נופש בקוס

נופש בקוס

היי, כתבתי כאן לפני כמה שבועות על כך שחברתי ואני (אנחנו בנות 18) מתכננות נסיעה לאי יווני... בכל אופן, בינתיים החלטנו ללכת על קוס. התקשרנו לסוכנות נסיעות (איסתא) והם המליצו לנו על מלון 4 כוכבים בשם: Platanista, חצי פנסיון (ארוחת בוקר + ערב) כשהכל כלול במחיר (דמי נמל וכו´), 7 לילות ב-650$. מבחינתנו, זה יוצא הרבה יותר זול ממה שחשבנו, אבל אחרי זה חשבנו שאולי עדיף לנו לקחת מלון קצת פחות טוב (3 כוכבים, אבל ממוזג!) ולשלם קצת פחות. מצד שני, אמרו לנו שביוון לא כדאי לקחת צ´אנס על מלון, ועדיף לנו להיות במלון קצת יותר יקר כדי שנוכל באמת להינות ולדעת מראש שזה מלון טוב מאשר להתקע במלון מצ´וקמק בפחות כסף. מה אתם חושבים? האם זה מחיר סביר (650$)? התקשרתי לעוד סוכנות ושאלתי על המלון הזה, והם אמרו לי בדיוק אותו מחיר, אז אני מניחה שזה לא רק השיגעון ש איסתא...

lady_anne

New member
לי אישית יש בעיה עם קוס

כי מאד התאכזבתי מהביקור שם ואני חושבת שזה אחד מהאיים היותר משעממים ומיובשים שיש ביוון. אם בכל זאת החלטתן לנסוע לקוס אל תתפתו למלון בלי מזגן. החום שם יכול לשגע פילים ועם החום באים היתושים (הבן שלי לא ישן שם שבוע בגללם, וכל המשפחה איתו). המקום הכי נחמד בקוס הם המעיינות החמים - מעין בריכה מגודרת באבנים בתוך הים, וכדאי לבקר שם בלילה דווקא כשהמקום שומם יחסית. דבר אחרון - תבדקו היכן המלון ממוקם, כי מרבית המלונות שמוצעים ע"י הסוכנויות מהארץ נמצאים באיזור שמרוחק כשני קילומטר מהעיר: רחוק מכדי ללכת ברגל וקרוב מכדי לשכור אופנוע. נסיעה טובה ונופש נעים לכן.

2 ק"מ מהמרכז זה לא כל כך נורא,

רבע שעה הליכה סך הכל. וכבר כתבתי שאני מחפשת מלון ממוזג... את לא בדיוק ענית לבקשה שלי, אבל לא משנה. אם לא קוס, אז לאן יותר כדאי? חשבנו על איוס, אבל אנחנו רוצות מקום שיש בו יותר מה לעשות חוץ מאשר לשכב על החוף ולרקוד במועדונים. מישהו יודע משהו לגבי פרוס ואנטי פארוס? יש שם מה לעשות מעבר למועדונים וחוף?

lady_anne

New member
פארוס ואנטיפארוס זו בחירה

מוצלחת בהרבה, ודווקא מועדונים זו לא ממש הסצינה שם. בפארוס כדאי להתמקם לא בעיר הראשית פאריקיה אלא בעיר הנמל NAOUSSA שהיא נחמדה בהרבה ומצדיקה יום טיול. כמו כן שווה להקדיש יום טיול לאזור LEFKES (העיר ההררית במרכז האי) ויום נוסף לאזור DRIOUS או SANTA MARIA כדי להנות מהחופים הנפלאים. אנטיפארוס הוא אי שקט ומקסים שאפשר לכסות ביום אחד בטיול למערת הנטיפים וקצת הסתובבות ברחוב הראשי הקטן של האי. אני לא בדיוק יודעת מה מעניין אתכן אבל הנה שני רעיונות נוספים: 1.כרתים - זהו אי גדול מספיק כדי לספק נופים ואתרים לטיולים רגליים (כמו קניון SAMARIA), ארכיאולוגיה (קנוסוס),ערים נחמדות ועיירות נופש. 2. לשלב 2-3 איים כגון סנטוריני-פארוס-אנטיפארוס וגם אז אפשר לגוון בטיולים (כגון שייט לאיים הוולקאניים), ארכאולוגיה (AKROTIRI) ונופים מרהיבים. האופרציה עם המעבורות די פשוטה וזה מסובך פחות ממה שזה נשמע. הערה אחרונה: הרבע שעה הליכה ברגל בקוס מבעסת לתפארת (הליכה על שפת כביש משעמם ונטול נוף), אבל אולי כשצעירים זה פחות נורא
טיול נעים.

למעלה