נכנסים לסופ"ש האחרון

נכנסים לסופ"ש האחרון

חוזה בטיסטה חבט אתמול עוד 2 HRים - גראנד סלאם לאפר דק בLF בטרגט פילד, פצצה פשוט. ואז הוסיף HR ראשון העונה לRF! אחרי 53 שכולם הלכו ללפט או ללפט-סנטר, בטיסטה החליט לגוון ושלח HR לרייט. מס' 54 שלו העונה, אם אני לא טועה הכי הרבה מאז 54 של דיוויד אורטיז ב2006. ומה קורה בתחרות לפלייאוף? בAL EAST הרייז והיאנקיז משחקים כאילו אף קבוצה לא רוצה את הדיווז'ן, ואני לא בטוח שזה לא באמת נכון...אומנם הווילד קארד אומר בלי יתרון ביתיות אבל זה לא כזה קריטי בשנים האחרונות, פלוס נראה שמעדיפים מפגש עם ליריאנו על לי ובמינסוטה מורנאו לא יחזור לסיבוב הראשון בעוד המילטון הולך לשחק קצת בסופ"ש הזה ולהיות בריא לפלייאוף בטקסס. בינתיים 2 הקבוצות בשוויון, כששובר השוויון הולך לרייז. היאנקיז בבוסטון בסוף שבוע הזה בעוד הרייז מתארחים בקנזס. בAL סנטרל גם הטווינס נחים להם, מתכוננים לפלייאוף וכנראה כבר לא ישיגו את המאזן הטוב בליגה. בווסט אותו דבר עם טקסס, כשהמילטון חוזר לליינאפ וזה חשוב מאוד עבורם. בNL איסט הפיליז ממשיכים במומנטום הטוב ונראים כרגיל כטים-טו-ביט בNL, כאלופת הליגה בשנתיים האחרונות זה לא מפתיע. כרגע לפילי המאזן הכי טוב בבייסבול. בסנטרל הרדס חגגו את הזכייה בדיווז'ן עם ווק-אוף HR של ג'יי ברוס ועלייה לפלייאוף לראשונה אחרי 15 שנה, שווה לראות את החגיגות היה ממש שמח. והגענו לווסט, שם הג'ייאנטס עם יתרון מבטיח של 3 משחקים על SD אבל הם גם מארחים את הפאדרס לסדרה ראש בראש. זה די ברור - סוויפ של הפאדרס ויש לנו שוויון ומשחק על הפלייאוף ביום שני (אלא במקרה הלא סביר שגם הברייבס חוטפים סוויפ ואז 2 הקבוצות בפלייאוף ואטלנטה בחוץ). כל ניצחון של הג'ייאנטס מבטיח להם את הדיווז'ן. בווילד קארד הברייבס עם יתרון 2 משחקים על SD, מארחים את פילי. המג'יק נאמבר שלהם הוא 2, מה שאומר 2 ניצחונות של אטלנטה/הפסדים של SD והם בפלייאוף. צריך לקרות משהו די חריג כדי שהם יעופו. לא נכנסתי לשוברי השוויון כי אני לא מאמין שSD יצליחו לעשות סוויפ או לעשות מהפך, אבל זה עדיין אפשרי. מבחינת סיכומי תארים וכאלה אין יותר מדי שיהיה מוכרע בסופ"ש האחרון הזה...יש כמה תחרויות מעניינות וממש לא סגורות העונה... הAL MVP יהיה מעניין, זה נראה כאילו זה של המילטון אבל הוא פספס כמעט את כל ספטמבר. הקטע הוא שאין אף מועמד בולט מאחוריו, בין הקבוצות פלייאוף יש את קאנו מהיאנקיז אבל לא נראה לי שיש איזה פוש בשבילו. יש את קרופורד ולונגוריה ברייז אבל אותו דבר פה ובמינסוטה היה את מורנאו אבל הוא פספס את החצי השנה האחרונה, יש את מאוור כמובן שסחב אותם אבל זה לא מספיק. מחוץ לקבוצות הפלייאוף יש את קבררה עם שנה גדולה אבל לא מספיק גדולה כנראה. אולי אם בטיסטה לא היה קיים, הוא היה בולט יותר. יש כמובן את בטיסטה וה54 HR שלו ,. יש את אדריאן בלטרה עם שנה גדולה ברד סוקס אבל מעבר לאזכור לא נראה שאחד מהם יקבל יותר מדי קולות. אני חושב שמכל הבלאגן יהיה קרב צמוד מאוד שבסופו של דבר זה יילך להמילטון בכל מקרה. הAL CY YOUNG הוא עוד קרב מעניין לאוסף בין חובבי הסטטיסטיקה המתקדמת לבין ה"מיושנים" יותר. או במילים אחרות בין ניצחונות לשאר הדברים. מצד אחד יש את CC סאבת'יה עם 21 ניצחונות ושנה יפה מאוד כמועמד בולט, אבל מצד שני עומד פיליקס הרננדז מסיאטל עם עונה מופלאה, בלי ספק הרבה יותר אפקטיבית בכל תחום כולל יותר אינינגים. גם כשמתחשבים בפארק וברמת היריבות (שם למרות הדיווז'ן, יוצא שקינג פיליקס פגש יריבות לא פחות קשות מCC, וכמובן שהוא צריך לזרוק 3 פעמים מול היאנקיז, ההתקפה הכי טובה בליגה, נגדם הרשה ראן אחד ב26 אינינגים, בעוד CC זוכה לפגוש את ההתקפה הכי גרועה ב35 השנה האחרונות, סיאטל) קינג פיליקס עולה עליו. אבל בגלל שהוא משחק בסיאטל, הרננדז עומד על 13 ניצחונות לעומת 12 הפסדים בלבד. האם הגענו למצב שמישהו עם מאזן כזה מסוגל לזכות בסיי יאנג? הלוואי. אולי אני אופטימי, אולי זה בגלל שאני עוקב יותר מדי בטוויטר אחרי כתבים שכותבים בפאנגראפס וכאלה אבל אני מאמין שהרננדז כן ייקח את זה, למרות הניצחונות של CC. אני חושב שהשינוי של השנים האחרונות בתקשורת והחשיפה לנתונים שונים וחדשים ימשיך פה עם זכייה, אולי מפתיעה של הקינג. ואולי אני הוזה וסאבת'יה ייקח שוב...האמת שאני לא חושב שזה כזה מופרך, קייס לCC אפשר לבנות רק על ניצחונות. זה לא שפיליקס מוביל בקושי בכמה נתונים מתקדמים כמו FIP או משהו...הוא מוביל עליו בכל תחום אחר (ERA, K, WHIP וכו') כולל אינינגים, וקל לדעת גם שהיאנקיז עם הכי הרבה ראנס בליגה לעומת המרינרס עם הכי מעט ראנס מאז שהוסיפו את הDH. הAL ROY האמת מאז הפציעה של סנטנה נהיה פחות מעניין. יש את פיליז הקלוזר של טקסס, יש את ג'קסון ובוש מדטרויט, אולי את מאטסו מבולטימור ודיוויס מטמפה. בNL MVP נראה שהצמד של קולורדו - גונזאלז/טולוויצקי - די יצאו מהמירוץ בעקבות הדחת הרוקיז. מה שמשאיר צמד 1B, פוהולס ו-ווטו, כל אחד עם שנה גדולה משלו. אצל פוהולס זה כמובן רגיל ובגלל שהקבוצה של ווטו הגיעה לפלייאוף מעל הקבוצה של הקארדס...נראה לי שהתואר יילך לווטו, ובצדק. בNL CY YOUNG גם קרב די צמוד אבל אני חושב שהפייבוריט הדי ברור הוא האלידיי. יש את ג'וש ג'ונסון אבל למרות הERA הקצת יותר נמוך שלו הפער של האלידיי באינינגים לוקח. אדם ווינרייט הופך לאט לאט להאלידיי של לפני כמה שנים - מבחינת זה שתמיד יש מישהו יותר ראוי לסיי יאנג (איכשהו האלידיי לקח רק פעם אחת בAL). למרות 20 ניצחונות משלו וERA כמעט זהה אך קצת יותר נמוך, הוא עדיין לא צפוי לגבור על האלידיי שזרק 20 אינינגים יותר באותה כמות פתיחות, שיש לו פרפקט גיים ומשחק בשביל הקבוצה הכי טובה בליגה (מה שמוביל גם לניצחון אחד יותר). בקיצור, הפתעה אם זה לא האלידיי, עם ג'ונסון ו-ווינרייט אחריו. בNL ROY באסטר פוזי הקאצ'ר של הג'ייאנטס מוביל אותם לפוסטסיזן ואת עצמו לתואר הייתי אומר. המועמד הבולט חוץ ממנו הוא כמובן ג'ייסון הייוורד, שבגילו נמצא רביעי בOBP בליגה. זה יהיה קרב צמוד וההייפ שהיה להייוורד יכול לעזור לו - אבל בסופו של דבר פוזי הקאצ'ר יותר ראוי לדעתי. זהו לבינתיים, SEE YOU IN THE PLAYOFFS.

kads

New member
הרבה שנים עברו מאז הפעם האחרונה

ש SEE YOU IN THE PLAYOFFS היה רלוונטי בארליגנטון, אבל סוף סוף גם זה הגיע. נקווה לטוב.

../images/Emo45.gif

המילטון חוזר, לי נראה קצת יותר טוב...אין יתרון ביתיות אבל אני בעד הריינג'רס. אגב, מהלך מצחיק אתמול במשחק ביניכם - הרץ המשווה בבוטום 9 "גנב" את הבית בפיקאוף אטמפט. אבל חואן ריברה עם HR שני במשחק ניצח את המשחק באקסטרס.

Homer Simpson

New member
מגעיל מה שקורה עם היאנקיז והרייז

מגיע לקבוצה ש'זוכה' בתחרות ומסיימת שניה שתקבל בראש מליריאנו ומינסוטה, או שתפסיד בחוץ את המשחק השביעי ב-ALCS. אה, ושוב תודה לבאד זליג על שיטת הווילד-קארד שמאפשרת כאלה תופעות.

clevelandrocks

New member
הכל ייקבע ביום האחרון

הפאדרס לקחו את 2 המשחקים הראשונים בסן פרנסיסקו והברייבס הפסידו שניים לפילי. כרגע הג'איינטס מובילים במשחק על הפאדרס, שנמצאים בשיוויון עם אטלנטה. במקרה והברייבס (האדסון VS האמלס) והפאדרס (לאטוס VS סנצ'ז) מנצחים הערב, יהיה משחק 163 בין הג'איינטס והפאדרס לקבוע את המנצחת בAL WEST והמפסידה תתמודד במשחק 164 (לראשונה בהיסטוריה!!) נגד אטלנטה, לקבוע את הזוכה בוויילד קארד. בAL EAST יש שיוויון בצמרת אחרי ניצחון של טמפה וספליט של היאנקיז נגד בוסטון. בשובר שיוויון יש יתרון לטמפה, כך שניצחון שלהם על קנזס סיטי יבטיח להם את הדוויז'ן, אם הם בכלל מעוניינים בכך...

למעלה