סוג של תסכול..

סוג של תסכול..

ביתי בת 9 חודשים אבל נראה לי שהיא קצת מעוכבת התפתחותית. היא תמיד הייתה איטית יחסית..נכון להיום היא זוחלת על הגחון ובכל פעם שאני רוצה להעמיד אותה היא ברוב הפעמים מכופפת רגליים .אם היא מותחת אותם זה נעשה בפיסוק. היא רחוקה מלהעמיד את עצמה וגם להתיישב לא נראה לי שהיא בכיוון. האם זה מעיד על גמישות יתר? מה היא כבר אמורה לעשות בגיל הזה? ואם היא עדיין לא עושה ..צריך לקחת אותה לאבחון? תודה מקרב

רחוקה מלהיות מומחית אבל למה לא להתייעץ עם רופאת הילדים שלכם? אם היא תמצא לנכון, היא תפנה להתפתחות הילד לבדיקה התפתחותית.

עופריקי שלום

האם בזחילת הגחון משתתפות גם הרגליים? האם הן עוזרות לדחוף את הגוף קדימה?

אם כך תני לה לטפס בזחילה מעל מכשולים

או מדרגות על מנת לחזק את הדחיפה בעזרת הרגליים. זה יעודד גם את השימוש בבירכיים כהכנה לזחילת השש וגם יחזק את הרגליים לכיוון של דחיפה בזמן עמידה.

אני מנסה לתת לה לטפס על מכשולים ..

היא מרימה רק את החלק העליון ולא יותר..פחות עם הרגליים וזו הסיבה שאני אומרת שהיא רחוקה מלגלות סימני עמידה או ישיבה. השאלה היא עד איזה גיל זה נחשב לסביר.

היא אמורה כבר לדחוף עם הרגליים

את יכולה לתאר את צורת הזחילה שלה? האם שתי הרגליים דוחפות או רק רגל אחת? האם יש עבודה בהצלבה? כלומר יד ורגל נגדית עובדות ביחד?

היא זוחלת על האמות מה

שנקרא על הגחון , היא מזיזה את הרגליים, נוטה יותר לרגל ימין זוחלת יד ורגל נגדית בהצלבה.

למעלה