ניקוי - שאלה של מתחיל

brunit

New member
ניקוי - שאלה של מתחיל

שטפתי (בזהירות) את האופניים מחול ולכלוך. אני מבין שנכון גם לשמן ואולי גם לשים דיגרייזר. מה סדר הפעולות הנכון ? האם האופניים צריכות להיות יבשות לחלוטין לפני השימון ? תודה.

ניקוי ושימון../images/Emo101.gif

לאחר שניקית את האופניים בזרם מים לא חזק, נגב את השילדה ממים באמצעות סמרטוט יבש. אח"כ צריך לשמן את השרשרת וגלגלי השיניים, שהם הרכיבים היחדים שמחלידים באופניים. שימוש בדגריזר נחוץ רק אם האופניים מאוד מלוכלכים, בד"כ לא בכל רחיצה. התז דגריזר על השרשרת ונגב אותה בסמרטוט. אח"כ יבוא פרק השימון - יש לשמן בעדינות את השרשרת בשכבה אחידה ולא עבה מדי של שמן. לאחר השימון סובב את השרשרת והעבר אותה על כל גלגלי השיניים והפלטות הקדמיות. לאחר מכן נגב את שאריות השמן מהשרשרת בסמרטוט. השרשרת צריכה להיות בקיץ יבשה למגע כדי שלא תאסוף יותר מדי אבק וחול ברכיבה. מומלץ להשתמש בקיץ בשמן "יבש" ובחורף בשמן "רטוב". בתהליך השימון יש להיזהר לא להתיז שמן על הדיסקים (אם יש) או על החישוק האחורי, במידה ויש לך בלמי V.

kzer

New member
איך אני מנקה....

איך אני מנקה את האופניים שלי אם אין לי אפשרות להגיע לצינור מים ? עם חומר מסיר שומנים למשל ?

תסתכל בשאלות נפוצות. יש שם את מה

שאתה מחפש. ואני ממליץ לך ללכת ישר לשרשור ואל תיבהל מהתשובות הארוכות של הפדלאה המפדלת.- תשובות מצויינות. והנה עוד מאמר שיש באי- בייק שגם הוא יכול לעזור. עם תמונות וכו וכו..

nintense

New member
אם האופניים ברמה סבירה...

לא צריך כל כך להיזהר... אם אתה רוכב מספר פעמים בשבוע, אל תטריד את עצמך יותר מדי, שמן כל אחרי רכיבה, אם האופניים מאוד מלוכלכות, שטיפה במים פושרים לפני שימון, שימוש בדגריזר פעם בחודשיים מספיק. אם אתה רוכב לעיתים רחוקות, חשוב מאוד ייבוש טוב לפני שימון ולעשות את זה מיד אחרי רכיבה, ולא לפני.

למעלה