נפלנו למדגם

nutmeg

New member
נפלנו למדגם

של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. אי אפשר להגיד "לא", אי אפשר להגיד "תרמנו במשרד" - בלית ברירה חייבים לקבל את הסוקרת לביתנו, להקשיב להסברים איך למלא את המשבצות - וזהו. שבועיים צריך לכתוב שם כל הוצאה לפרטי פרטים. אני מרגישה שפולשים לי לנשמה. לא בא לי שידעו כמה אני משלמת לתספורת של הכלב, כמה על שני זוגות מכנסיים ובטח שלא בא לי לרשום כמו אדיוטית את כל רשימת מצרכי המכולת של יום שישי עם המחיר המדוייק ליד כל מוצר! אופיתם! יש פה עוד אחים לצרה? רק אני מרגישה ככה?

יוoי לוי

New member
למשל, מצביעי הליכוד ב-81 וב-99

ב-81 הם שיקרו כדי "לדפוק את הממסד", וב-99 כדי להכחיש את תמיכתם בש"ס בבחירות שלפני כן.

מזתומרת?

מהן הסנקציות המוטלות על מי שמסרב? (סליחה, זו פעם ראשונה בחיי שאני שומעת על מחקר שההשתתפות בו היא חובה. ברפואה זו נחשבת עבירה אתית קשה).

amit1270

New member
קבוצות סרבניות עלולות להטות את התוצאות

השאלה היא אם עצם זה שרושמים כל הוצאה לא משפיע על ההוצאות עצמן (שהרי כלל ידוע הוא שמדידה משנה את התוצאה). גם זה נושא למחקר.

נכון

אבל עדיין לא הבנתיף אם יש "קבוצות סרבניות", זה אומר שיש אפשרות לסרב, לא? אז אני שוב שואלת מה הסנקציה. (מי שמסרב למילואים למשל יכול לשבת במאסר על נפקדות או עריקות). ואיך אפשר לחייב בנאדם לרשום *כל* הוצאה? בודקים בחשבון הבנק שלו? שמים בלש? מה?
סליחה, אני ממש לא מבינה את הסידור.

גרי רשף

New member
למיטב ידיעתי..

..חובה לשתף פעולה עם הסוקרים ולספק להם מידע (מדובר בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהיא גוף ממשלתי ולא באיזה מכון סקרים של מינה צמח), ומצד שני מובטחת לך סודיות ואנונימיות (נניח אם את מספרת שאת משתמשת בסמים או מעלימה הכנסות). אין לי מושג איזו סנקציה ניתן להטילעל מי שמסרב למלא את השאלונים, ולמיטב ידיעתי לא מממשים זאת בכל מקרה.

Sea Urchin

New member
מן הסתם שנת מאסר.

היא תמיד מופיעה בחוק איפה שלא מצפים לה, כמו האינקוויזיציה הספרדית.

נראה לך שיש מישהו שפוי שיבנה על הסודיות

ויספר להם שהוא מעלים הכנסות או משתמש בסמים? (אולי רק אם הוא תחת השפעת הסמים בזמן הסקר.) בכלל, אני לא מאמינה לאף מקום שמבטיח לי סודיות. מספיק פעמים ראיתי קורות חיים של מועמדים שניסו את מזלם במקום עבודתי, וכמובן שסודיות הובטחה להם. כשאני שולחת קורות חיים למקום עבודה, אני לוקחת בחשבון שהמידע ידלוף. ובכלל, אני בגישה שסודות זה דבר ששומרים בלב, ולא מגלים למישהו ומבקשים שלא יגלה. מאד טיפשי בעיני.

"חובה לשתף פעולה עם הסוקרים"?

נשמע משהו שמתאים לברה"מ לשעבר.אני בטוחה שיש איזה מגבלות לחובה הזאת.

למעלה