נחשפת בניק כאן:) אני "תושבת חוזרת*"

LULlK

New member
נחשפת בניק כאן:) אני "תושבת חוזרת*"

קודם כל תודה לכל מי שענתה לי לפני שבועיים
איכשהו פיתחתי רגישות מקומית לנובוראפיד וכל הזרקה נראתה כמו מקום חיסון והערכים אחרי אוכל היו זהים ללא אינסולין
וברגע שהחליפו לי להומולוג החומר התחיל להיספג כמו שצריך והערכים ירדו ל80 שעה אחרי אוכל אז עכשיו לפחות פעמיים ביום אני מצליחה
גם להוריד את האינסולין במשך היום

אבל בעית צום הלילה נשארה בעינה, ניסיתי כבר הכל
אבוקדו וטחינה לא עזרו גלידה לא שינתה את הערכים וגם לא סנדוויץ' או פרוסה אחת או פרוסת עוגה או ארבע קוביות שוקולד
היום אני אנסה לא לאכול בכלל אחרי הזרקת לילה
אתמול כיוונתי שעון לשלוש לפנות בוקר אחרי שהזרקתי בעשר וחצי היה 117 קמתי אכלתי ביסקוויט שתיתי מים, ואחרי שעה הערך שלא הצלחתי להירדם אמרתי נבדוק סוכר והערך
היה 190 ובבדיקה שניה 188 שזה היינו הך
היום בבוקר קמתי בתשע וחצי ( כן לא הלכה טוב קימת הלילה הזו
) והערך היה 105, יש מצב שהלבמיר לא עבד בשעות הראשונות והתחיל רק אחרי חמש שש שעות מההזרקה?
או שהערך היה חריג גבוה כי הכרחתי את עצמי לקום ולאכול?
לפחות ככל שהעליתי את רמת האינסולין הצלחתי להגיע אל מתחת ל 110, אבל כבר הגעתי ל 38 לפני השינה ואני רק בהתחלה.
עוד שאלה אם אני אשנה את ההזרקה של הלבמיר נניח לשבע בערב ואוותר על הזרקה אחת של הומוליג זה יכול לשפר או שזה משהו שרק האנדו יכול להחליט עליו?

תשובה חלקית...

אז אני לא ממש יודעת להסביר את העניין של לפני השינה-אחרי השינה, אבל אני כן שמה לב שאצלי האינסולינים מתחילים להגיב מאוחר מהצפוי להם. אני לא יודעת אם מדובר בכמה שעות אחרי, זה נשמע לי קצת מוגזם, אבל בהחלט לא מגיבים מיידית. אולי קשור לתנגודת, באיזה שבוע את?
אני מזריקה את הלבמיר לפני השינה, ואצלי שמתי לב שנגרמות נפילות בלילה אם אני הולכת לישון כשהסוכר סביב 100, אז אם אני בודקת לפני השינה ואלה הרמות, אני אוכלת משהו קטן (ביסקויט נניח) ואז הסוכר עולה קצת, ל130 בערך, ואז הפיק הראשוני של הלבמיר מוריד את זה חזרה, ואני בסדר. בבוקר ערכים סביב 70-80.

LULlK

New member
זו בדיוק הבעיה

במשך היום אני עם ערכים שנעים בין 90 לפני ארוחה ועד ל80 שעה אחרי ארוחה לפעמים אם אני נסחפת יש לי ערכים עד 120 אחרי שעה

אחרי הלבמיר אני אוכלת משהו קטן זו לא ארוחת הערב שלי וניסיתי כבר את כל הקומבינציות והבעיה הכי גדולה שעוד אין לי תנגודת כביכול כי אני רק בתחילת ההריון אני רק בשבוע 7 הפחד הגדול שלי שיש לי נפילות בלילה שאני לא מודעת אליהן זה קרה בהריון הקודם ועשיתי כבר היפו מתוך שינה שלאחריו אושפזתי לתקופה, זה היה זוועה נראיתי כאילו שפכו עלי דלי מים הרגשתי זוועה והכי גרוע מצאתי את עצמי על הרצפה באמצע הלילה, אני לא עם טייפ 1 ולא בהריון הייתי מאוזנת לחלוטין רק עם כדור אחד, מה שמפחיד אותי ששוב הגעתי לכמויות גבוהות 40 לפני השינה בשבוע 7 זה שוב פעם 60 עוד לפני שמגיעים אל האמצע

אני חייבת לראות אולי אני אזריק את הלבמיר מוקדם יותר ואולי גם בבוקר אני לא יודעת משהו חייב לעבוד
"מצחיק" שזו בדיוק הסכרת של אימא שלי ושל סבא שלי זכרונו לברכה התפרצה באותו הגיל בדיוק אצל שלושתנו ואי בדיוק כמותם אימא שלי מסוגלת לקום עם 300 בצום ועדיין להיות בשאר היום מאוזנת לחלוטין עם ערכים מתחת למאה.
אני פשוט לא יכולה לשבש לי את כל היום כמו בהריון הקודם שפשוט קמתי כל שלוש שעות לאכול כי הפעם אני עם הקטן בבית עד ספטמבר אבל אם לא תהיה ברירה אז לא תהיה ברירה

תודה בכל מקרה ואגב כמה את מזריקה מהלבמיר אם אפשר לשאול?

אז ככה-

ממה שאני מבינה את סכרתית טייפ 2 שנכנסה להריון עכשיו ומיד נתנו לה אינסולין?
למה ככה? בגלל הערכים בצום?

לפני ההריון הייתי על אינסולין ארוך טווח אחר (לנטוס) והזרקתי 8 יחידות לפני השינה. עם ההריון החליפו לי ללבמיר שלא חודר שליה, ובהתקדמותו (אני שבוע 29+4) העלו אותי ל10 לפני השינה ולאחרונה הוסיפו גם 5 בבוקר, כדי לעזור לאזן אחרי ארוחות (כי אצלי עכשיו התנגודת בשיאה...).

ממה שאני מבינה ממך את לא מרגישה את הנפילות ולא מתעוררת מהן וזה מאוד מסוכן, אולי באמת הפתרון בשבילך הוא להזריק את זה בבוקר..? בעיני דברי דחוף עם אנדוקרינולוג או רופא/ה להריון בסיכון, שיתנו לך פתרון. אפשרות נוספת שעשו לי הייתה לאשפז אותי בתחילת ההריון לפרופיל סוכר במחלקה להריון בסיכון, שעושים (אם צריך) גם בלילה, ואז אפשר לעקוב אחרי הסוכר כל כמה זמן ולהבין מה קורה שם בדיוק.

LULlK

New member
מה שיש לי

זו ריאקציה של הגוף להריון זו הסיבה שיש לי היסטוריה שבשמחה הייתי מוותרת עליה למרות שאת יודעת מה שקרה קרה וגו'.
בהריון הקודם הייתי מאושפזת בשביל לראות מה הבעיה חודש וקצת ועדיין זה ערכי הצום האלו בסוף הרופא "וויתר" לי ואמר שכל עוד אני סביב ה105-100 הוא מרוצה כי קמתי גם עם 300 -150 עם הזרקת אינסולין שזה ממש ממש לא ערכים של טייפ 2 או סכרת הריון במיוחד לא מטופלת
ותכל'ס במשך היום אני עם ערכים נמוכים משמעותית.
סכרת לא מאוזנת בצורה חריגה זו אחת מהתגובות שמערכת החיסון שלי עושה כדי להילחם ברצון שלי ללדת ילד בריא
אפלא התקפי אסטמה קשים ומחלות חום לא מוסברות שבאות אחת אחרי השניה בעיקר בסוף (כלומר יום של חום היסטרי למחרת כלום וככה במשך כמה שבועות) מאוד מקווה לנצח גם הפעם... אופטימית
(ובאמת זו הפעם האחרונה)
הגעתי טרום סוכרתית להריון עם טייפ 2 והחליפו לי את הגלוקומין באינסולין כשאני לא בהריון הסכרת לא מגיעה לערכים האלו לא מדגדגת בכלל ורק בצומים בבוקר יש לי בסביבות ה115-+ אם אני לא נטלת כדורים
אם כן אני ברמת ה90 בבוקר ומאוזנת שאר היום
יש לי כל שבוע אנדו זה אותו אחד שמטפל בשאר המשפחה שלי ובי כשאני לא בהריון
חוצמיזה
אני ממש מקנאה בכמויות שאת מזריקה התחלתי מ 20 יחידות לבמיר ו 8 רפיד במשך היום כי בדיקת הצום הראשונה של ההריון יצאה לי 150 בצום (אני לא אספר לך כמה היו לי בבדיקות העצמיות)

למעלה