נעליים - מה לקנות?

gabylevy2003

New member
נעליים - מה לקנות?

עשיתי חיפוש הפורום בשנה האחרונה ולא מצאתי תשובה (הנושא שנידון בעבר הוא על תחזוקת נעליים) אנחנו די מתלבטים איזה נעליים לקנות- אביא דוגמא למה שהיה לנו ביום שישי האחרון במתחם געש: נכנסנו לחנות ספורט ונעליים ומדדנו נעל מחברה (לא אנקוט בשם חברה, אך נקרא לה בשם בדוי HT - חברת נעליים מוכרת וכתוב על התוית "נעלי טיפוס, הליכה וכו') שעלה כ 300 ש"ח. זה היה די קליל ונוח, אך עדין רצינו שיהיה עם מה להשוות. לאחר מכן נכנסנו לחנות ציוד למטילים וראינו שם נעל שונה לחלוטין (על אותו התקן כמו קודם GT, חברה מוכרת גם כן לפי מה שהבנתי), יותר כבדה וגבוהה, (ובנוסף היה גם שלט גדול בסגנון "אטומות למים") אבל במחיר במחיר כפול! פה כבר התבלבלנו ואמרנו: עדיף קודם לשאול... אז מה לקנות? על איזה סוג ללכת? היותר קלה לא אמורה להיות יותר טובה? אם התשובה תלויה גם בסוג הטיול שנעשה אז - טרקים בדרום אמריקה, אה כן וגם טיולים בארץ, שזה כולל הליכה על נחלים ובמים (וזה מוביל לשאלות - למה אטומות למים ואולי זה יותר גרוע כי הן גם יתיבשו לאט יותר?) אוך, נראה לי שעשיתי מזה סביך...

natyh

New member
שאלה דומה תשובה דומה

שוב נכנסתי לחנות מטיילים הסבירו קניתי כולם חייכו וכולם מרוצים והנה נכנסתי לחנות ספורט אותה הנעל בדיוק בחצי מחיר ... נו לך תבין .... מה יש להבין פה... יגעת ומצאת תאמין . נתי

ששש

New member
נעליים

השאלה מורכבת מכמה שאלות, אנסה לענות לפחות על חלק מהתהיות. אני מבין שמדובר סוגים שונים לחלוטין של נעליים ומחברות שונות אז לא הבנתי מה השאלה, כל נעל הייעוד שלה והרכב החומרים שלה ומכאן מחירה. נעליים, כמו כל ציוד גם שלא קשור לטיולים מחירו תלוי במשתנים רבים כיעוד הנעל, איכות,טיב וסוג מוצרי הגלם, איכות הגימור ואפילו מיקום הייצור וההוצאות על פירסום ושיווק. וזה נכון לכל מוצר, מכשיר טלוויזיה, מחשב או חולצה לא? יכולה להיות נעל המיועדת למטייל המתוכנן לשאת על גבו משקל רב, בתוואי שטח קשה, עמידה למים אולי אף עשויה מעור עבה כשכבה אחת ומחירה יכול לנסוק ולעבור את ה 1000 שקלים. מאידך יכולה להיות נעל אחרת, שאף יהיה כתוב עליה "נעלי הרים" אך מיועדת למטייל המתכנן טיולים ללא משקל על הגב או עם משקל קל בתוואי נוח ללא עמידות למים והמחיר יהיה נמוך ובהרבה. (והערה קטנה,באופן כללי ולעניות דעתי האישית נעל שכתוב עליה "נעל הרים\טיפוס" ככלל לא הייתי שש לקחת אותה איתי לטיול) כל צרכן וכמובן גם מטייל שרוצה לבצע קנייה בצורה נכונה ראוי שיחליט בתחילה למה מיועד הציוד אותו הוא מתכנן לקנות ובכלל זה הנעליים שאתם רוצים לטיול שלכם. אגב, לא ברור לי מדוע הסתרת שמות חברות הנעליים זה יעזור מאוד להבין על מה מדובר! ולסיום, טיול בדרא"מ כמו שאר הטיולים הרטובים שאתם מתכננים רצוי שהכיוון בחירתכם יהיה נעל אטומה למים ונושמת. נעל אטומה למים אינה יכולה ואינה מגינה מעל גובה הקרסול (אפשר להוסיף קרסוליות אבל זה עניין אחר) לכן לא רצוי להכניס אותה ואתכם למצבים כאלה. במעבר מים כדאי לעבור לסנדלים ולהשאיר את הנעליים יבשות. אם אתם מתכננים טרקים ללא סבל \ חמר שייקח עבורכם את הציוד תיבררו נעל העמידה יחסית לעומסים גבוהים. אם יש עוד שאלות ספצפיות אשמח לעזור. מצורף דיון שנערך על נעליים בפורום "טיולים בארץ"

gabylevy2003

New member
או קיי... כמעט וזהו זה...

תודה תודה תודה - מיקדת אותי מאוד אז רק תקן אותי אם אני טועה: חצי שנה+הרבה טרקים+חלק נכבד מהם בקור ובשלג+משקל על הגב של כ 15 ק"ג ולכן באמת נלך על אחת האופציות היקרות יותר(גורטקס(GT)), ולא על הזולה יותר (הייטק(HT) ), כמובן - רק אחרי שבעל החנות מבטיח שהנעליים מתאימות לתנאים הנ"ל ("בעל החנות".... לא נשמע אמין במיוחד... אין איזשהו מפרט מצורף לנעליים?) כמו כן צריך לקנות גם סנדלים שיהיו ב"שלף" בטרקים ("סנדלי שורש" או משהו כזה לפי הודעה בשירשור שצירפת) כך שאם במהלך הטרק אני צריך לעבור דרך מים מעל לגובה הקרסול, לא ירטבו לי הנעליים... נו מילא עוד אלפיה לעסק אה ועוד משהו בין יתר התגובות הבאת בשרשור ההוא לינק עם מאמר על נעליים וסנדלים שלדעתי שווה להזכיר אותו גם כאן, אז כדי שהיותר עצלנים לא יפספסו הנה הוא:

ששש

New member
"כמעט וזהו זה"? זו רק חלק הדרך ../images/Emo13.gif

אם עד עכשיו מיקדתי אותך עכשיו "נפזר"
לפי מה שאתה אומר בחרת ללכת לכיוון של נעליים עמידות לעומסים, ברגע זה פתחת דלת למיגוון גדול של נעליים ברמות ובאיכויות שונות. למען הסר ספק כפי שכבר נאמר בקישור שצרפתי אין בין גורטקס לבין עמידות הנעל, אחיזת הקרקע או היכולת לעמוד בעומסים, שום קשר! ביטנת גורטקס או שכבה דומה מעניקה לנעל יכולת הגנה ממים. זהו. עמידות בעומס משקל למשל ייקבע בין השאר מקשיחות הנעל בעיקר קופסית הקרסול ומסוג בולם הזעזועים. כפי שציינתי לסוג הפעילות כלך יכולות להיות כמה וכמה זוגות שמתאימות לך ובהפרשי מחירים. לכן: א. תפנה זמן למדידות יסודיות וארוכות. (אין המון זמן עד לטיול המתוכנן שלך בפסח, כדאי שהנעל שתהיה כבר מרוככת. ולא, תגרום לך בעיות לא מעטות.) ב. אני לא מציע להסתפק בחנות אחת או להסתמך על מוכר כזה או אחר, לך לעוד חנות אחת לפחות, (יש רשימת חנויות באתר היכן שהוא) תעבור על כמה זוגות, תנפה מראש את אלה שלא נוחות או שלא עומדות בדרישות הבסיסיות ואז כשיש מולך שניים שלושה זוגות לך עם הנעליים זמן ארוך וכך תנסה להרגיש עם הנעל מתאימה לך או לא. ג. מומלץ לבוא למדידה בשעות הערב אז כף הרגל נפוחה יחסית כמו גם לבוא עם הגרביים ועם המדרסים שאיתם תלך בטיול. ד. והדבר החשוב מכל.. השיקול המרכזי שצריך להנחות אותך זה הנוחות, על תתפשר בנושא הזה! זה אומר למשל שנעל שתהיה נוחה לך לא אומר שתהיה נוחה לאישתך, כל אחד צריך לבדוק לבד ולהגיע למסקנות אישיות. אגב, יש נעליים שמיועדות לנשים. ושוב אני אומר, על תשמור "סודות" בבטן, תפרט לפני הקניה מה מצאת ומה אתה מתכוון לקנות! (סוג נעל, דגם וכו') אולי נוכל לעזור לך בהתאמה טובה יותר ואף לוודא שהמוכר לא מוכר לך משהוא שאתה לא צריך או אולי אפילו לא יהיה מספק. והערה לגבי הסנדלים: סנדלים יהיו לתועלת לא רק במעברי מים בעייתיים אלא ובעיקר בשגרה, לאוורור הרגל, סתם שוטטות בשווקים, באתרים וכד' ו..למקלחות :) מה שבטוח סנדל לא צריך ולא עולה אלפיה! מאיפה הבאת את זה?

gabylevy2003

New member
ימי שישי הם ימי השוטטות שלי

אז תקבל דיווח אחרי שאני אנפה וישארו שניים או שלושה דגמים לבחירה, ואז אני מקווה שבאמצע השבוע כבר נקנה את הנעליים ככה שנתחיל "לרכך" אותם כדברך... אה: אלפיה התכוונתי נעליים+סנדלים ביחד! אני לא עד כדי כך משוגע, (אפילו להיפך - הקטע שלי בהתחלה היה לחסוך כמה שיותר, אבל לאחר מחשבה שניה, לא נראה לי ששווה להמר על הברכיים או על הגב התחתון או על הקרסוליים...) אז ככה שהכוונה שלנו היא לקנות את כל הציוד שדרוש לטיול עד פסח, ככה שנתרגל לזה בארץ, עוד לפני שנגיע איתו לדרום אמריקה. מה עוד שאף פעם לא עשינו ממש טרק של כמה ימים רצופים ללא אוטו איתנו, אז הטיול בפסח יכול להיות תירגול או המחשה למה שיבוא.

חי בר

New member
לגורטקס יש גם חסרונות

הכי בולט שאני מצאתי זה שאם יש את הפגם הכי קטן (חור פצפון איפושהו) אז מהחור הזה נכנסים מים לתוך הנעל- ובכמות נדיבה. מה עושה חורים קטנים בנעל? קודם כל ייצור סוג ב', מה שמאוד נפוץ אצל רוב היצרניות נעליים- אם לא כולן- שעברו לייצור בסין. בזמנו קניתי נעליים עם שכבת גורטקס (במקרה היו תוצרת איטליה) ומאחר ובפרסומת הם שמו אותה בתוך אקווריום מים קטן, החלטתי לבדוק את זה על הנעליים החדשות שלי- שמתי בתוכן משקולת קטנה והכנסתי למים עד לגובה סביר. כעבור פחות מדקה התחיל זרזיף מים עצבני למלא את הנעל איפושהו בין התפרים. הנעליים חזרו לחנות, לקחתי זוג חדש- שוב אותה הבעיה. הפעם בחנות כבר היו סקרנים ועשינו בדיקה ביחד לעוד איזה 4-5 זוגות נעליים אקראיות. בסופו של דבר אמרתי אז תודה יפה לגורטקס והלכתי על נעליים "רגילות". עכשיו נניח שכבר יש לך נעליים עם גורטקס תקין, במקרה ויפתחו לך תפרים איפושהו בחוץ, או אבן קטנה בתוך הנעל שהתעצלת להוציא והופ- הלך ההגנה של הגורטקס.. לא סוף העולם, אבל זה מה שזה שווה פחות או יותר. כמובן שברגע שמתקנים את הנעל עם חוט ומחט היא כבר לא אטומה למים. סוג הטיול שאתה מרמז "הרבה טרקים+בקור ובשלג" הייתי הולך על נעליים עם סוליה קשה במיוחד. אני לא יודע איזה טרקים אתה בדיוק מתכנן, אבל קח בחשבון שאם אתה מתכוון לשים קרמפונים אז לא כל נעל יכולה לתמוך ולהחזיק אותם לרוב תצטרך נעליים מעור קשה עם סוליה בולטת במקצת. בשביל הליכה בשלג תצטרך גם סוליה וגפה מבודדות, אחרת אחרי כמה שעות אתה יכול לצפות לפגיעה של כוויות קור ברגליים שזה דבר מאוד מסוכן. עם השלג עמוק אז תצטרך גם חותלות מיוחדות כדי שלא יכנס לך שלג וקרח לתוך הנעל. אני באופן אישי הייתי הולך בכל מקרה על נעליים עם סוליה קשה, כמה שפחות תפרים וכמה שיותר חיפוי עור. זה הכי טוב כשהולכים על אזורים עם הרבה סלעים. נעלי היי-טק הן טובות ונוחות בשביל ללכת בשבילים נוחים, מדרכות, בעיר וכו'. בטרק רציני (בעצם אפילו בטיול של 5 ימים בנגב) אתה תשאיר אותן בחתיכוך לאורך המסלול
בסופו של דבר, תשכח מההמלצות בחנות שלא תמיד ברור מה האינרס שלהם למכור דגם מסויים, אתה צריך לבחור נעל שבראש ובראשונה נוחה לך כשאתה תלך עם משקל בשביל הררי, בולדרים, סלעים וכו'. אם הנעל לא נוחה לא משנה כמה משבחים או אומרים לך שהיא טובה- אתה תלך ותסבול במקום ללכת ולהנות מהנוף.

ashmash

New member
אני קניתי לאחרונה

ניו בלאנס 870 OFF ROAD. טרם יצא לי לנסות אותה בטיולים, אבל עושה רושם שהיא תעמוד בהם בהצלחה. מדובר בנעל לא מעור, מה שאומר שהיא מאפשרת איוורור טוב לרגל. לגבי אטימות למים, אז כך נעל בטכנולוגיית גורטקס.

למעלה