מתכוננים להנקה

ruth30

New member
עזרה בהכנות להנקה...

היי בנות, אני שכנה מפורום ליד: הריון ולידה. אמנם עדיין לא ילדתי, אך זה מתקרב (שבוע 35 עם צירים מוקדמים). אני מאוד רוצה להניק כבר בחדר לידה וכמובן בחודשים שלאחר מכן, הייתי שמחה אם תוכלו לעזור לי: איך אני יכולה להתכונן לכך ? איך אדע איך להניק אחרי הלידה ממש ? האם יש דברים שאני יכולה לעשות מראש כדי להקל על התהליך ולהתחיל ב"רגל ימין" ? האם כדאי להתיעץ מראש עם יועצת הנקה ? יש המלצות על מישהי או מרכז באיזור רמת גן - גבעתיים- פ"ת - קרית אונו? אשמח לכל עצה בנידון - מאוד חשוב לי להניק. תודה מראש

j19

New member
עדיין לא מניקה...

שלום לכולן, אני עדיין בהיריון, אבל מאד מאד רוצה להניק ומתעניינת בנושא. בשבוע האחרון קרה משהו "מוזר" לשד... בפטמה עצמה היה בחודשים האחרונים (כרגע אני בשמיני) מין יובש כזה בפנים - כמו משחה שהתייבשה ולא ממש ידעתי מה זה. בשבוע האחרון היובש כאילו נכנס פנימה ובחוץ רואים לבן כזה, חשבתי שזה נוזל אבל נגעתי וזה לא נוזלי או משהו כזה.... חוץ מזה - הפטמות נהיו יותר "עומדות". מה זה השינויים האלו?! האם זו איזו הכנה להנקה?! והאם העובדה שלא יוצא חלב מעידה משהו על הנקה אחרי הלידה? תודה!

רותי ע

New member
אני עשיתי הדרכת הנקה לפני הלידה

אצל קטי נחשון וזה ממש הציל לי את ההנקה כי נתן לי את הכוח להתמודד עם הבורות והאטימות של האחיות בבית החולים. ואח"כ מבית החולים התקשרתי אליה ברגעי המשבר והיא עודדה וחיזקה אותי שאני עושה את הדבר הנכון. אני חושבת שכל אישה בהריון שרוצה להניק צריכה לעבור הדרכה בנושא. זה יכול למנוע המון בעיות.

איה28

New member
שלום

קודם כל מצויין שאת מתעניינת לפני הלידה, לדעתי איסוף המידע לפני הלידה הוא קריטי להצלחת ההנקה! מה שאת רואה הלבן הזה זה הפרשונת של חלב שיבשה לדעתי. בכל מקרה אין שום חובה ליציאת חלב במהלך ההריון להנקה בהמשך. לידה קלה

ברוכה הבאה אלינו ../images/Emo140.gif

נחמד שבאת ואת מוזמנת להשאר, לקרוא, ללמוד, לשאול שאלות לפני הלידה וכמובן כמובן גם אחריה. לא ממש יודעת להסביר על התופעה שאת מתארת, אבל בהחלט ובהחלט שחוסר חלב עכשיו לא מבשר על כך שלא יהיה לך חלב. הטריגר לתחילת יצור החלב הוא יציאת השיליה (וזה אותו דבר בלידה רגילה או בקיסרי). בימים הראשונים בכלל נמצא "נוזל הזהב" - קולוסטרום שהוא עשיר מאד בנוגדנים ובחומרים נוספים החשובים מאד מאד לבריאות התינוק. אצלי ההרגשה כי ממש החלב עצמו התחיל לצאת היתה רק בסביבות היום השני או השלישי. הגוף שלך הוא חכם בהחלט. סמכי עליו! בהצלחה, ותרגישי חופשי לשאול כמה שאלות שתרצי. מקווה לראותך פה בקרוב, ומאחלת לך לידה קלה. מעין

לאה_מ

New member
ברוכה הבאה אלינו ../images/Emo142.gif

על ההתעניינות והנכונות ללמוד עוד במהלך ההריון. את עושה שירות גדול מאד לעצמך ולתינוק העתידי שלך!
את מוזמנת להשאר איתנו, לקרוא, ללמוד ולשאול. עוד פרטים שיכולים לעזור לך את יכולה לקרוא בחוברת שהכנו, בקובץ שמצורף להודעה המקושרת.

טלי12345

New member
ברוכה הבאה!אפשרות אחרת היא

ללכת לפגישת לה לצ,ה של הכנה להנקה.

maya100

New member
אהלן רות ../images/Emo39.gif

ראשית, אני ממליצה לך לגלוש כאן... אני חושבת שהפורום הזה הוא מקור מצויין למידע על התחלת ההנקה וההמשך. יש כאן מס' מאמרים המתייחסים להתחלה וכדאי לך לקרוא אותם וגם, אם תיכנסי לאלות נפוצות יש שם תשובה של לאה_מ על איך התינוק תופס את השד. במידה ואת יכולה לעבור הכנה להנקה זה דבר נהדר!! יכול להיות שתוכלי גם לקבל מידע ותמיכה מפגישה של לה לצ'ה באזורך. האם את מתכוונת ללמד בליס? אם כן, חפשי את אסתר גרוניס שהיא יועצת הנקה מוסמכת ועובדת שם. היא תוכל מאוד לעזור לך. תוכלי גם לשאול אותה שאלות נוספות במידת הצורך בפורום השכן (556). מקוות לראות אותך כאן בקרוב כמניקה מן המניין

maya100

New member
ועוד משהו קטן

כדאי לקרוא את זה וכדאי לבדוק בחיפוש, יש כאן די הרבה שאלות כאלו שקיבלו הרבה מאוד תשובות חכמות ומקיפות, אפילו כמה דפים אחורה.

maya100

New member
ואחרון (אני היום לא ממוקדת...)

יש לנו כאן פרויקט שנקרא "עלמ"ה" - עזרה למניקה המתחילה. כחלק מהפעילות בו הכנו במסגרתו חוברת שמרכזת את כל המידע הדרוש על התחלת ההנקה, קשיים, דברים לשים לב אליהם, יועצות הנקה, שאלות נפוצות וכו'. בקרוב כל החומר יעלה לאויר במסגרת אתר של עלמ"ה. בינתיים אני בטוחה שאם תשלחי מסר לעינת ודן או ליעל של תום או לאמא לביבה תוכלי לקבל את החומר באימייל. שוב בהצלחה!

niritcat

New member
שלום לך!

יש לי חברה שעברה סדנה של כ-שלוש שעות אצל ג`ולי שור - יועצת הנקה מוסמכת, 9731719 - 08 (נדמה לי שג'ולי גם מגיעה לתל-אביב). היא חזרה מאוד מרוצה, וגם ההנקה לאחר הלידה עוברת באופן חלק וללא בעיות מיוחדות. גם גיסתי התייעצה עם ג'לי שור לעזרה בהנקה וחזרה ממנה מרוצה ומניקה. הצעה נוספת שלי היא לברר מי יכולה לעזור לך מהצוות בבי"ח לאחר הלידה. אם תאמרי לנו היכן את מתכוונת ללדת, נוכל וודאי להמליץ לך על מישהי שתוכל לסייע לך באופן יעיל מייד לאחר הלידה (אני מדגישה יעיל, כי יש בבתי חולים אחיות שנדמה להן שהן יודעות משהו בנושא, אך הן עלולות בטעות גם לקלקל). בהצלחה,

ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

אחד הדברים הטובים ביותר להכנה לקראת הלידה הוא לקרוא הרבה על הנקה ולדעת פחות או יותר למה לצפות. תוכלי לעיין בקובץ המצורף - חוברת שנמצאת בשלבי הכנה (עדיין לא עברה הגהה סופית ומקצועית) - היא מאגדת אינפורמציה חשובה לתחילת ההנקה. בגלריה של אסתר תוכלי למצוא תמונות של תנוחות שונות וחשוב מאוד להסתכל גם על תמונות התפיסה (latch) - מתי התפיסה נכונה. מעבר לכך - מצטרפת להמלצה לקבל הדרכה מקצועית במידת האפשר, או בקורס הכנה להנקה או במפגש של לה לצ'ה. אנחנו מחכות לך כאן בקרוב
שתהיה לידה קלה!

צאובר

New member
החוברת נפלאה !

נתקלתי עכשיו בה לראשונה וממש התרגשתי - הלואי והיה לי כל המידע הזה כאשר התחלתי להניק את נעמי. מיד שלחתי אותה לחברה הריונית. כל הכבוד לכל העושות במלאכה!

ruth30

New member
מליון תודות

תודה רבה רבה על התשובות הנהדרות והמאמרים והקישורים המצורפים, כמובן שמיד שמרתי אותם ברשימת המועדפים שלי כדי שאוכל לחזור אליהם שוב ושוב. דרך אגב: לה לצ'ה - אני שומעת על זה שוב ושוב , מה זה - איך מגיעים אליהם ? ודרך אגב אני כנראה אלד בתל השומר או בלינסון (עדין מתקשה להחליט) ושוב, תודה

למעלה