"נשים בעסקים"-פרויקט יחודי

julia111

New member
"נשים בעסקים"-פרויקט יחודי

הרצאת מבוא "נשים בעסקים" בימי א' ו ה' , להעצמת נשים בתחום העסקים , ע"י יועץ בכיר במכללת האברד למנהל, רמת-גן 03-6124191 , הכניסה אינה כרוכה בתשלום.

התרנגולת

קצת על ההיסטוריה של העצמת נשים בתחום הכלכלי והיזמי בארץ. בשנות ה-90 היה בארץ גוף שנקרא מען-לשכת המסחר והתעשייה לנשים בישראל. הגוף הוקם על ידי שלוש נשים מטעמים אידיאולוגיים והוא היה הגוף הראשון שפעל בצורה שיטתית בנושאים הקשורים ליזמות נשים כולל קורס לדירקטוריות. כשהרשות לעסקים קטנים התחילה להפנים שנשים צריכות התייחסות מיוחדת ובמקביל כשבנק דיסקונט הקים את אישית דיסקונט, החלו פעילויות אזוריות באמצעות המטי האזורי, ומען נסגרה. בשנת 2002 כשבנק דיסקונט הפסיק לסבסד את פעילויות הפורומים העסקיים, היתה ירידה דרסטית בפעילויות לנשים כאשר התרוץ היה שעיקר התקציב מופנה כרגע לחד הוריות כולל בתחום של יזמות נשים. רק ב-3 השנים האחרונות החלו ארגונים להפנים את הנשים ככוח קנייה ולפנות אליהן כנישה שיווקית.

גבי, את מזכירה לי את ראשית הדרך...

הדסה ווסרצוג, קורסי יזמות עזקית דרך מכון 'נורה' ועוד. הייתי שם אכן בשנות ה- 90, הואיל והיה לי סטודיו לאופנה בדיזינגוף סנטר חיפשתי כלים לצמיחה כלכלית. צודקת, מסביב היה אז ...מדבר. ההיצע היום בתחומי העצמה אישית וכלכלית מעורר קנאה ומבורך.

נחמד להיזכר

אכן היו שם שלוש נשים: הדסה נדין ועדה והן היו ממש החלוצות בתחום. את מכירה את זה מהצד של קבלת השרות שלהן. לי היתה הזכות לעבוד איתן ומטעמן בהדרכה הן ביזמות והן בהעצמה והן אלו שפתחו לי את הדלת לעולם הנשים שבו אני עוסקת מאז.

למעלה