נתניהו: "הבנקים שואבים כסף מהאזרחים

דור לוי

New member
נתניהו: "הבנקים שואבים כסף מהאזרחים

כתבה בנושא ב ynet מאת מירב כהן: נתניהו: "הבנקים שואבים כסף מהאזרחים" שר האוצר הצהיר כי התנהלות הבנקים אינה תקינה וכי יפעל להגדלת התחרות ביניהם. "אין בעיה שהבנקים יתחרו וירוויחו, אבל זה שהם מרוויחים על ידי ריביות מטורפות שהם גובים מלקוחות עם אוברדראפט לעומת ריביות נמוכות מאוד שהם נותנים עבור חסכונות – זה לא תקין" ... שר האוצר, בנימין נתניהו, אומר כי המבנה הריכוזי של הבנקים בישראל נמצא על הכוונת של משרד האוצר. זו תמצית הכתבה. בטלביזיה בערוץ 10 דיברו על 3 צעדים שהאוצר מתכנן לבצע. לצערי בדיוק כשפרטו אותם היה רעש בבית ולא יכולתי לשמוע.
אם מישהו שמע,
שיספר כאן. לא מצאתי לינקים שיתארו את הצעדים המתוכננים. דבר אחד נוסף לגביו אני סקרן: בזמנו (בכנס בהרצליה ב 4 לנובמבר שנה שעברה) דיבר נתניהו על הצורך לרכז את הבנקים ל 3 קבוצות. אני לא יודע אם חזר בו מאז... אני לא יודע האם הוא הבין את משמעות הצעתו, אבל אולי מישהו יסביר שאומנם זה לא הפרמטר היחידי להערכת תחרותיות אבל בד"כ ככל שמספר השחקנים בשוק יורד הסיכוי לתחרות קטן... למיטב זכרוני הנושא עלה כאן בפורום יותר מפעם אחת.

דור לוי

New member
נ.ב. קוריוז על המראה ברוח גבית ../images/Emo8.gif

קטע משעשע בדבריו הוא הציטוט הבא מהכתבה: נתניהו שב ואמר כי מדינת ישראל נמצאת בתהליך בלתי מבוטל של צמיחה. "אנחנו ב'שוונג' וכעת אנחנו צריכים רוח גבית. אנחנו נמצאים בהמראה והרוח הגבית שתאיץ אותנו היא הגברת התחרות והורדת המסים". אז רק רציתי להעיר הערה קטנה על שימוש בדמגוגיה בלי לבדוק את משמעות המלים: כש
ממריא, בייחוד אם מדובר במטוס קל, המראה ברוח גבית יכולה להיות דבר מאוד מסוכן
... בד"כ יש מגבלות על כך...

מחקר

New member
בקפיצה בספורט רוחק- רוח חזקה מדי

פוסלת את הקפיצה חחחחחחחחחחח

למעלה