהל דווקא איתי אישית דיון, אתה מוזמן לעשות זאת במסרים. ואם אתה מעוניין בדיון כללי בפורום, אין שום צורך שתפנה דווקא אלי. הפניות שלך החוזרות ונשנות שבהן אתה מנסה לכפות דיון על האחר, גם אם אין לו כרגע פנאי או חשק להתווכח איתך, לא מקובלות. קח את זה לתשומת ליבך בפניות עתידיות.

גידעון1

New member
מתי בפעם האחרונה כפיתי עליך דיון?

בתחילת הדרך הייתי אומנם לוחץ עליך שתענה אך מאז שהבהרת לי שאין לך תמיד זמן לענות, ירדתי ממך. אני ממש לא מחכה עם סטופר שתענה לי.

גידעון1

New member
ובקשר לנושא עצמו

האם אתה חושב שזה הגיוני לתקוף דווקא את האיזור שממנו יוצאות סחורות כל כך חיוניות לעם הפלסטיני?

respecta1

New member
../images/Emo6.gif

א. יצא מעזה = חמאס.. אם זו שלוחה א' או שלוחה ב' אף פיגוע לא יצא בלי אישור שלהם ב. מה זה מראה? מעניין באמת מה רצח חפים מפשע מראה על נכונות לשלום.. אהבתי את ההשוואה המגוחכת אגב. ושוב פעם, אם תחזור על שני השקרים האלה זה לא יעשה אותם נכונים 1. יוזמת החיסול הערבית כוללת את זכות השיבה = חיסול ישראל = זה כמו שתביא למישהו אקדח ותציע לו להתאבד זה בכלל לא ראוי להעלות לדיון כי זה חלק מהמסע הדיי פתטי שנמשך כבר 60 שנה של מדינות ערב לחיסול ישראל. 2. עזוב כבר נימקתי את זה לפרטים, נלך על ההגיון הבסיסי. למה שהחזק יתן זמן לחלש להתחזק?

"יצא מעזה=חמאס" ../images/Emo6.gif מזל שאתה לא עובד במודיעין

פלג א' פלג ב', מישהו מכיר ג'יהאד אסלאמי? מישהו מכיר גדודי אלאקס'א של פתח שלא בדיוק מבקשים אישורים מחמאס...?
אני שמח שאהבת את המשוואה, היא באמת מוכיחה, שלטווח הארוך, פעולות הרג האזרחים של שני הצדדים לא מלמדות על נכונות להגיע להסדר בעתיד. היא גם מזכירה לך מה שאתה מנסה לשכוח- שאף אחד לא מחויב לשלום או להפסקת הלחימה כל עוד אחד הצדדים (כרגע ממשלת ישראל) מסרבת לדון בהסכם השלום או אפילו בהסכם הפסקת האש הארוכה. ולמה באמת שחמאס יפסיק להתחמש כאשר הוא במלחמה עם ממשלת ישראל שמסרבת להפסיק להלחם איתו? האם אהוד ברק מבקש ממנו "רשות" כשהוא מחמש את הצבא?

גידעון1

New member
אבל למה לירות על האיזור שממנו יוצאות סחורות?

הרי חמאס פועל "למען" העם הפלסטיני ופגיעה בפעילות ההומניטרית רק תפגע בעם הפלסטיני.

אתה מסרב לקרוא את הכתוב?

את הטענות יש להפנות לפתח (גדודי חללי אלאקס'א) ולג'האד האסלאמי. ולשאלתך למה לירות על האזור שממנו יוצאות סחורות? אולי תשאל אותם. גם אני כמוך לא מבין למה.

גידעון1

New member
אז בא אני אסביר לך למה

משבר הומניטרי מצטלם היטב ברחבי העולם ובמיוחד הרשתות הערביות מתות על זה. ככה אפשר להאשים רק את ישראל ולכן נעשה הפיגוע הזה. ככל שעוברות יותר סחורות ככה יש יותר הקלה על הפלסטינים והקלה על הפלסטינים זה האויב הכי גדול של ארגוני הטרור.אני זוכר שהיה ראיון עם אזרחים מצריים שעובדים בסיני. הם אמרו שהם מאוד שונאים את הישראלים אך הם לא יכולים להתעלם מהעובדה שבזכות התיירות מישראל הם יכולים להתפרנס בכבוד ולכן רמת השנאה איננה קיימת כמו שהיה בהתחלה. ארגוני הטרור מודעים לכך ולכן הם מסכלים את הפעילות המוניטרית שכן מתבצעת. לפני חודשיים בערך התפרסמה כתבה שהחמאס גונב את הדלק לבתי חולים של האיחוד האירופאי לצרכים אישיים. האם זה עומד בקנה אחד לסייע לעם הפלסטיני?

respecta1

New member
אחינו דיון עובד בצורה הזו

שאני עונה לך למה שכתבת ואתה עונה לי מה שכתבתי בכל מקרה נגיב לדברים שענית בהם ולא חזרת על אותם סיסמאות פלג א' פלג ב' בדיוק ככה לא יכול לצאת פיגוע מתוך עזה בלי אישור של החמאס זה לא היה פתח ואין בכלל קשר אליהם המשוואה הייתה שלוש 'ילדים' הרוגים בעזה (לפי התעמולה הפלסטינית היה אחד אבל עזוב) לעומת 2 אזרחים ישראלים.. כאילו יש איזה שהוא דומי בין צה"ל שיורה בטרוריסטים לבין חמאס שיורה באזרחים. ופה כבר חזרת על אותן סיסמאות, אבל שיהיה נגיב שוב בפעם השישית כמדומני. מי שלא מוכן לשלום זה חמאס אם ישראל הייתה הולכת לערבים מביאה הסכם מוכן שאומר בעד שלום אנחנו מוכנים לתת לפלסטינים אוטונמיה ברצועת עזה היית אומר שזה דיי פתטי לא? אה אבל שכחתי שהערבים אצל הרבה כמוך הם ה'ילד המפגר' והנה עוד פעם השוואה בין צה"ל לחמאס, השוואה לא הגיונית, השוואה שלא עומדת במבחן המציאות.

בהחלט היה פת"ח. מכיר את גדודי חללי אלאקס'א?

הם לא בדיוק מאוהבי חמאס, בלשון המעטה. גם עם הג'האד האסלאמי היו לחמאס קרבות ירי, ככה שהקונצפציה שלך פשוט לא מחזיקה. עכשיו בפעם שביעית, אם חמאס הצהיר בעבר על קבלת היוזמה הערבית שמשמעותה שלום מלא, מה זה אומר? ומי לא קיבל את היוזמה? ומה זה אומר כשממשלת ישראל אפילו לא בודקת את הנכונות של חמאס ללכת עד הסוף עם היוזמה? זה אומר משהו פשוט מאד- יש קונצנזוס מינימום פלסטיני, שאף קבוצה פלסטינית משמעותית לא נכנעת ויורדת ממנו. והמינימום הזה הוא סיום הכיבוש בשטחי 67 ופשרה כלשהי ביישום זכות השיבה. אולמרט לא מוכן לשלם את המחיר. הסיבות שלו הגיוניות בעיניך ולאומניות בעיני, אבל העובדה היא שהוא לא מוכן לקבל את היוזמה. מה לעשות?

respecta1

New member
../images/Emo6.gif לפחות עכשיו בניגוד לפעם קודמת

ענית לדברי ולא חזרת על אותן סיסמאות, נראה לי פעם ראשונה מתוך ה6 שאתה מגיב בעניין יוזמת החיסול, כנראה ב5 הפעמים הראשונות הבנת שאין לך קייס. אה דחייה יוזמת פתטית ומגוחכת כמו זו זה אומר אי הסכמה לשלום? מעולה! אז תן לי 10 דקות אני אחבר פה טיוטה לשלוח לפלסטינים, עם ההסכם כמו שהצעתי מלכתחילה, אוטונומיה מוגבלת ברצועת עזה.. ואז נראה אם הם ידחו, סרבני שלום. עזוב שאפילו את זה הוא לא קיבל, אתה בונה את כל הקייס שלך על הצהרה אחת כנראה אם הייתה כזו שאומרת שכן, אחת לעומת כל שאר מיליוני ההצהרות של הארגון מיום היווסדו.

יוזמה פתטית ומגוכחת? אם כבר אז מה שממשלת

ישראל מציעה לפלסטינים זה פתטי ומגוכח...
האם הם חושבים שמישהו יקנה את זה? לא חד משמעית לשיבת פליטים? המשך הנגיסה מהגדה (הממורטת והפרומה גם ככה) ע"י סיפוח התנחלויות? פככככ לגבי חמאס אני מצטער לבשר לך שאין כאן הצהרה אחת אלא יותר מזה, וזה שיש התבטאויות שסותרות אותן, זה בדיוק מה שאני מדבר עליו כבר לא מעט זמן בפורום- שכל מה שנדרש (אם ממשלת ישראל היתה באמת מעוניינת בשלום על בסיס היוזמה הערבית) זה ניהול מו"מ שמטרתו לבדוק את הנכונות. זה הכל אבל כאמור, אולמרט לא רוצה את זה. אגב, אולי אני יתחיל להביא גם הצהרות של שרים וראשי ממשלות ישראלים מיום הווסדה של המדינה, או אפילו מזמן הווסדו של חמאס אם תרצה, כהוכחה לכך ש"ישראל לא רוצה שלום"- כל דבר אפשר לעשות הדדי- אולי אז תראה עד כמה השיטה שלך לא אמינה. ואני גם מרוצה, שלפחות ירדת מהעניין של אחריות חמאס לפיגוע בנחל עוז חמאס, כשראית שאין לך קייס כאן...

מוחמד5

New member
אהדא יא עמית

ישראל לא רוצה שלום,כי יש שמכתיב לה מתי ועם מי לעשות שלום.ישראל נגררת אחרי מדיניות החוץ של ארה"ב. הנושא של מעבר סחורות : מישהו ראה ויודע איך בכלל עוברות סחורות? באיזה תנאים? באיזה הגבלות?עם תנאים כפי שיש מי רוצה בכלל להעביר סחורות לעזה. חחחחחח אוטונומיה בעזה
,סליחה גטו עזה.

respecta1

New member
זה בהחלט חד משמעי

זה "מציאת פתרון הוגן" לפי החלטת אום שמחליטה לתת לכל פליט שרוצה לחזור לחזור... לא, אין יותר מזה, יש 1-5 התבטאויות קיצוניות (לכיוון הטוב) כל שאר ה1,000,000,000,000,000,000,00 ההתבטאויות של הארגון קוראות למוות ישראל. בקשר לחמאס בהחלט עניתי לך, הפתח לא קשורים לפה, אם אני זוכר הג'האד האיסלאמי לקחו אחריות והג'האד האיסלאמי כל דבר שהוא עושה הוא באישור החמאס.

לא רק הג'האד האסלאמי לקח אחריות, אלא גם גדודי

חללי אלאקס'א. ושוב לגבי הג'האד, מאחר שאתה מתעלם מזה אני מזכיר שוב- האם גם כשהיו לו קרבות יריות נגד חמאס זה היה באישור חמאס?
ואהבתי את הדיוק המספרי 1,000,000,000,000,000
בסופו של דבר זה לא משנה את טענתי- אילו ממשלת ישראל היתה מתעניינת בהתקדמות ביוזמה הערבית, היא היתה מנהלת מו"מ עם חמאס על בסיס היוזמה, ואם חמאס לא היה מוכן לעמוד בצידו בעסקה- אהלן וסהלן- ישראל היתה פטורה גם מצידה. אבל לא זה המצב. לגבי הפליטים- זה באמת נושא מרכזי וחשוב ביותר. החלטת האו"ם 194 כפי שאמרת שומרת את זכותם של כל פליט ופליטה שמעוניינים בכך לחזור לישראל, בתנאי שיהיו מוכנים לחיות בשלום עם הישראלים (כך ע"פ ההחלטה). היוזמה הערבית מדברת על פתרון צודק ו"מוסכם", כלומר משהו שיידון במו"מ ויהיה מקובל גם על ישראל. בכוונה לא מצוין שם במפורש שיבה מלאה של כל הפליטים. כל מה שנדרש זה לקיים מו"מ על זה ולהתפשר, אבל הבעיה היא שלבני פסלה את זה בגלל האזכור של החלטה 194 ושל שיבת פילטים כלשהי. היא לא מוכנה בכלל להתפשר כאן, ולכן היוזמה לא מתקיימת וגם אין שלום.

למעלה