סדר בויטמינים

סדר בויטמינים

מישהי פתחה שרשור אתמול שאני לא מוצאת לגבי פרנטל וחומצה פולית......

מתחילת ההריון אני נוטלת חומצה פולית 400 מק"ג ופרנטל...... עדיין לא התחלתי לקחת ברזל (מחר שבוע 14)

מה בדיוק צריך לעשות?

האם עדיין לקחת חומצה פולית?

האם לקחת פרנטל?

האם זה נורא שלקחתי פרנטל מתחילת ההריון?

ממתי לקחת ברזל וכמה כדורים ליום?

אודה על תשובותיכן

sunshine759

New member
ויטמינים

בעיקרון פרנטל מכיל את הכמות הדרושה של חומצה פולית, אז אלא אם נאמר לך אחרת לא צריך לקחת את שניהם.
פרנטל גם מכיל ברזל, אז אם את בטווח התקין של ההמוגלובין את לא צריכה לקחת גם וגם.
אפשר לקחת פרנטל מתחילת ההריון, יש שימליצו על זה והאמת אני לא רואה מניעה.
כדורי ברזל כתוספת לפרנטל נותנים בדרך כלל אם יש ירידה בהמוגלובין, ולכן את עושה בדיקות דם תקופתיות ומוודאת שאת בטווח. אם ההמוגלובין יורד אז ימליצו לך בתור התחלה להוסיף לפרנטל ברזל עדין, ואם צריך יותר יש מינונים יותר גדולים.

ללילילל

New member
צריך להפריד בין פרנטל לברזל?

אני לוקחת פרנטל לכל אורך ההריון והומלץ לי להוסיף פולקס בגלל המוגלובין גבולי. בהתחלה פשוט לקחתי את שניהם יחד אבל אני זוכרת במעומעם שיש איזו סתירה ביניהם - צריך הפרש שעות כלשהו?

JustEden

New member
גם אני עם פרנטל ופולקס

הרופא שלי אמר לי להפריד ביניהם. לקחת אחד מהם בבוקר ואחד מהם בערב.

נאוה57

New member
לא חושבת שיש סתירה

בפרנטל יש ברזל. אולי זה כדי לפזר את המינון ולהעלות את יכולת הספיגה של הגוף (במקום הרבה ברזל בבת אחת שחלקו לא יספג)

guligirl

New member
הבעייתיות עם לקחת את שניהם ביחד

זה עיניין האוכל.
פרנטל צריך לקחת על קיבה מלאה. ברזל אפשר לקחת אחרי האוכל, אבל את מאוד מאוד מוגבלת באיזה סוג אוכל זה יכול להיות, לכן רוב הרופאים ממליצים פשוט לקחת את הברזל על קיבה ריקה וגם לא לאכול לפחות שעה לאחר מכן.
לכן מומלץ להפריד בין השניים.

ויטמינים

בעיקרון נאמר לי שהדבר היחיד שעובר לא תמיד יקבל מאמא שלו די צרכו ומי שיסבול מחוסר זה אמא, זה מים. אז חשוב לשתות הרבה מים

פרעות זו אסופה של תוספי מזון שלא ברורה לי איכות הספיגה שלהם. לא כל גינקולוג ממליץ על פרעות אבל חשוב לאכול טוב, הרבה פירות, ירקות כל יום, סיבים (פחמימות מלאות או תוסף כמו בנפייבר, שלטעמי הוא גאוני או גם עוזר להסדיר עצירות אם יש), וחלבונים במידה
ברזל - לפחות פעם בחודשיים שלושה מומלץ לעשות בדיקת דם ולבדוק מה מצב הברזלים (ברזל, המוגלובין, המטוקריט) בדם. אם את מתקרבת למינימום ממליצה לקחת כדור ברזל ביום. כדי שכדורי ברזל יהיו אפקטיביים, מומלץ לקחת אותם שעה לפני או שעתיים אחרי אוכל, שזה כולל גם כל שתיה חוץ ממים, בליווי ויטמין c או שתיה חומצית (מיץ פירות הדר הוא נפלא לעניין).
חומצה פולית - לקחת כל יום, מתחילת ההריון ועד סופו, ואם לקחת גם קודם עוד יותר טוב, ועכשיו בכלל יש המלצה לנשים לקית חומצה פולית גם אם הן לא בהריון

ויטמין d -ממליצה לך לבקש בבדיקת הדם הבאה קריאת מצב ולהחליט אם את רוצה לקחת תוסף

אומגה 3 - אני ממליצה. רופאים עוד לא מדברים על זה, אבל אומרים שזה קשור להתפתחות תקינה של המוח בשליש השלישי. אני לוקחת שמן דגים (כמה שפחות מעובד יותר טוב מבחינתי), אחד ליום

וסידן, אם את סובלת מצר עת ומשתמשת בטאמס (כל סוכריה מכילה משהו כמו 300 מג סידן) אז את מסודרת. אם לא, תשאפו לאיזור ה 1000 מג ביום סידן ממוצרי חלב ואחרים. את יכולה לקחת טאמס מדי פעם גם אם אין לך צרבת

זהו, לא מידע מדוקדק רק ניסיון שלי...

בהצלחה

נאוה57

New member
מה הבעיה עם פרנטל מתחילת ההריון?

זה מולטי ויטמין עם הרבה חומצה פולית, ברזל ועוד. לא רואה בעיה עם לקיחה של פרנטל מתחילת ההריון וכמו שענו לך אם ההמוגלובין שלך תקין ואת לוקחת פרנטל אז את לא צריכה תוספת נוספת של ברזל.

yy85

New member
אני בשבוע שמיני הרופא אמר לי להתחיל

פרנטל. לא אמר דבר לגבי אומגה 3. אינני אוכלת דגים וקניתי אריזה של פרנטל ואומגה 3. האם ניתן להתחיל לקחת אומגה 3 כבר מעכשיו או שזה מוקדם מדי?
תודה :)))

למעלה