נעליים

Sharharit

New member
נעליים

אני נוסעת לאירופה בינואר-פברואר ואני אוצה לקנות נעליים שמתאימות לגשם וחורף והליכה מרובה.
בנתיים הדבר היחיד שראיתי שמתאים זה נעל קרוקב, אבל אני מפחדת שאני אחליק איתה והיא גם עולה 400 ש"ח, שזה טיפה מוגזם לטעמי, במיוחד לנעל שאני לא סגורה שתתאים לשם.
אולי למישהו פה יש הצעות לאיזה נעליים לקנות ואיפה?

אני גם נוסע בקרוב

והתלבטתי כמוך קניתי בסוף נעליים של חברת Merrel שהן עם סולית Vibram שהיא נגד החלקה. מדובר על נעל ספורט גבוהה (לא בטוח אם זה מעור הפוך או משהו אחר) אבל רשום על זה waterproof (אבל לא גורטקס). עלה לי ממש עכשיו 380 ש"ח בחנות של אליטל אני חושב (או שם דומה) בסינמה סיטי בראשון בקומת קרקע. הנעליים היו במבצע.
לבשתי את זה פה ביום הגשם היחידי שהיה לנו ודווקא מאוד נוחות. מה שכן כשלבשתי את זה ביום של 30 מעלות היה חם בטירוף בנעל והייתי חייב הוריד ולהחליף למשהו אחר באותו היום. נראה לי שזה בעיקר למקומות קרים.

sela v

New member
את מטיילת בעיר או בכפר?

הכוונה בבוץ או על מדרכות?

Cמן רשום

New member
המחיר דווקא על הצד הנמוך לנעל הליכה טובה

כל נעל גבוהה עם סולייה vibram ואיטום 100% למים כמו gore tex תעשה את העבודה. יש הרבה יצרנים והבחירה לפי נוחות, עיצוב ומחיר. על הנוחות אסור להתפשר ומשקל עצמי נמוך גם מהווה יתרון משמעותי מאד.

לחלק מהרשתות יש outlets בהם ניתן לפעמים למצוא מחירים טובים. לרשת למטייל יש חנות עודפים בהיכל נוקייה, לסקאל יש חנות עודפים בשפיים, חנות נוספת עם מציאות מדי פעם יש בכניסה לגבעת ברנר ליד בית חלומותיי, ועוד.

Dry Martini

New member
איפה באירופה? מקום קפוא ו/או עם שלג?

לכל היצרנים הגדולים יש נעלי הליכה טובות, הן לא מחליקות בתנאים רגילים, גם הפשוטות שבהן אבל על קרח כל נעל תחליק. יש דרגות שונות של אמידות למים ויש גם אטומות נושמות (אם כי מניסיון אישי הן לא מי יודע מה אטומות).

א-ב-ל אם את צופה טמפרטורות סביב האפס ומטה, הן הייבות להיות מבודדות היטב לקור שזאת פונקציה שונה מאיטום. אפשר לאלתר עם 2 זוגות גרביים, בעיקר נשים שנוהגות ללבוש גרביונים ומעליהן גרב צמר, אבל אז צריך לקחת את זה בחשבון ולקנות מידה מתאימה. גם זה לא מספיק בטמפרוטורות קיצוניות של צפון אירופה בחורף לשם כבר צריך לקנות מגפיים מבודדות היטב.

Sharharit

New member
עונה לשאלות...

תודה לכל מי שענה בנתיים.
אני נוסעת לטיול באמסטרדם ומינכן שזה יהי עירוני כמובן.
אבל אני אבלה שבוע במין עיירת סקי קטנה באוסטריה, ושם קר ממש בערב ואני אצטרך ללכת, אמנם הליכות לא ארוכות אבל ללכת. ואני צריכה שהיא תהיה נוחה ועמידה למים, כי אני מתכוונת לחרוש את אמסטרדם ומינכן ברגל!

iris mom of two

New member
כל נעל נוחה

שהסוליה שלה טובה, תעשה את העבודה.

מה שצריך להקפיד:
סוליה עם tread גבוה,vibtram באמת הם הכי נפוצים, אך לא יחידים. נעל סגורה, ושמחזיקה את הרגל טוב. הtread עוזר לאי החלקה על הקרח ולבדוד.

לחימום הרגליים, גרביים של phd, או smartwool יהיו הרבה יותר מושיעות מכל נעל טובה. נעלי צמר איכותיות, נוחות ויפות. בשום פנים ואופן לא גרבי כותנה.

merrell, kean, sorrell הם רק כמה דוגמאות ליצרני נעליים מעולות לחורף. אני קניתי אתמול של BOC, פה בארה"ב שעונות על הצרכים.

למעלה