נפנופי ידיים אצל בן 5

mirit21

New member
נפנופי ידיים אצל בן 5

בני בן 5, הוא ילד מקסים, חכם מאוד. לפני כשנה התחילה אצלו תופעה של נפנוף ידיים. בהתחלה זה היה רק בזמן התרגשות אבל כיום התופעה התרחבה והוא מנפנף ידיים כמעט בכל הזדמנות ולעיתים גם משמיע קולות בזמן הנפנוף. נראה כאלו הוא לא שולט בכך וגם כשמעירים לו על כך הוא מתקשה להפסיק וחוזר לנפנף כשניה לאחר מכן. רציתי לדעת אם התופעה מוכרת ואם ניתן לעשות משהו על-מנת להפסיק אותה. עלי לציין שהוא בשום פנים ואופן לא סובל מאוטיזם או נמצא על הספקטרום של התופעה. מדובר בילד רגיל לחלוטין מלבד העובדה שהוא חכם בצורה בלתי רגילה - ידע לקרוא מגיל שלוש וחצי וכו'... וסובל מקשיים מוטוריים וקושי בתכנון תנועה. אשמח לשמוע דעה בנושא.

קרני 12

New member
הי מירית

האם בנך נהנה מגירויים ויזואליים תנועתיים? האם הוא נהנה להביט על דברים מסתובבים (מאוורר, מכונת כביסה, לסובב גלגל של אופניים ולהביט עליו מסתובב). עושה רושם שהוא מחפש גרייה ויזואלית פריפריאלית התופעה הזו מוכרת ומי שיכול לעזור לכם באבחון וטיפול בתחום הם מרפאים בעיסוק שמתמחים בתחום של הויסות החושי וגם מטפלים בגישה הנוירו התפתחותית תפקודית.

mirit21

New member
קרני שלום

ותודה על האינפורמציה. זו פעם ראשונה שאני שומעת את ההסבר הזה. ולמען האמת הבן שלי מכור למאווררים ולדברים שמסתובבים ומתנפנפים. אשמח מאוד אם תוכלי למסור לי עוד אינפורמציה מה זו גרייה ויזואלית... ודרך הטיפול בה.

קרני 12

New member
ממש על קצה המזלג

ישנם ילדים (ומבוגרים) שמחפשים גירויים חזותיים שיש בהם תנועה וקונטרס חזק עקב חסר ברגישות חזותית. לגבי אופן הטיפול...זה יהיה מאד לא אחראי ומקצועי לתת לך דרך הרשת עצות טיפוליות. הילד צריך לעבור אבחון בתחום הזה ולהתאים לו טיפול.

mirit21

New member
קרני שלום וסליחה שאני נודניקית

אבל אך זה בדיוק קשור לנפנופי ידיים.

קרני 12

New member
מנסה קצת להסביר

כאשר לילד יש חוסר בגריה הזאת הוא מחפש אותה בסביבתו...לכן הוא מסתכל על דברים מסתובבים וכשהם לא זמינים לו הוא פשוט מפעיל בעצמו את הגריייה ע"י נפנופי הידיים שלו. אני ממליצה לך לנסות ליצור קשר עם מרפאים בעיסוק שמתמחים בויסות החושי. או מטפלים בגישה הנוירו התפתחותית תפקודית.

pratit

New member
אשמחלהמלצתך האם את מכירה כאלו באשקלון

בעלות ידע של הויסות החושי ואם לא באשקלון לפחות בסיבה הקרובה ניתן גם ליצור קשר בתא המסרים תודה

נפנופי ידיים

לפי המלצתו של פסיכיאטר הילדים שלנו , דר' מיכאל ינקו, יש צורך באבחון כולל רב-מקצועי של מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת ורופא נוירולוג/פסיכיאטר ילדים. זאת לאור המימצאים אותם תיארת ודאגתך הטיבעית. ביטוי נפנוף הידיים מתועד מזה שנים רבות כתופעה חרדתית השכיחה באיחור התפתחותי כוללני ויש צורך לברר את הסיבות להתנהגות זו לעומקן, לברר את מקורן ולאפשר טיפול הולם. ללא ספק- רמת האינטיליגנציה הגבוהה של ילדך הינה יכולת שתסייע לו בכל משימה איתה יתמודד בעתיד. נשמח להפנותך למרכז טיפולי מתאים באיזור מגורייך, בהצלחה.

למעלה