מתחילה שירשור חשוב ביותר!

מתחילה שירשור חשוב ביותר!

דיברתי שוב עם אורלי וילנאי והם באמת מנסים לעזור לנו אבל היא מדברת על עזרה
באופן נקודתי למקרה שלנו ולי חשוב שהבעיה תיפתר לחלוטין. מחר יכולה להיתחלף
מנהלת בי"ס ואז חזרנו לנקודת ההתחלה. ומה עם שאר הילדים? הילדים שלכם שבאותה
סירה? ומה עם חטיבת הביניים? והתיכון?
זה צריך להיות מטופל אחת ולתמיד!
הבקשה שלי היא כזאת:
בבקשה רישמו את שם עיר מגוריכם, גיל הילד ואיבחונו, אם יש לו סייעת גלויה או סמויה, והכי חשוב, אם יש לכם קשר עם אותה סייעת, גלוי או מוסתר ואם אתם משלמים לה השלמה מכיסכם הפרטי וכמה. ככה נקבל תמונה יותר ברורה על המצב הארצי של הבעיה.
בבקשה, בשום אופן על תירשמו פרטים מזהים. אנחנו לא רוצים לסבך אף אחד עם האינפורמציה הזאת! אולי ביחד נוכל לשנות את המצב ובאותה נשימה גם להגדיל לסייעות את המשכורת כך שלא יהייה בצורך בהשלמות מהכיס הפרטי.
תודה ושיהייה לנו יום מוצלח.

אנחנו אכשיו בדרך לפגישת סיכום שנה בבי"ס...

ננסה לעלות שוב את הנושא לגבי שנה הבאה ואולי נגלה
אם מתכננים להחליף לנו את הסייעת....

schlomitsmile

Member
מנהל
לטובת מי שלא עקב, נראה לי כדאי שתבהירי לאיזו "סירה" כוונתך

nofaritrit

New member
ילד בן 6

pdd nos סייעת גלויה, יש קשר עם הסייעת אך הוא מוסתר
משלימים לה שכר ל40 שקלים.

dina199

New member
כותבים הודעה שמכילה בתוכן

לפחות 10 תווים או סמיילי
מכל סוג (שזה 32 תוים) .
הודעה ריקה לא מקפיצה

באמת חשוב

השאלה מה את הולכת לעשות עם זה?
אני ניסיתי לארגן הורים בראשון לציון כדי לפתור את הבעיה (כי בראשון הבעיה הזאת חמורה מאוד).
מצאתי כ-10 משפחות, נפגשנו, ניסחנו מכתב מאוד יפה וברור עם דרישות לשינוי. אבל את יודעת מה קרה כשהגיע זמן לחתום ולשלוח? חתמו לי 3 משפחות. כל השאר פחדו לחתום ורצו שמישהו אחר יעשה עבודה במקומם. כיוון שזה מצחיק לשלוח מכתב לשינוי בעיר עם 4 חתימות ירדתי מהעניין.
אם רת רוצה את יכולה ליצור איתי קשר מעבר לפורום ונדבר על מה ואיך את רוצה לעשות.

רחל119

New member
נערה בת 18

עיר: מודיעין
יש סייעת
קשר בינינו - מועט, קצת במייל וקצת בסלולרי, בעיקר מצדי. הרשות המקומית לא מעודדת, בלשון המעטה, קשר בין הסייעת להורים מחשש שההורים ינסו לנהל את הסייעת.....
לא משלימים שכר

1דרור ב

New member
אני מציע לך במקום לבזבז את הזמן והאנרגיה

על ענינים שאין לך שום סיכוי להצליח בהם לקחת החלטה אמיצה ,לחצות בסך הכל את הכביש צפונה ואני לא בטוח אם את חיבת ממש בצורה מעשית לעשות את זה או רק להוכיח למישהו שהשילוב לא מתנהל לטובת הילד,ולמצוא בית ספר קרוב בעמק חפר. הדרך היחידה שאפשר לפתור את הענין הזה היא אם וכאשר סיוע לשילוב יהיה תפקיד בבית הספר בתשלום ישיר של משרד החינוך. עד שזה לא יקרה והקומבינה שבמסגרתה מועצות מקומיות הן המעסיק של הסייעת אין לך מה לעשות.כל מועצה מישמת את המדיניות שלה.אם זה יעזור לך במאבק אז- הילד שלי בן 11 נמצא בשילוב רגיל מגיל שלוש ,אני גר באזור עמק חפר,אצלינו בוחרים את הסייעת כמדיניות של המועצה,בגן וגם בבית ספר.אני מעסיק את הסייעת גם בצהרון שאחרי הבית ספר ואף אחד לא יכול למנוע ממני שום מידע.אני למשל מחליף סייעת כמעט כל שנה וכבר התלוננו אצלינו בבית ספר שעד שהם מוצאים סייעת שעובדת בשיתוף פעולה עם הבית ספר והכיתה מדוע היא מוחלפת כל שנה,עניתי להם שהם מוזמנים להעסיק את הסייעת בבית ספר באופן קבוע ולשלם לה הרבה יותר ממה שהמועצה משלמת,זה בדרך כלל סוגר את הויכוח.דרך אגב,בבית ספר בכפר ויתקין שם הילדה הקטנה שלי לומדת יש סייעות בכיתה שממומנות ע'י בית הספר וההורים.

asa112

New member
לדעתי, כדאי לענות על שאלון רק במסר

צריך לזכור שגם יש חוזר מנכ"ל שאוסר קשר בין הורים לסייעת,
וכמובן , אסור להורים להשלים שכר של סייעת.

וגם לא חכם לכתוב כמה משלימים.

קחו בחשבון, שמסתובבים פה כל מיני אנשים וחשיפה פרטים כאלו יכולה לגרום נזק גדול, אפילו בלי פרטים מזהים.

עד שההורים לא יקומו ויגידו די...

ועד שלא יפסיקו לשתף פעולה עם המערכת, קומץ ההורים שיוצאים למאבק לא יצליח להם... כי הרוב משתף פעולה, כי הוא חושב שאם ישתוק וישתף פעולה הילד שלהם לא יפגע... אז הוא כן נפגע וכל הילדים המשולבים נפגעים... לא יתכן שהורים משלמים לסייעת כי משרד החינוך נותן לה רק שכר מינימום, ואז הם סותמים את הפה ולא מספרים שהם נאלצים לשלם לה, כי משרד החינוך בעצמן לא משלם את מה שבאמת מגיע לה... אמרתם בעצם למשרד החינוך שהמדיניות הפוגעת בילדים מקובלת עליכם והמערכת יותר חזקה... אם ההורים לא היו מוותרים ולא שותקים,עוד בתקופתי, הבן שלי היה משולב היום והילדים שלנו היו היום במצב הרבה יותר טוב... תמיד הייתי נגד מדיניות ההשתקה, כי בזה אנחנו משתפים פעולה עם המערכת נגד ילדינו, ואנחנו במו ידינו דופקים אותם...

במשפחות של ילדים שהמערכת לא נותנת להורים לדבר עם הסייעת (שמקבלת 22 ש"ח לשעה) ובדרך הזו גם דופקים את הילד, כאשר אין שקיפות אמיתית ואנחנו שותקים וממשיכים לשלוח את הילדים למקום שפוגע בהם, איך אתם מצפים להצליח במאבק כזה? ואתם שותקים...

אנחנו במו ידינו גרמנו למדינה לדפוק את השילוב, כי לא נלחמנו... כי שיתפנו פעולה עם מדיניות ה"שושו"... ואם כל הכבוד להורים המתנדבים במשך השנים בנושא השילוב, הם לא הצליחו ולא יצליחו, בגלל שהם לא יצאו ויוצאים למאבק אמיתי... ולכן אני פרשתי... אני את שלי השגתי, אבל נלחמתי לבד... אז היה לי יותר קשה, מאוד קשה...לא פעם נפלתי, נשברתי והמשכתי להלחם, אך בסוף קיבלתי כל מה שצריך...כי תמיד אמרתי לכל מי שהיה מוכן לשמוע, בביה"ס, באגף החינוך, במשרד החינוך שאני משלמת למשלבת...שינסו לפתר אותה... ניראה...

לא היתה התקדמות בנושא השילוב במשך השנים בגללינו... ההפך... זה הולך ומחמיר ואין הורים שיצאו ויוצאים למאבק וזהו האבסורד!

תמיד יש מישהו כמו נוית שרוצה, חייב, לצאת למאבק, אך אין לה את ההורים שיבינו שזה עבור ילדיהם ולא נגד ילדיהם... אני יצאתי למאבק וניצחתי...הניצחון היה יכול להיות יותר גדול...

דברי איתי נוית... אני מקווה לעזור לך למצוא את ההורים ולא רק על גבי האינטרנט...

nofaritrit

New member
עמליה את צודקת לגמרי

אני כל כך מסכימה...אנחנו יכולים להיות כוח גדול ואני ממש לא פוחדת בקטע הזה כי הוא אבסורד וחייבים לשנות אותו.
לא מרגישה צורך להסתיר כלום , אלא יותר לצעוק על אלו שגורמים לי לשתוק כשבפועל הם היו8 עושים בדיוק אותו דבר עבור הילדים שלהם.
מגיע לילדים שלנו שילוב כמו שצריך בלי שנרגיש פושעים אם אנחנו מוסיפים תשלום לסייעת, בלי שזה יפול עלינו,
מגיע לנו דיווח על הילד שלנו ברמה יומיומית ..
אני לגמרי איתכם ולא פוחדת, אין לנו מה להסתיר.

צודקת מאוד

הלוואי ויותר הורים היו מבינים שהשתיקה הזאת פוגעת בילדים שלהם. גם אני נלחמת כל הזמן, לרוב משיגה את מה שאני רוצה, אבל יכולתי להשיג כל כך הרבה יותר גם בשביל בני וגם בשביל ילדים אחרים אם היו יותר הורים שלא מפחדים ולא תומכים ב"שושו" הזה.

למעלה