סיסמת ה "root"

avigor

New member
סיסמת ה "root"

לאחר התקנה חדשה - כנראה שבעת ההתקנה טעיתי והקלדתי משהו שונה ממה שחשבתי. עכשיו המערכת לא מאפשרת לי להיכנס כ "root" האם עלי להתקין מחדש או שיש דרך ליצור סיסמה חדשה? מדובר בmandrake10.1-

OriIdan

New member
תמיד יש דרך

אפשר לעלות מדיסק הצלה או LiveCD אז לעשות chroot למחיצה עליה הותקן מנדרייק ואז לכתוב passwd ולהקליד את הסיסמה החדשה. יתכן שמערכת הקבצים מעוגנת לקריאה בלבד במקרה זה אפשר להתשמש ב mount -o remount כדי לעגון מחדש את המחיצה. מקווה שעזרתי.

פשוש

New member
אפשר בעזרת הפעלה ב- init 1

היי, בזמן העליה אפשר להעביר פרמטרים לקרנל (באמצעות מנהל האיתחול). אם זה grub אז פשוט כותבים 1 בסוף השורה (אחרי שלוחצים e כדי להגיע לאפשרות זו). המערכת תעלה במצב 1 (ללא שרותי רשת, ללא תמיכה בריבוי משתמשים ועם עוד המון מגבלות) ואז תוכלי לשנות את סיסמת הרוט ע"י
mkdir /tmp/hd mount /dev/hda1 /tmp/hd #change hda1 to your real drive vi /tmp/hd/etc/shadow #remove roots password# #save with :wq# cd / umount /tmp/hd shutdown -r now​
לא בדקתי את זה בעצמי אבל אני חושב שזה יעבוד או יעבוד אחרי שינויים קלים. בהצלחה,

matam haifa

New member
וואי וואי לאן הגעת .... ../images/Emo3.gif

לאחר שעולים במצב 1 האם לא מספיק לרשום את הפקודה passwd ובא לציון גואל ?

avigor

New member
תודה

מכיוון שלא הבנתי כלום....וכמובן בגלל בורותיה ולא בגללכם - נראה לי שהכי פשוט בשבילי זה להתקין מחדש - בכל אופן תודה

אל תתקיני מחדש!

הרבה יותר מהיר: 1. תתחילי עליה 2. בתפריט הבחירה - לפי ההגדרות שהתקנת: אם זה LILO - לחצי F1 אם זה גרב, לחצי "E" 3. בלילו - כתבי LINUX 1 ולחצי על ENTER בגרב - לחצי "1" ו-ENTER המערכת תעלה כשאת בהגדרת ROOT ללא בקשת ססמא (מצב זה נועד להציל מתקלות כמו זו שאראה לך). הקלידי passwd. תקבלי בקשה להזין את הססמה החדשה, פעמיים. לאחר מכן, אתחלי את המערכת. זה הכל.

avigor

New member
בתודה ולכל מי שמוכן לעזור

תודה על העיצות - אבל זה מה שקרה (לצערי מחשבי במעבדה לתיקון כרטיס קול ולכן לא הגבתי מידית ועמך הסליחה) עשיתי F1 על פי התגובה נאלצתי להקיש RESCUE הקלדתי LINUX1 התגובה הייתה שאין דבר כזה בקרנל (מנדריק 10.1 OFFICIAL ) היו 4 אופציות באף אחתת מהן הפקודה PASSWRD לא הייתה מוכרת עם כל הרצון שלי לא להיות טפשה גמורה - בכל זאת משהו מכל העיצות כאן לא עובר אילי כהלכה... האם אפשר לנסות שוב להדריך אותי?

matam haifa

New member
טוב

ובסוף .. כשישבר לך להתקין מחדש כל פעם .. אולי תסכימי לאמץ את הראש ולא את הידיים ..
כי מצב של "שכחתי סיסמא" נפוץ מאד ..וממש ממש ממש לא מתקינים בגלל זה מחדש, פשוט זה טיפשי.

למעלה